bugün

hemen sayabilirim;

herkes bana mı bakıyor?
acaba beni aldatıyor mu?
acaba beni gerçekten seviyor mu?
ya sınıfta kalırsam?
ya eve hırsız girerse?
acaba takip mi ediliyorum?
ya hastalığa yakalanırsam?
ya başarısız olursam?
ya yalanım ortaya çıkarsa?
ya bana yalan söylüyorsa?
acaba arkamdan konuşuyorlar mı?
ya başladığım iş yolunda gitmezse
pazartesi günü metrobüsün zincirlikuyu durağında o mahşeri kalabalığa kapılmışken "ulan ya akbil boşsa" düşüncesi.
yatmadan önce;
kapılar kilitli mi?
ocağın gazı kapalı mı?
fişler prizden çekili mi?
damlayan musluk var mı?

evden çıkarken;
su vanadan kapalı mı?
gaz kapalı mı?
gereksiz sigortalar indirildi mi?
bekarken ve evlendikten sonra farklilik gosteren paranoyalardir.
kim lan bu erol egemen?
bülent ersoy.
merdivenlerden çıkarken arkadan aceleyle gelen adam kişisinin gaspçı yada tacizci olduğu düşüncesi.
atm de işlem yaparken arkanızda bekleyen şahıs tarafından bir anda para gözüne itilen tutarı alıp kaçması düşüncesi.
Çirkin miyim la ben?
olunce arkada biraktigimiz kimselerin uzulmesi.
''kesin benim hakkımda konuşuyorlar'' ile ''benden birşeyler gizliyorlar'' ölümüne kapışır.
ama oyunu ''bu dünyada babana bile güvenmeyeceksin'' açık ara ile alır.zaten bi tek sen adamsın içine tükürdüğümün dünyasında, bi tek sana güvenilir.
obsesif bozukluklar bütünü.
sehre uzak dag basinda yasadigim icin, sabah karanliginda yola cikarsam vuracagim hayvanlar aklima geliyor,,,(tarla faresi, hele tavsan yavrusu, ceylan vs). eger fransaya gideceksem, otoban giris cikis baglanti yollarinin hizlanma seritlerinin cok kisa olmasi, sinirimi bozuyor.....genelevlere gitmek istiyorum. ama yillar once taylandlilarin islettigi bir genelevde kalp krizi gecirip rezil oldugum icin korkuyorum....
En bilineni şeriat gelecek.
Ölecek millet korkudan.
(bkz: alper tunga öldi mü)
(bkz: unuttuğum bir şey var mı)

ciddi ciddi hayatımı alt üs eder bu. fişi çektim mi, ocağı kapadım mı, kapıyı kilitledim mi, klimayı kapattım mı, işlemi yaptım mı, raporu gönderdim mi, kasayı ekledim mi, abuzittim mi...
ya kaybedersem? Dunya kadar kavram icin hissedilebilecek paranoya.
ya giderse..
"cenabet geziyorumkesin bi şey başıma gelecek" en büyük korkumdur. hep öyle olur zaten.
acaba ile başlayanlardır.
(bkz: sevgilinin şu an aldatıyor olabilmesi)
(bkz: acaba aşkı ne zaman bitecek diye düşünmek)
(bkz: acaba arar mı)
(bkz: acaba beni öperken başkasını düşündü mü)
(bkz: acaba biri gördü mü)
yoktur. evet yok!