bugün

Küçük bir çikolatalı ekmek, küçük bir salçalı ekmek, küçük bir yoğurtlu ekmek, ekmek.
görsel
ölü bir şekilde cama yapıştığım otobüste yanıma çok şeker bir kız oturmuştu. önce biraz süzdü beni, sonra ' biraz konuşalım mı , canım sıkılıyor ' dedi. Peki konuşalım dedim, kulaklıklarımı da çıkardı. başta biraz konuştuk , sonra birbirimize bakıp, saçma sapan yüzler yapıp gülmemece oynadık. beni on yedi yaşında sanmış bu yüzden ekstra bir sempati duydum doğrusu. sıcaktan yanaklarım heidi' nin al yanağı gibi olduğu ve güneş sebebiyle çillerim de belirginleştiği için ' yanakların ne kadar tatlı oldu, bebek gibi ' deyip bi makas almıştı. ufacık bir detay günü ne kadar değiştirip güzelleştirebiliyor. ' dünyayı çocuklara verelim ' diye boşuna dememiş sevgili nazım hikmet.

Esasında çoğu kez böyle ufak detaylar güzelleştiriyor yaşamı, gülümseten her inceliğin kıymetini bilmek gerek.
Hastanede konferans salonunda ders işlenirken,dışarıda yenidoğan bir bebeğin tatlı tatlı ağlamasının salonun sessizliğini bozması. Brucebanner çocuk cerrahisi stajından bildirdi. Saygılar
yavru kedinin şişko göbüşünü sevmek.
Şüphesiz ki çikolatadır. insanı sebepsizce mutlu eder.
Nokta kadarlık uğur böceği ve avuç içi kadarlık kedi yavrusu.
Yolda yürürken hiç tanımadığın bir çocuğun sana bakarak gülümsemesi.
(bkz: dolmuştaki bebeklerin gözünü size dikmesi)
alarmı kapatıp uyumak.
güneşli hava.
Bir kişinin seni düşünerek birşeyler yapması ve davranması çok mutluluk verici.
Ablama hastayım demiştim elinde bir sürü meyve ve ilaçla yanıma geldi ki normalde çok üşengeç biridir, az önce de arkadaşım aradı sarma sarmış onu getirecek. Ben sizi hak edecek ne yaptım?

T. Yemektir.
görsel
görsel
görsel
işemek.

daha büyüğü için, çok sıkışıp öyle işemek.
Kenarları aşınmış olsa da tazeliğini halen korumakta olan benim biricik oyuncağım tenga.
Dusunuldugunu bilmek.
Yatakta ayaklarım için soğuk yer bulmak...
Tebessüm. çok zor bişey değil. yaşlıların küçüklere para vermesi onları mutlu edebilir.
Küçük şeylerle mutlu olmak basit insanların işidir. Deli misiniz nesiniz. Farkını ödeyip büyüğünü alın sdghjk.
ev arkadasının memlekete gitmesi gibi mesela.
lojmanın etrafında yaşayan köpekleri kapalı bir yere toplayıp yatırıp üzerlerine çarşaf atmışlar onlar da anlıyorlar sanırım kıpırdamadan yatmışlar öyle. bizim için küçük belki ama onlar için büyük bir olay bu.
En ufağı olarak kahveme ayırdığım her vakit .