bugün

son zamanlarda futbol yorumcularının ağzından duymaya başladığımız;
spectacular.

edith:aslında kelimeye bir gıcıklığım yok lakin bu bal yapmaz arılardan duyunca gıcık oluyorum.
(bkz: aynen)
“Overrated”

“Abartılmış” ya da “balon” desenize kardeşim, “Overrated” nedir?!
Kankaya destek veriyorum.

Bana özel sanıyordum, hayret. Hatta insani ilişkiler kurmada bir kıyas benim için.
Lümpen.
Herhangi bir bağ ya da samimiyetimin bulunmadığı insanların sahiplik eki barındıran sözcüklerle seslenmesine uyuz oluyorum genel olarak. Canım, canımsın, bebeğim, kuzum, bitanem... Bu ne böyle cıvık cıvık, gevşek tavırlar sergileyen, herkesle aynı samimiyeti kurmaya çalışan insanlara tahammül edemem.
aşkım, yarim, bebeğim, kadınım, erkeğim, karı, hacı, kanka, ponçik, ayyy, avrat yeter ya midem ters döndü.
(bkz: tespitimsi)

sözlüklerde falan görüyorum, elim ayağım titriyor sinirden.
hatun.

keşke o kelime somutlaşsa bedene gelse ve zikredenin ağzına suratına vura vura yorgun düşsem.

sene 1286.
felan.

entrylerde falan görümce okumadan basıyorum eksiyi.
Gunun sonunda diyenlere cakasim geliyor benim.
Yavrum
Şşşşt lan
Sadece lan
Ya
Aynen
Ne bu ne ne ne bu ne.
Tatliş, kociş, bebiş...ilkini az önce kullandım, sonra utandım kendimden.
(bkz: meriç)
her cümleden sonra "daha sonra" denmesi.
Aga.
Ne kadar itici değil mi
Canım, küfür gibi geliyor genelde.
" bende " - o iş bende anlamına.
Mamafih, duymasamda pek sevmem.
bakarız.

ulan evet mi hayır mı, olur mu olmaz mı.. bakarız ne?
Anonim.
çomar.
harbi.
derken.

çok itici, söyleyen kişiyi de öyle yapıyor doğal olarak.
"ok" bir kez daha yine yeniden. ok nedir la?
bu aralar moda olan kral kelimesi. sen nasıl bir kralsın ya cümlesini duyduğumda bile tüylerim diken diken oluyor o kadar gıcık oluyorum.
bir de efsane kelimesi bunu da cümle içinde şöyle kullanıldığı zaman nefret ediyorum mesela bir filmden veya diziden bahsederken efsaneydi yaa efsane bir diziydi denildiği zaman gıcık oluyorum nedense.
farketmez.
hayırlısı.
aynen.