bugün

Kafanızdaki düşünceler, ulaşmak istediğiniz konum ya da kişilerdir. Sadece bunun için bile savaş veriliyor diyebilirim.
Yabancı Birinin size iyilik yapması.

Örneğin otobüste elinde valizle vs iken yardımcı olan yada hayatta daha büyük şeyler de yardımcı olup birinin iyilik yapması. Bilmiyorum ben çok duygulanıyorum böyle zamanlarda.
bir gün ölecek olmak.
Kitap kokusu. Hatta kitapların bizzat kendileri.

Ve Elbette Piyano sesi.
Sevdiğini ve sevildiğini bilmek.
Hâlâ birileri aşık olabiliyor,
Hâlâ bebekler kahkaha atıyor,
Hâlâ sokaklarında insanlardan kaçmayan köpeklerin olduğu sokaklar var.
insanın düşünebilen bir varlık olması ve bu yeteneği ile geçmişten bugüne milyonlarca kitap yazarak düşüncelerini aktarması.
Demek istediğim şu; hayatınızda karşılaştığınız herhangi bir sorunun cevabını hiç beklemediğiniz bir kitapta bulma şansınız oldukça yüksek.
Sadece bir kitap ile, hatta tek bir cümle ile, hayatınız tam anlamıyla istediğiniz ölçüde değişebilir. Yeter ki aramaya inanın.
Kısır ve ayran ikilisi.
Kedigiller.
Tabi ki nefes alabilmek.
Hayvanlar kesinlikle.
Kasiyer ya da servis şoförüne “kolay gelsin, iyi Çalışmalar” dediğimde bir tebessüm almam gibi ince detaylardır.
Yol hakkı benim olsa bile bir arababın bana yol vermesine mutlu oluyorum, kafamı öne eğip kaldırarak teşekkürümü iletiyorum hemen ardından.
Yemek yerken, alışveriş yaparken ya da öyle dolanırken biri ile göz göze geldiğimde hafif bir tebessümle karşı karşıya kalmak beni mutlu ediyor.
Babaannemi aradığım zaman oluşan mutluluğunun sesinden okunması beni mutlu ediyor.
Küçük çocuklara suratımı buruşturup baktığımda benim taklidimi yapmaları beni mutlu ediyor.

Beni mutlu eden bu onca şey aslında hayatı yaşanılabilir kılan ufak detaylar bana kalır ise.
anne yemekleri.
Artuğ Sayıner, Adnan Zambak, Güngör Gezer, Osman Caran, kirkor divarcı ve Atilla Yedikardeşler'in ardından ;

http://www.kokpit.aero/ha...lli-uydu-firlatma-sistemi

nereden;

https://www.webtekno.com/...his-basarilar-h32484.html

nereye;

https://www.youtube.com/watch?v=4OX_7O831V0
Sevdiğinle birlikte olmak ya. Mesela ben aynı evi paylaşamadığım, sürekli olarak uzak olduğum için kafayı yiyen biri olarak aynı evde olsak bu kadar yaşanamaz olmazdı hayatım diye düşünüyorum.
yemek. dagılın uzatmaya gerek yok felsefe yapmayın.
Çok klasik belki de ama, iyi insanlar olmasa yaşanmazdı bu dünyada. Ne zaman kötü insanları düşünsem, iyi insanlar galip gelir zihnimde. Bir kedi suya muhtaç olduğunda, bir engelli arkadaşımız otobüse binmeye çalıştığında, elindeki poşetleri taşıyamayan bir teyzeye, iyi insan yardıma koşar.. Belki hak eddiğiniz değeri göremiyorsunuz ama, eksik olmayın be. Dünyayı çok güzel kılıyorsunuz.
Beni tanıyan insanlar için ben, beni tanımayan insanlar için beni tanıyacak olma ihtimalleri, benim içinde allahın beni ben olarak yaratmış olması.
Geleceğin belirsiz süprizlerle dolu olması.
Kacabilme becerisi.

Korkularınızdan, size sıkıntı yaratacağını bildiğiniz tüm her şeyden.

Lakin inatçı bir yapınız varsa o korkuyu o sorunu kaçarak, yok sayarak değil, cesarete yaraşacak bir biçimde veya artık size cesareti kazandırması için ona saldırarak onu aşmak istersiniz. Fakat çoğu zaman bu imkansızdır. Kalıp savaştığınızda saldırdığınız şey kendiniz olursunuz. kendi gücünüzle yaralanır kendi sırtınızı yere çalarsınız.

Kaçmayı, pes demeyi, kabul edebilmeyi beceremeyenler kendi güçleriyle kendilerini tüketirler.

Tavsiye şu, inat etmeyelim. Gücümüzü, aklımızı aşan şeyler karşısında çözümün her zaman problemin üstüne gitmek olamayacağını, geri cekilebilme becerisinin bazı durumlarda çok gerekli olduğunu bilelim. Kendi kendimizi yıpratmayalım.
Hayat nasıl yaşanılmaz? 

Sevgisiz yaşanılır. Yaşadım. 

Yemeksiz idare edilir. 

Sosyalliğe gerek yok. Dostlar bir yerde yok. En iyi düşman da onlardan oluyorsa. 

Sağlıksız ve de öleceğini bile bile de yaşanılır. 

Bunları tercih etmezsin ama bunlarla yaşanır. 

Gülmeden, çalışmadan ve başarmadan yaşanılmaz. Sanat olmadan, yaşanılmaz sadece hayat. 

Özgürlük sen oradaysan orada.
Sağlık ve huzur olduktan sonra Her sey çözülür.
Sağlık ve özgürlük.
sürekli yemleyerek balkonuma alıştırdığım 3 güvercin 2 kumru..
Kadınlar.