bugün

adamlar şarkılarında aşktan bahsedince adam dinden mi çıkıcak şimdi?

gerçi hepsi "sevişelim" der.
-ay şu şarkıya bayıldım ben inan. dinsiz olmalıyım.
çelişki yaratmak için yırtınan insan modeli.
insanı üzen bir insandır...
(bkz: müzik ruhun gıdasıdır)
olabilir .hayatta olmaz diye bir şey yoktur, ben ateist olduğu halde ezanı seven adam bilirim.
işi abarttıkça abartan yazarın sözlükten soğuma sebeplerine yazılası yargılamadır. (bkz: sormayacaktım ama çok kazanıyor musun)
hem sıçıp hem de yemek yiyen insandır.
birilerini durduk yere geren birilerine fena halde batan herhangi bir müslümandır. Yıl olmuş 2011, 2012ye günler saatler kalmış halen bazı beyinsizler arabesk dinleyen müslüman mi yoksa rock dinleyen müslüman mi daha efdaldir diye düşünüyorsa ülkemiz için ciddi endişelere düşmek gerekir. Bırakın artık insanların dinini, müzikolur..ini. Bundan âlâ soykirim mi olur.
(bkz: selamün aleyküm gençler)
bak bu son perde!
oyun yok bundan sonra!
ışık yok!
hiçbir şey yok!
yok!
yok!
yok!
kafası karışık insandır.
esasen sakıncası yoktur. lakin, o şeytan ayetlerini dinleyen, zikreden kimse, gün gelir onlar gibi olmaya başlar. bu müzikler içkili yerlerde icra edilir. o ortama giren temiz kalamaz. dinlememekte fayda vardır.
+ne alaka?
-kel.
+kim kel olum?
-heh ben de onu diyodum .abi pek düşünmüş bulmuş .
itirazı olan???
-hem horon tepen hem müslüman olan dayım.
-hem misket oynayan hem müslüman olan amcaoğlu.
-hem bale yapan hem müslüman olan abi.
-hem göbek atan hem müslüman olan babannem.
-dedem de hem köçek sever hem müslüman hem hacı hem de sakallıdır.
teyyyy tey teyy hem düşünen hem konuşan hem sayıklayan dürzülerde ahanda burda!
çöz beni içinde havuz probleminin...
bizim oralarda böyle başlıklara ne derler bilir misin?
(bkz: bişe diysın ama ne diysın)
eğer bahsedilen şahıs hem black metal dinleyen hem de müslüman olan insansa dinlediği müziğin kökeniyle ya da benimsediği inanış biçimiyle çelişiyor olabilir tabi. ama olsun o insanın keyfidir o, kimse karışamaz.
müslümanlığından bir şey kaybetmeyendir.
kaliteli müzikten anlayan zeki çevik ve aynı zamanda da ahlaklı müslümandır.
5 vakit namazı da kılarım, rock müzik dinlerim hatta gitar bile çalarım, bazen bunun yanlış olup olmadığını düşünürüm sonra allah istemese zaten dinleyemezdim sonucuna ulaşır pekte sorun etmem.
anthrax, megadeth, rammstein, slayer, iron maiden gruplarını rock grubu zanneden, testere izleyince seri katil olmak mı istiyorsun sorusunu akıllara getiren, herkezi kendisi gibi zanneden insan yumurtası söz.
(bkz: g*tünden yumurtlamak)
kulağa hoş gelen her müziği dinlerim.anlamını bildiğim yada bilmediğim.rock dinlediğimde müslümanlıktan uzaklaşıcak biriysem.o zaman gerçek müslüman değilim.gerçekten inançlı biri bundan etkilenmezki.
burada anlatılmak istenen rock müziğin isyankarlığıdır dinimizde isyan hoş karşılanmaz.
normaldir.

islam zalime karşı isyan etmeyi destekler yamulmuyorsam (yamuluyorsam da sik-kasımpaşa ilişkisi). rock müzik de zalime isyan eder. demek ki ortak bir nokta var. olsa da dinlerim olmasa da dinlerim amına koyim.

http://www.youtube.com/watch?v=n2GjEOyufNk
hem yemek yiyen hem de sıçan insanla kankadır.
rock müzik dinleyen, üstelik gitarist olan, bu müziği yapmaya çalışan, ve aynı zamanda müslüman olan insanlardan farkı olmayan müslümandır.
müslümandır.