bugün

görsel

Osmaniye'de Kadirli-Sumbas ilçesi yolu üzeri Organize Sanayi Bölgesi ana giriş kapısının yanında yol kenarında hamile olduğu öğrenilen köpek çuval içine konulup ölüme terk edildi.

O esnada otomobili ile yolda seyir halinde olan Menduh Çolakça isimli vatandaşın 7 yaşındaki oğlu “Baba çuval kıpırdıyor” dedi.

Bunun üzerine otomobili durdurup araçtan inen Menduh Çolakça yol kenarındaki çuvalın yanına yaklaştığında bir köpeğin kafasının çuvaldan çıktığını fark etti. Çuvalı yırtarak köpeği çuvaldan çıkaran Çolakça daha sonra köpeğin kafasına bağlanmış ipi de çözdü. Çuvaldan ve ipten kurtulan ve hamile olduğu öğrenilen köpek ise kurtarılınca olay yerinden kaçtı.

Olayı canilik olarak nitelendiren Menduh Çolakça, “Akşam saatlerinde oğlumla seyir halindeydim. Oğlum 'baba çuval kıpırdıyor köpek var içinde' dedi. Bende araçla durdum. Köpeği çuvaldan çıkardım. Köpek hamileydi. Sonra sevinerek kaçarak gitti. Böyle vicdansızlık, canilik olmaz” diye konuştu.

Kaynak: cumhuriyet.
Vicdan, merhamet gibi erdemlerden nasibini almamış insanlar için olağan davranış.
Her türlü kötülüğü ve zulmü, ekmek yer, su içer gibi yaparlar bu insan artıkları.
Veee içimizdeler. En vahim olanı da bu!
Belki karşı komşumuz, tuzun var mı diye kapısını çaldığın.
Belki mahallenin bakkalı, her gün ekmek aldığın.

Kötülükle beslenen, ruhunda acıma hissi duymayan varlıklar ölmeliler!
Hem de lönk diye... Hiçbir sebebe gerek kalmaksızın...
Her yerde bu vicdansizlar. Bir iki degiller. Kotuluklerini kendilerine de saklamiyor bunlar, kendi nesilleri de boyle yetisiyor. Cok yazik ya cok. Biz bu masum canlilari nasil koruyacagiz, aklimi cildiracak gibi oluyorum.
Normal olan hadisedir. Dunyada insan oldugumuz icin o kadar cok seye hakkimiz oldugunu saniyoruz ki.

Kendi gidip tibbin her imkanindan faydalanip gerekirsr milyarlar dokup labarotuvarda tup bebek koyduruyor rahmine sonra ictigi suyun alkalisinden tutun da yedii yemegin besin degerlerinden aldigi havanin oksijenine kadar hesapliyor. Neymis bir pic dunyaya getircek.

Hal boyleyken hamile bir kopek var yavrulari olacak cuvala koyup oldurmeye calisiyorsun.

Kendinizi kopegin yerine koyun kimbilir o cuvali yirtmak icin nekadar ugrasti neffessuz kaldi demekki can havli ile bunu yapti. Ve yine dusunsenize sizi seven 1 kisi yok etrafinizda ve herkes size karsi olmeniz icin herkes biseyler yapiyor.

Allah belanizi versin.
Kopekler keske zannedildigi kadar saldirgan olsaydi da yanlarina bukadar yaklasip onu cuvala falan kiyma iza izin vermeden sizi paramparca etselerdi.
Beton dökülmesi gerejen yere sperm dökmenin acı sonucu.
Not:Bu arada hayvanlara bu vahşeti yapanlara fotosentezle oksijen sağlayan ağaçlarıda ayrıca kınıyorum.