bugün

her seçiş bir vazgeçiştir.
“When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realised that the Lord doesn’t work that way so I stole one and asked Him to forgive me.”
insanlara bir şey verme. onlardan al ve beraber taşı. bu onların daha çok hoşuna gider.
Tahterevallide ne kadar çok yükselirsen o kadar hızlı düşersin.
zorlaştırmayınız; kolaylaştırınız.
nefret ettirmeyiniz; müjdeleyiniz.

hz. muhammed.
ben, cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
sana affedilemeyecek kadar büyük hata yapan birine, akıl sınırlarının bittiği yerden başlayacak ceza vermek istiyorsan; bütün samimiyetinle affet. hissedilen her şeyi arşivleyen kader, kendisiyle en iyi biçimde ilgilenecektir!
sağ serbest solda mersedes.
özgür, mutlu ve aşk ol. bu kadar güzel anlatılır mı hayatın gayesi.
onu bilmiyorum da benim hayatıma yön veren bi söz var. 'yaptığı için pişman olmalı ama yapmadığı için pişman olmamalı hiçbir insan.'
'dizlerinin üstünde yaşamaktansa,ayakta ölmek yeğdir.'
''sakın üşütme. sakın yaşlanma. sakın yıkılma. sakın, sakın, o güzel ruhunu ayaza tutma. tahtadan defterler yap, deniz kabuklarından kutular, şiirin yetişemediği müzikleri duymak için kalbini yastığın altına koy. senden çalındıkça çoğalan hayatı, gözyaşlarından çıkardığın mutluluğu anlat.'' *
"Asla pişman olmayın! Eğer sonucu iyiyse, mükemmel. Eğer sonucu kötüyse bu bir tecrübedir."
"ben küfürbaz değilim. ilham perilerim sürtük."
'' BENIM ANNEM TURKTUR, DEVLET ICIN ELIMIZDEN NE GELIRSE YAPRIZ''
hava soğuk hırka giy!

annem...
(bkz: mevlana nın 7 öğüdü)
bu zamanda babana bile guvenme.
'önemli olan hayatı yönetenler değil, hayata yön verenlerdir'. Kazım koyuncu
tek yön.
psikopatlıkla alakası yok,
senin dalını kıranın
ağacını kökünden sökeceksin.
çünkü hayat hiç adil değildi.
senin yapacağın iş bu kadar olur zaten.
Sahtekarlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.
George Orwell
allah vermeyi istemeseydi, istemeyi vermezdi.

gönülden istek olunca ıraklar yakındır
yolları bitmez gösteren isteksizliktir.

önemli olan bilgi değil, eylemdir.

Eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, "özgürlük" kelimesini lügatınızdan çıkarın.

Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.