bugün

bu da geçer.
"Üzülme değmez" sözünü duymaktan sıkıldım. Değmeyenlere zaten üzülmem. "Üzüldüğüm şey; Değmeyenlere yüreğimin değmiş olması.
[Cemal Süreya]
Ayhan Sicimoğlu:Hastasıyızzzz!!!!
Hep derler ya, "Ben arkandayım, sırtın yere gelmez" diye. Ben almayayım... Yüzüm yere geleceğine, sırtım yere gelsin !
[Sunay Akın]
''ilk bakışta aşık oldun oldun , yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın''
entel de insandır.
(bkz: kibariye)
Güven, en iyi ihtimalle dikkatsizce bir arayıştır, en kötü ihtimalle ise ölümcül bir hatadır.
"Kalp midir insana sev diyen? Yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi Sevmek Nedir ?

Bir muma ateş olmak mıdır? Yoksa yanan ateşe dokunmak mı ?"

mevlana.
''bence temelde ikimiz de dinsiziz. sadece ben, senden bir tane fazla dini daha reddediyorum. sen diğer tüm olası dinleri neden reddettiğini anladığın zaman, benim de neden senin dinini reddettiğimi anlarsın."

stephen f. roberts
uyku probleminiz varsa; bir sevgili bulun, o sizi ayakta uyutsun.
herşeye rağmen 32 dişini göstererek, hemde inadına. yani sonu beklemek ahmaklıktır, sonu sen yaratırsın. sana dünyanın adil olduğunu da kim söyledi.
eğer bütün değerler insanların özgür iradeleriyle yaratılıyorsa, insandan daha üstte bir değer yoktur. o halde insanlara istemedikleri bir şey konusunda baskı yapmak onları kendilerinden daha az önemli bir değer adına zorlamada bulunmak demektir.
- kimse en sevdikleriyle geçirecek ne kadar az vaktinin kaldığını asla bilemez.
- kendi yazdığından başka kader yoktur.
whatever you do
i'll be two steps behind you
where ever you go
and i'll be ther to remind you
that it only takes a minute of your precious time
to turn around
i'll be two steps behind...
"varsa pulun olur çulun, olursa çulun olurlar kulun."
ali baba
"asla aşk acısı çeken birine aşık olmayın ! o kişi yaralıdır ve yara bandı olarak sizi kullanır..'
(bkz: vi veri veniversum vivus vici)
fortune favors the bold
(şans cesurdan yanadır.)
sözlük yazarlarının duymaktan veya söylemekten haz aldıkları sözlerdir.kör cehalet çirkeflestirir insanlari ! suskunluğum asaletimdendir...her lafa verecek bir cevabim var... lakin bir lafa bakarim laf mi diye, bir de söyleyene bakarim adam mi diye...
mevlana'dan.
ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü.
hayatta kendinden başka kimseye ikinci bir şansı verme.
tinerdir çektikleri ,
esrardır içtikleri .
çok hoşuma gidiyor ,
yapıştır dedikleri .
kazandınız.
"Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve orman gibi kardeşçesine bu davet bizim".
"Hey gönül gene bu gece, kederim geceden yüce
Gel susalım beraberce, böyleymiş kara yazımız hey"