bugün

çalık grubu nun devlet bankası olan bu yerden kredi çekip, devletin satışa çıkardığı sabah ve atv yi satın almasına kolaylık sağlayan banka.
kobileri hobi olarak görmeyen çalışanları sıcakkanlı banka.
istanbul üniversitesi'nin harç yatırma olayında anlaşmalı olduğu banka. buraya kadar gayet normal değil mi? gözünüzün önüne böyle klimalı bir sürü veznenin çalıştığı insanların rahat rahat işlerini görüp ayrıldığı bir yer geliyor değil mi? bok öyle amına koyim.

sen türkiye'nin en kalabalık üniversitelerinden biriyle anlaşmalısın ama kayıt dönemi bankanda çalışan vezne sayısı sadece 1. evet lan yazıyla 'bir'. bu sadece tek bir şubesi için geçerli değil. tam 4 şubesine gittim ve durumun aynı olduğunu görüp ana avrat söverek çıktım. işimi de sıra numarasını bana veren nur yüzlü amca sayesinde hallettim. ey istanbul üniversitesi ve halk bankası, sizin yapacağınız işi sikeyim ben.

kayıt dönemi yoğunluğunu bilmiyor musunuz amına koduklarım? illa biz mi söyleyeceğiz? öğrenciyiz diye eziyet mi çekmek zorundayız? uludağ üniversitesi'nden bu sene geçiş yaptım ve daha okul başlamadan soğudum, yaka silktim yeminle. uludağ'ın taşşaklarını yerim ben kafama sıçayım.

neyse konuyu bankadan üniversiteye getirdim farkındayım. diyeceğim şudur ki sadece adı halkbank'tır. halk umurlarında değildir.
yeni çalışan almaktansa çalışanlara fazlasıyla iş yükleyen banka bunun karşılığı olarak çalışanlar onca çalışmasına rağmen son dönemde primlerini es geçmeye başlamış ve yakın dönemde çift maaş uygulamasını çöpe atması beklenen banka..

üniversitelere harç yatırma işine gelince banko yani gişe de çalışan azaltma eğilimi son derece artmakta.. bu da insanlara sıkıntı vermektedir ki bu da doğrudur..

kredi faizleri çoğu bankaya nazaran elverişlidir, kredi kartlarına diğer özel bankalar yıllık 40 50 tl keserken halkbankası 10 tl gibi cüzi bir miktar koparmaktadır..

ama çalışanının primine çift maaşına göz dikmesi hakikaten can sıkıcı ne yazık ki..

ulan 1200 tl ile nasıl geçineceksin.. git hükümet konağında çaycı ol 1450 tl * maaş alıyorsun..
denetçi raporunu pdf'e çevirirken deneme sürümü program kullanıy.

interestüng.
şubeleri tenha olduğundan saatlerce sohbet, çay, kahve, çaktırmadan coğara ve sorgusuz sualsiz belgesiz hizmet verebilenleri de mevcut.
ihtiyacım olduğu zamanlarda, vadesiz hesabımdan kart ücreti çekerek küfürlerime gark olan banka.

bugün 15 tl kesilmiş hesabımdan. telefon açtım, nedenini sordum, beklenildiği gibi kart ücreti dediler. bu sene bir daha kesilmez bari derken, bu kesintinin 3 ayda bir olduğunu öğrendim. yani yılda 4 kere sikiyorlarmış toplamda 60 tl ile.

sonra babamı aradım. baba dedim, halk bankası'nın anuna goyim, eskisi gibi iş bankası'na para yatırırsan iyi olur dedim. tamam oğlum dedi kapattı, 5 sn bile sürmedi.

sonra geldim bu entry'yi girdim ve şimdi de gidiyorum.
çalışanların primini yaklaşık 1 yıldır vermeyen bankadır. şöyle iyi çalışın böyle çok çalışın maaşa gelince al harçlık edersin der gibi bi para. üstüne üstlük yetmezmiş gibi isteğin dışında tayninizi allah'ın siktir ettiği bir yerine verebilir. kafasına eserse haftasonu çalıştırır ama mesai falan vermez. sendikası yoktur ses çıkaramaz çalışanlar. üniversite mezunu nasılsa işsiz ağzı açlıktan kokuyor ben buna 900 tl de versem çalışır 2000 tl de versem çalışır düşüncesiyle son yıllarda sık sık personel alıp emekliliği yaklaşan personeli (ki bu personellerin maaşıyla 3 tane yeni eleman çalıştırılabilir) kapı dışarı atan bankadır. halihazırda taşaklı eski personellerden tek tük kalmıştır.
son reklamı ile hafiften içimize ürperti salan banka. tamam gece gündüz bizim çalışıyor olabilirsiniz ama o müzik biraz daha normal olabilirdi.
çalısanlarına allah sabır versin dediğimiz devlet bankası.

reklamlarıyla her daim çalıstıklarını gösteren bankadır.

