bugün

Yol yanılgısından kaynaklanan bir yanılsamadır. Hayatta hiçbir şeyin "yolunda" gitmek gibi bir zorunluluğu yoktur. Hayatta -aslına bakarsak- tuzlu diye bir tat da yoktur. Biz geliriz, öznel deneyimimizle tuz kristalinin tadına bakarız ve "tuzlu" deriz. Aynı bu şekilde... Yol yoktur; yüzdelik dilimlere ayırdığımızda, genelde büyük bir dilimi bizim kontrolümüzde olmayan bir hayat vardır.
tek bir şeyin yolunda gittiğini gösterir.
duyduğuma göre hayatta sevgiye dair herhangi bir şey yolunda ise, diğer şeyler yolunda gitmezmiş. öyle diyolla.
Yolunu bulamamaktan kaynaklanan durumdur.
bi iş yaparken acaba bir terslik çıkar mı diye düşünmüyorsun, kafan rahat. bu tarafı güzel.
tamam artık bu sefer her şey yoluna girdi dersiniz, tam o an sanki geçmişte başka insanlara yaşattığınız bilerek ya da bilmeyerek çektirdiğiniz acıların hesabını sorar tanrı size. bir kez hayatınızda bir şey ters gitmeye başladı mı her şey boka sarar ama her şey. neden ya dersiniz neden abi bi kez de benim hayatım yolunda gitsin, düşündüğüm tek şey akşam ki fener'in maçı olsun ya da ne biliyim arkadaş ortamında tanışıp aklımı alan o kız olsun dersiniz ama tanrı sizi görmezden gelmiş gibi hissedersiniz çünkü siz bir engeli aştıkça daha çok engel gelmeye başlar ve sonunda düşersiniz. çevrenizdeki insanlar her şeyin yoluna gireceğini söyleyip durur ama sadece bir teselliden ibarettir bu. umut etmeye devam etmek gerek ve hiç vazgeçmemek. son olarak; eğer hayatın kötü gidiyorsa bu yazıyı okuyan her şey düzelecek inan buna.
ve beraberinde mutsuzluk getiren durum...
neden hep aksilikler peş peşe gelir?
neden mutlak mutluluk bizi bulmaz ki...
ve neden hep kötüler kazanır bu dünyada?

hayat tam anlamıyla iğrenç... insanlar kötü, ve hayat seni hep aciz görerek egosunu tatmin ediyor.
ayağa kalkamamak, tututanacak tüm dalları yitirmek çok boktan.

ama direniyorum bakalım hayat yazı mı tura mı?
sabır sabır sabır.allah sabredenlerle beraberdir.her kışın sonu bahardır.
şu sıralar sık sık nedenini sorguladığım durum.

anlayamıyorum ki...
nefes almak dahi herşeyi yoluna koymaya yeter be gülüm. önemli olan kendine inanmak, ne istediğini bilmek.
(bkz: murphy yasaları)
Hiçbir zaman yolunda gitmediki...

Belli dönemlerde bunalım geçiren godoslarin sorunudur. Biz doğarken öldük zaten böyle seyler rutin bizim hayatimizda.
ne kadar az düşürsek o kadar az sorunumuz olur. böylece her şey yolunda gitmiş olur.
ancak ne kadar az düşünürsek hayattan da vazgeçmiş oluruz. yani böyle de kendimizi kandırmış oluruz.

of ulan of!
su siralar surekli basima gelendir. lan hangi ise el atsam basarisiz oluyorum. her sey alt ust olmus durumda. bu nasil bir cenabetliktir anlamiyorum arkadas. kizlar desen hepsiyle aram bozuldu. aile hayati okul ve is hayati hepsinde tonla sorun var. windows gibi mavi ekran verdim. bu nasil bir sinavdir anlamiyorum. ne oldum demeyeceksin ne olacagim diyeceksin derler ya. gercekten de oyle. gecen sene bu zamanlar hatta gecen seneye bile girtmeye gerek yok 7-8 ay once her sey yolundaydi. bir anda alt ust oldu her sey. nasil mucadele edecegimi bilemiyorum. evine haciz gelmis aile babasi gibiyim. caresiz. tek iyi olan sagliklarimiz. allah a sukur sirf bunun icin umut besliyorum icimde.
(bkz: ben)
özellikle uzun zaman sürdüğünde insanın lanetlendiğini düşünmesine yol açan durum.
Türkiye'de yaşadığınızın göstergesi olabilir.
durup durumu görmenin vaktidir.
kendi yönünde giden yola dönmenin vaktidir.
ilk önce isyan ettiren sonra da "bunda da bir hayır vardır." diyerek daha iyi fırsatların ortaya çıkacağını varsayma durumunu beraberinde getirir. Tavsiyem akışına bırakmanız. Ne kadar çabalasanız da o nehir kafasına göre istediği yere akacak. Çırpınsanız da çırpınmasanız da. En iyisi daha güzel şeylerin olacağını varsaymak ve yoluna devam etmek.
bazılarının hayatında gittiği bir yolda yok adam düzeni oturtmamış ki hayatında bir yol olsun.
En son 1 yaşındayken her şey mükemmeldi.
''hayatta hiçbir şeyin yolunda gitmesini istemediğin '' dönemin bir yansımasıdır. kendi ellerinle yarattığın statü, bundan sürekli şikayet etme durumu ve zincirleme kaza etkisi
Yanlış yolda olduğunuzun göstergesidir.
doğru yolda olduğunuzun en büyük göstergesidir. biz söz okumuştum.

gittiğiniz yolda hiçbir engel yoksa o yol sizi hiçbir yere götürmüyordur.
tükenmişlik sendromu hissidir. elini attığın elinde kalır, herşey ters gidiyor gibi hisseder umutsuzluğa kapılırsın. nefes alıyorsundur oysa ki. elin ayağın tutuyordur. birkaçı eksik olsa da sevdiklerin yanındadır. bakmayı bırakıp görmeyi denersen gülümsetecek çok sebep var. farkındalık şart. arada durduğunuz yeri değiştirin, faydasını göreceksiniz kesin.
en azından bir şey yolunda gidiyordur, dikkatli bakın inceleyin hayatınızı. doğru olanı bulup ona odaklanın. burada sayfalarca anlattırmayın şimdi bana.