bugün

cem yılmaz sayesinde uzun süre dillerde dolaşılacak olan şarkıdır.
kazım koyuncu nun mükemmel yorumladığı, cem yılmaz ın mükemmel enerji verdiği türkü.
Son zamanlarda durmadan dinlediğim türkü. inanılmaz güzel bir melodisi ve sözleri var. Herkese tavsiye edilir. özellikle sevdalı olanlara...
en güzel kısmı av mevsimi filminde cem yılmaz'ın "vursana lan" deyip masaya vurmasıyla olmuş şarkıdır.
cem yılmaz' ın yorumu iyi olmuş. böyle tebessüm ederek izliyorsunuz falan. filmi daha izlemedim videodan yola çıkarak soruyorum. o kaşıklar ne öyle? belki çalar oynarız diye tahta kaşıklar mı bulunur yurdum insanının masasında her daim. onu geçtim o türküyü söyleyen adam ya da filmi çeken şahıs tahta kaşığın orda sırıttığını nasıl anlamaz? hayde nerde tahta kaşık nerde? böyle garip. ama olsun beğendik. kazım koyuncu' dan mutlaka dinlenilmeli.
av mevsimi ile tanınması iyi oldu ama çok bilinmese de en güzel karadeniz türkülerindendir.
cem yılmaz av mevsimi isimli filmde söyledikten sonra daha bir meşhur olmuştur.
Av mavsimi ile tanınan türkü.cem yılmazın sesinde de gayet güzel durmuş ama kazım koyuncu dan dinlemek başka bir zevk.
haydi ölmüş gitmiş kazım koyuncu bir güzel seslendirmiş de şu cem yılmaz denen şaklabanın o iğrenç sesi ile rezil ettiği ve sözlerini şöyle bir okuyunca pek anlamsızca bulduğumuz şarkı.
kazım koyuncu'ya saygım sonsuz fakat sanki cem yılmaz biraz daha güzel seslendirmiş*.ayrıca sözleri çok anlamlı olan şarkı.
av mevsimi filminde cem yılmaz tarafından seslendirilmiş bir karadeniz türküsü.
harika olmuş, bayıldım doğrusu.
"av mevsimi" filminde söylemiş cem yılmaz. filmi izlemedim henüz ama bu parçanın söylediği sahneyi televizyondan izledim bende. evet çok güzeldi, çok keyifle söylenmiş, çok eğlenceli bir sahneydi. herkes öyle coşkuyla eşlik ederken ben gözlerim dolu dolu ağlayarak izledim kulaklarımda kazım'ın sesi ile. "sevdaluk eyi şeydur, ben da yeni başladum" diyordu ya hani...
böyle kadere tüküreyim!
cem yılmaz'ı sevmeme sebep olan türkü. bir türkünün sözleri ve ritmi bu kadarmı güzel olur.
bilgisiyarımdaki varlıgını av mevsimi filminden sonra fark ederek,nasıl daha önce dinlemedim diye kendime kızdıgım türküdür.
cem yılmaz da güzel söylemiştir.ama orjinali daha güzeldir.
(bkz: kazım koyuncu)
sevdaluk eyi şeydur
ben da yeni başladum
cem yılmazın av mevsimi adlı filmde söylediği şarkıdır. Dinlenesidir.
Bu bölümün provalarının 6 ay sürdüğü söylenmektedir. *
av mevsiminin en güzel yeridir. bir daha izlenilesidir.
cem yılmaz çok güzel söylemiştir. ağzına sağlık.
http://www.dailymotion.co...m-yylmaz-hayde_shortfilms
sahnenin güzelliği beni büyülemiştir.. tüm oyunculara ritm dersi verilmiş bu sahne için açıcası değmiş de..
karadeniz müziği hakkında hiçbir bilgisi olmayanların cem yılmaz'ın ağzından duyduktan sonra kazım koyuncu'nun kim olduğunu araştırmaya çıkmalarının diğer adı.
hayde gidelum hayde gidelum değil...
hayde gidelum hayde (x3)
dağa karayemişa (x3)
elun nişanlisina (x3)
ben nasil deyim hayde (x3)

çiktum çami budadum (x3)
endurdum yarisina (x3)
boyle sevda mi olur (x3)
girsun yerun dibina (x3)

ayrıa orjinal videolar varken neden sinema çekimi videoların linkini verirsiniz ki: [http://www.youtube.com/watch?v=dqKIpFJA4-A ]
şarkıyla beraber oynanması ve şarkıya farklı bir yorum getirilmesi bakımından 10 numara olmuştur.
bir erkeğe deli olmak bu kadar yakışır. hele bir de bağımsızca emirlere dayanaraktan sert ama sempatik tavrıyla söylediği şarkı onu bir kez daha beğenmeme sebep olmuştur.
en güzel kazım koyuncu söyler. böyledir. değişmez ki bu.
"kizilağaç fidani
tepeden budanur mi
insan sevduği yardan
bu kadar utanur mi

elun nişanlisina,
ben nasil deyim hayde?"

ben nasıl diyem hayde.