bugün

1999 yılının Nisan ayında kendisine gönderilen e-maillere cevap vermek için okulunu dondurarak ertesi sene eğitimine devam etmiş olan müzisyen.

kendisinden bir tane daha var mı acaba bu ülkede? nasıl fedakarlıktır yahu bu! ki tecrubeyle sabittir, yıllarrr önce vakti zamanında yazdıgım maili cevapsız bırakmamıştır bu adam. dondurdugu okul da bogaziçi üniversitesidir bu arada! çift ana dal yaparak felsefe ve psikoloji okumuştur. acayip zeki ve donanımlı bır adamdır. sadece şarkı söyleyip gitar calmaz yanı birileri gibi..siyası tavrını, duruşunu, politik oluşunu her zaman takdir etmişimdir.
cesurdur ve nettir. zaten ait oldugu grubun -mor ve ötesi- diger üyeleri de -kerem özyegen hariç- üniv mezunu, akademisyen falan filandır.. hiçbiri boş adam degildir.
birçok eylemde, etkinlikte, siyasi programlarda, gazetelerde yazılarına ve kendisine rastlayabilirsiniz..

ergenekon davalarını bizzat silivriye gidip izlediğini ve eski düşüncelerinin degiştigini, birçok tutuklamanın da haksız yere yapıldıgını, haksız yere bırcok ınsanın ıcerıde yattıgını söylemiştir bir röportajında.
belki çok iyi gitarist degildir ama çok iyi yazar ve söyler. uzun yıllardır süren bir ilişkisi vardır ve grubun tek bekar üyesidir.
(daha ne diyim!)

http://www.youtube.com/watch?v=P4AjhwRJqEg
an itibariyle cnn türk'de aykırı sorular proğramının konuğu olan mor ve ötesi vokalisti.
her telden konuşmaktalar. mesela az önce "odtü'de ki isyanın arkasında değil yanındayım" dedi kendisi..
daha bır çok konuda söylediği akıl yüklü cümlelerle yine takdirimi ve hayranlığımı kazanmıştır an itibariyle. *
yanlış sularda yüzen mor ve ötesi vokalisti. şahsen de tanıyorum kendisini. çok iyi bir insan olabilir. ama bu onun bazı fikirlerinin mantık çerçevesi dışında olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

harun tekin'in koyu komünist olduğunu bende dahil rock/metal camiası içinde bilmeyen yok. dün katıldığı aykırı sorular programında, millyetçilik için ''bazı sorunlara çözüm üretemeyen fikir'' demiş. canım arkadaşım. bu ülkedeki bir çok sorunun temelinde milliyetçilik değil ''milliyetsizlik'' yatıyor. ayrıca türkiye cumhuriyeti'ne koyu ulus devleti falan demişti. türkiye, atatürk zamanı dışında hiç bir zaman ulus devleti olmadı olamadı. hele hele şu an hiç olmadı. gidipte teröristbaşıyla müzakere eden devlete ulus devleti deme.

zaten alman kolejinde ecnebi eğitimi almış harun tekin'in pek milli şuur sahibi olması da beklenemezdi.
niteliksiz bir sese sahip olan, sözde rock grubunun solisti.
bunca olumsuz yoruma rağmen sevdigim bir rock grubunun solistidir,severim.
yıllar önce eskişehir fanta konserinde çevre kirliliğini ve emperyalizmi eleştiren über zeki vokal.
çok güzel bir sese sahip olan mor ve ötesi vokalisti. umarsızlığı, öfkeyi ve hüznü aynı anda ifade eden bir sesi var. bana sövse yine sabah akşam dinlerim.
bu dünyaya ait olmadığını düşünmeye başladım.
bir erkek hem kel, hem 50 kilo, hem de seksi olabiliyor muymuş? olabiliyormuş.

40 biscolata erkeğine değişmem.
eşcinsel olduğuna dair rivayetler kol gezmekte. eğer oğlancı olsam çıkma teklif ederdim. oldukça cool ve elit bir adam.
canlı performansı son derece kötüdür, feci detonedir.
31.03.2013 tarihinde oynanan KASIMPAŞA A.Ş. - BURSASPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, rakip takım taraftarına yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 4 RESMi MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmıştır.
kaleci olanına büyük haksızlık edilmiştir. arkadaş hırsızın hiç mi suçu yok?
itiraz edilmesi halinde cezasının azaltılması söz konusu olabilecek kaleci. Gerçi bu federasyondan çok da mantıklı hareket beklememek gerek.
zaman geçtikçe daha bir forma giren, 24 saat ekranda olması istenen, tam olarak nitelemeye uygun kelime bulunamayan hoş insan.
kendisi kadar yapay (konuşma tarzıyla, yorumlarıyla ) , hep aynı şeyleri söyleyen, savunduğu şeylerle çelişen bir müzisyen görmedim.
aykırı sorular'da enver aysever'in konuğuydu bir ara. kasıntının teki. kendini bir şeyler söylemek zaruretinde hisseden biri amenna müziğine eyvallah da sanki bana hep ''en tepeden insanlara nasıl daha yakın görünebilirim?'' kisvesi altında kıvranan biri gibi gelmiştir.
ortaokul 3 teydim, yıl 2004 kışı falan. bir tv kanalında gece gezerken yaz yaz yaz şarkılarının klibine denk geldim. gidemedim. şarkıya, grubun herbir elemanına, klibe herşeye aşık olmuştum. müzik denince aklıma bir onlar gelirdi o zaman. rock müzik ne demek onlardan öğrendim. sonrasında konserlerine gidip canlı canlı da izledim. bir hayali gerçekleştirmiştim. 9 yıl geçti, ben hala onlara muptela. diğer grup elemanlarının aksine harun tekin çok çekmişti ilgimi. yıllar geçip büyüyünce onu da takip ettim hep. duyarlılığını, kişiliğini, fikirlerini iyi müzik yaptığı gibi yansıtıyordu aynı. en son enver abinin programında izledik kendisini. akıp gitti program, bitmesin istedik. hele bir 'elinde güller varmış üstün başın kan olmuş' söyleyişi vardır ki dünya yalan söylüyor şarkısında, çok kez beni benden almıştır. zeka, yetenek, düşünce gibi elzem şeylerin birarada bulunduğu nadir insanlardan.
28 haziran 1977'de ankara'da doğmuştur. mor ve ötesinin vokalisti gitaristi ve morudur.
boğaziçi üniversitesinde felsefe okumuştur. belki de okuduğu bölümün etkisiyle müthiş şarkı sözleri yazar. oyunculuk ve futbolla da ilgilenmiştir.
geleceğin kelidir. bal dudaklı bir adamdır. her şeye rağmen sevilir.
şahan gökbakar denen adamdan fena ayar yemiş.
1 mayıstaki solcu ayakları sonucu şahandan cukkayı almış çakma idealist.

görsel
sadece kendi özgürlüğüyle ilgilenen, konuşması yapay, şahan dan bile fena ayar yemiş çakma solcu.
mor ve ötesi nin solisti ve gitaristidir.
rol modelim olmaya aday kişilik. bildiklerini sanat üzerinden aktarması ise hayalimde kurduğum geleceğin bir parçası. çünkü: (#14724770). tabii müziğin hayatlarımızdaki rolü biraz farklı olacak. o bunun üzerinden para kazanırken, ben kişisel zevklerim adına müzik yapıcam.
beğendiğim birini andıran şarkıcı.