şimdi bayanlar kulaklarını kapasın, okuduklarını duymasın burda afedersin ama "eşşek mi z.km.ş bunları" demeden kendimi alamıyorum. 29 ekim, 30 ağustos, 19 mayıs tatilleri yok. bayram tatilleri yok. gece bile çalısıcaklar dicem ama allahtan uyumak zorundalar. bunların gce nöbeti de başlar yakında.

doktor misali;
- sorununuz nedir?
+kredi hastalığı mı?
ne hikmetse bostancı' da (şenesenevler, bostancı tren istasyonu yoğunluklu) bir sürü halkbank atm' si var. demek ki bu bölgede müşteri çok fazla.
her ygs, lys sınavları öncesi öğrencilerin gözünde karanlık bir mahzene dönüşen bankadır.
son dönemde reklama fazlasıyla yer veren bankadır..

internetten herşeyi ücretsizdir. ama vadeli hesap açarsanız onu kapatmak için bankaya gitmeniz şarttır.
bu sene çalışanlarına 3 maaş temettü vermesi beklenen banka.

biz dedikodusunu sosyal medya üzerinden çıkaralım da, onlar varsın vermesin amk.
son çıkan reklamında seslendiren adamın bariz şekilde haltbank dediği banka.
görsel

şeklinde bir haberle özelleştirileceği söylenen banka.

ancak milliyet gazetesi kap'tan bihaber yaşıyor heralde. milleti galeyana getirmenin bir anlamı yok.

edit: milliyet haberi kaldırmıştır. 1 saat bile sitede kalmamıştır.

http://www.kap.gov.tr/yay...m/Bildirim.aspx?id=203238
her yıl yaptıkları personel alım sınavları ile milleti farklı yoldan sömüren banka.
ataşehir ilçesinde finans merkezi olarak belirlenen konuma, genel müdürlüğünü ilk taşıyacak olan banka. bankanın genel müdürü süleyman aslan'ın sabah gazetesine verdiği röportajda; yeni genel müdürlük binasının karşısında bulunan ve banka mülkiyetinde olan arazi üzerine de inşaat yapılacağı ve ankara ve istanbul'da bulunan tüm genel müdürlük birimlerinin burada birleştirilmesinin planlandığı belirtilmiştir.
aralık ayına kadar kredi kartlarında advantage ile olan birlikteliğini sonlandıracak ve kendi kredi kartı markasını oluşturacak olan finansal kurum.
önümüzdeki iki aylık sürede, istanbul'da yer alan genel müdürlük ek hizmet binalarını ataşehir'de tek bir binada toplayacak olan banka.
öyle görünüyor ki hayatımı sikecek olan kurum.
manyetik alan yetersizliginden kart kapatan ibne banka. *
nedense en yüksek faiz oranlarına sahip bankalardan biridir "halkı sikmeye çalışır" ama genel politikadır bu sikmeye çalışsanda bir şekilde sikmek için başbaşa kalman gerekir bu sebepten halk bankasıdır adı.

(bkz: benim bankam yastık altım hacıı)
halkı, halkın bankası olduğu konusunda ikna edememiş olan devlet bankasıdır. kapitalist sistemin el kolu ayağıdır bankalar. öyle ise "halk bankası" başlı başına bir ironi değil midir sevgili atinalılar, yurttaşlar?
internet bankacılığıyla inanılmaz kolaylıklar sunan banka. ota dıta şifre sormaması, en son 10 işlemi hafızasında tutuşu, kolay arayüzü ve en önemlisi diğer bankaların para talep ettiği eft, havale gibi işlemlere para almaması en büyük artılarından. ayrıca tüm faturalarınızı kolayca ödemenize, eğitim ödemelerinizi ve çeşitli vergilerinizi online olarak yatırmanıza da imkan sunuyor. devlet bankası olmasının artısı olsa gerek bunlar...

bir ara çalıştığım kurum maaşları bu bankadan veriyordu ve kendisiyle tanışıklığımız o sayede oldu. daha sonra kurumumuz başka bir bankayla anlaşma yapmasına rağmen o bankanınn internet bankacılığının halk bankası kadar kullanışlı olmaması ve ücretli olması nedeniyle ben halk bankasındaki hesabımı kapatmadım. hala daha parayı ay başında alır bu bankaya yatırırım.