bugün

dün depremden kendisini anmayı unuttum. Allah rahmet eylesin. unutulmaz haydar seksoloğum.
posta gazetesinde yazması bile manidardı.
görsel
görsel
19-20 yaşımda falan vuku bulan hızlı boşalma illetinden, yazılarını okuyarak kurtulmuştum.

üzerimde hakkı vardır.

ışıklar içinde uyusun.
vajinismus,elastiki zar ve minik penis konusunda çok kişiyi rahatlattı.
türkiye'de insanların dini ve cinsel kimliklerine dâir sahip oldukları cehâletin boyutunu idrak etmemize büyük ölçüde yardımcı olan iki insan var; biri nihat hatipoğlu diğeri haydar dümen.. Bu iki farklı bireysel ve eğitimsel donanıma sahip değere yıllardan beri yöneltilen sualler ile anladık ülkedeki cehâletin boyutunu..
Dinsel anlamda hatipoğlu ne ise cinsel anlamda da haydar hoca O'dur.
kimsenin kimseye sormayacağı / soramayacağı ne kadar saç baş yolduran absürt sınırları zorlayan soru var ise bunlarla muhatap oldu bu iki uç örnek..
o açıdan yaptıkları iş toplumsal bilinç anlamında aynı kalibrede değerlidir, önemlidir.
kendilerine yöneltilen soruların binde birine dâhil muhatap edilsek sinirden kendimizi keseceğimiz nice suâle karşın evvelsık düzeyde yıllardan beri yılmadan bıkmadan yanıt vermeye çalışan bu kişiler önemlidir, kıymetlidir.

allah hatipoğlu'na uzun ömür versin, haydar hoca'ya da rahmet eylesin..
posta gazetesinde sorular oluyordu haydar dümen de cevaplıyordu. bir kız cinsel ilişkiye girmiş ve hamile kaldım mı gibi soruyordu. haydar dümen kalmadın gibi bir şey demişti. bir erkek de erken boşalıyormuş, kız arkadaşı da o da bu durumdan memnun değilmiş.
boşalan boşlukta dümeni kimin devralacagini düşündüğüm ölüm.
haydar dümene sorulan bir soru. koptum mk ahahah
görsel
ergenlikleri 1965-2022 yılları arasına rastleyen kuşakların üzerindeki hakkı ödenemez.
Çok genç gitti.
seks yaparken ölmesini beklerkene süpriz yapıp koronadan ölmüştür.
Türkiye bir değerini kaybetti. Huzurla uyusun.
ulan korona kimleri aldın. haydar dümen gibi birisi çıkar mı bir daha bu ülkeden. çok kral adamdı. mizahla bilimi karıştırır öyle konuşurdu. seks filozofuydu. yazık oldu be. 92 yıllık dev bir yaşamı var. arkasında dopdolu bir hayatı bıraktı. korona olmasaydı 100 e kadar yaşardı.
sonsuzluğa dümen kırmış !..
Allah rahmet eylesin…
Posta gazetesinde best of cevapları yayınlanıyordu son zamanlarda.demek artık soruları cevaplayamiyordu.
31 Ocak 2022 tarihinden beri Beykent Üniversitesi Hastanesi'nde COVID-19 tedavisi görüyormuş. Sen 92lik bir çınar olarak 2. Dünya savaşını yaşamış adamsın, sonun coronavirüsten gelsin olacak iş mi.
çok iyi bir seksologdu. Allah rahmet eylesin.
Korona'dan ölmüş bir seksologtur.
Ya şimdi yeni öğrendim adam ölmüş. Çok üzüldüm ölümüne. Ünlülerin ölümlerinden en üzüldüğüm kişi oldu kendisi. Ya yazık. Ben de adamın yaşını düşünüyordum. Uzun yaşadığını düşünüyordum.
Yazın posta gazetesinde yazılarını okuduğum adam. Cinsellik üzerine yazılar yazıyormuş ve 91 yaşındaymış. Pozitif de bir adammış. Çok iyi kalpli birine benziyormuş. Allah bahtını açık etsin.
ulan tunç ölmüş bee.
Vefat etmiş. iyi adamdı. Tüm yurtda üç günlük yas ilan edilip penisler yarıya indirilmeli.