bugün

Gözden düşmüştür.
Hani dünyanın en iyi doktorları, profesörleri buradan çıkardı?
Bir virüsü kuracak aşı bulamadınız daha.
Harvırdmış pehh.
Beyaz futbol izleyenleri ortaya çıkarmıştır.
Tanım: bir üniversite.
ali koç'un yüksek lisansını yaptığı okul.
Bir ayrıntı parasını verip okursun diye bir olay yok. Okumak için parasını vermen yetmiyor. Geleneksel okulların alım süreci zor işler. Ailene, üniversiteye gelene kadar yaptığın çalışmalara, stajlarına, projelerine, sınav sonuçlarına , lise ortalamana ve daha bir çok ihtimale bakarlar. Kabul edilip edilmemek garanti değildir. Ancak hangi üniversite olursa olsun kabul edilirsen belli bir ücreti var tabi özel harward bursu gibi üniversitelerin açtığı burs mülakatlarını kazandıysan o başka ki bu da über zeki olmayı gerektiriyor zaten bu derece zeki insanlar harwardın 2. Yılında okulu bırakıp iş kurup zengin oluyorlar.
artık önüne gelenin girebildiği üniversitedir.

geçen davet yolladılar. dedim ben ülkemi seviyorum eğitimime burada devam edeceğim. üzüldüler filan ama kabullendiler ne yapsınlar...
mit ve tum ile hayallerimi süsleyen üniversite.
Bunu burada açıklıyorum artık. Sizden gizlim saklım yok amk benim. Evet, kazanip gitmedim. Gerekçen ne be pic diye soran olursa da ben edirne cigeri yemeden yapamiyorum. Ananem de bayılır. Oralara gidersen bunu yiyemezsin dedi. Hak verdim ve gitmedim.
amerika'da kurulan ilk üniversite.
amerika'da kurulan ilk üniversite.
david rockefellerin 2008 yılında 100 milyon dolar bağışladığı üniversite.
dünya'nın en iyi hukuk ve tıp fakültelerine sahiplerdir. mühendislik konusunda çekiştiği çok fazla üniversite var ama harvard'da iyidir tabii...
hazırda 36 milyar usd geliri bulunan bir ünüversite. üniversitenin vakfiyesinden sorumlu yetkililer okulun yakında öğrencilerinden ücret almayı bırakabileceğini söylüyor.

mason muson, adamlar bir hayali gerçek gerçek saplıyor mu ona bakmak lazım.
Mıt ile yaptığı anlaşmalarla birlikte iki üniversitenin ders ücretleri aynı düzeye getirilmiştir. Kurucusu olan john harvard aynı zamanda zamanının ünlü masonlarındandır. Yani masonlar buraya tezgah kurmuş diye ağlamak manasız. Sen daha iyisini kur herkes sana gelsin. Yıllık bütçesi en son baktığımda 34 milyar dolar civarındaydı.

https://upload.wikimedia....e/John_Harvard_statue.jpg
Uludag universitesi yazarlarinin hayal ettigi okul.
Mezunlarıyla ihya olan üniversite. En son ABDli milyarder bir mezun 400 milyon dolar bağış yapmış. Yuh artık...
mossad ajanlarının buluşma ve eğitim yeri. yahudi, lions, mason filan değilseniz girmek için kasmayın boşuna.

(bkz: türk yahudilerin eğitim yeri olarak harvard)

(bkz: mossad eğitim okulu harvard mezunu türkler)
nasıl girileceğini merak ettiğim okul.
kazanıp yaşadığım şehre uzak olduğu için gitmediğim üniversite.

şişirilmiş bir balon olduğunu düşünüyorum, yine de zan altında bırakmak istemem tabi.

edit: niye eksiliyorsun oğlum sen kazanamadın diye? kıskanç mıdır nedir.
abd'nin 1636 yılında kurulan en eski, köklü ünlü üniversitesi. özellikle tıp, hukuk, ekonomi gibi bölümlerde ülkenin ve dünyanın başını çeker diyebiliriz. üniversite ile ilgili ilginç bir bilgi ise 1920'li yıllarda artan yahudi öğrenci sayısını kısıtlamaya gitmiş olmaları ve şu sıralar bu kısıtlamayı müfredat dışı ölçüt adıyla asyalı öğrencilere yapmaları.

bir sürü asyalı öğrenci ile karşılaşmış birisi olarak ders dışı başarıları gerçekten en azından asyadaki ülkede yetişen öğrenciler için konuşacak olursam yetersiz. ama abd'de doğmuş yetişmiş asyalı bir öğrencinin sırf ırkından dolayı başarısız bulunması kabul edilemez.

üniversitenin yönetimi tarafından hala beyaz protestan(wasp) öğrencilerin çoğunluk olması isteniyor ve öyle.

http://www.nytimes.com/20...et=1419773522000&_r=0
Bilal Erdoğan ın mezun olduğu üniversite.
şöyle bir proje başlatmış üniversite:
http://www.buzzfeed.com/a...eir-experiences-through-a
bilal'in bile mezun olduğu üniversite. amerika'nın bile eğitim sistemi bok gibi baksanıza, biz bizimkine laf atmayalım.
Bilkent bu üniversite örnek alınarak kurulmuştur. Vakıf Üniversitesidir.
jeremy lin'in mezun olduğu okul.
galatasaray sk ile anlaşmaya giden üniversite. harvard öğrencileri kulüpte eğitim alacaklar.