bugün

eğer insanın önündeki tüm yollar yürünebilir yollar ise o insan kaybolmuş demektir.
laf kalabalıgına gerek yok sadece saçmala.
Ulaştırma Bakanlığı Marmaray projesinin Mete'nin burun deliklerinden geçeceğini açıkladı.
şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. - oscar wilde
aklın zamansız öldürdükleri, kalpte amansız dirilir. (bkz: paul auster)
bombing for peace is like fucking for virginity.
fikir fukara olunca akıl ukala olur.
Karantinaya aldım yarınımı kimse, giremeyecek.
ne olursan ol göründüğün kadarsın, nasıl görünürsen görün sana baktığım kadarsın.
kadın ruhunu benim kadar anlıycak kimsenin olduğunu sanmıyorum, kalbinin en derinlik noktasına inecek centilmenlik var bende.
beni ancak ve ancak daha öncede söylediğim gibi hanımefendiler, beyfendiler beni tarif edebilir, onun dışında kimsenin zekası yetmez beni tarif etmeye.

(bkz: ferhat güzel)
(bkz: ünlüler çiftliği)
kız istedim vermediler kamyoncusun dediler.
'Elimizde bir çiçek varken gözümüze yalnızca dikenleri görünür. Uzaklarda ise bir diken vardır ; Gözümüz hep çiçeğini görür.' nietzsche
yokluğun; bir çocuk oyunu sanki saklambaç.

yeter artık, elma.
“hayat bazılarına mutsuz olmakla duygusuz olmak arasında bir tercih hakkı tanır, daha fazlasını değil”
gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın.

payton

felek sana hayat diye eksi bir limon uzattıysa, sen üstüne tekila ve tuz iste.

meksika deyişi
sikimde olur mu?
*
“hepimiz varoluşumuza bir anlam ararız. kundak ile kefen arasındaki şeyin adı ömürdür, hayat değil. hayatı biraz da kendimiz yaparız.”
ömür dediğin üç gündür,dün geldi geçti yarın meçhuldür,
o halde ömür dediğin bir gündür,o da bugündür..

özdemir asaf
dötümden aşağı, kasımpaşa;
deveye diken; insanı siken...;
cam cama değil can cana;
ya meraktan ya tarraktan.
"çocuklarınıza ders vermek istiyorsanız kendinizi örnek gösterin. ama sizin gibi olmaları için değil, sizin gibi olmamaları için."
çocukların, nasihatten çok iyi örneğe ihtiyaçları vardır.
joseph joubert
"insan, ulaşamadığı her şeyin 'delisi', ulaştığı her şeyin 'nankör'üdür."

pablo neruda
yüz verip adam ettiysem sıfırla çarpar yok ederim!
tenzih ediyorum, demagoji yapıyorsun !!
hiç vaktin olmadı senin, şimdi gelemezsin sırası değil!