bugün

Issız kuytu köşelerden dönen takımdır.
hüseyin kalpar yüzünden tsyd kupasını alamayan takımım.
altyapısında oynadığım klüp. ağlayarak ayrılmıştım oradan.
edit:karşıyakalı var beyler.
izmir'in ağası olan ve pek çok taraftarı bulunan, izmirliyiz Göztepeliyiz sloganıyla bütün izmirlilerin destek vermesi gereken takımımızdır.
taraftarı dönek olmayan güzide takım. önce biz izmirli değiliz deyip sonra bizde izmir takımıyız diyenlerden olmayan bir taraftar kitlesi vardır. (bkz: ölümüne göztepe)
her kuruluş tarihinde, taraftarının yalıyı kırmızıya boğduğu ve ben izmirliyim diyenin desteklemesi gereken klüp.

kalksın eller üçlü için,
haykıralım gözgöz için,
son nefesi verir gibi.. der isyan marşımız.
türk futboluna avrupa kapılarını açan, 1925 yılında kurulan ve renkleri sarı kırmızı olan efsane futbol takımı.
ziraat türkiye kupası 2.turunda gölcükspor u şaban genişyürek,ibrahim şahin,ali küçik in attığı gollerle 3-0 kazanan şanlı klubümüz.
türkiyeyi zamanında avrupada çok iyi temsil eden yeniden süper lige çıkması istenen büyük klüp.
fatih terim'in çalıştırmışlığı vardır.
21 senedir mutlu mesut yaşadığım istanbul semti.
elindeki kadroyu iyi bir biçimde kullanmayan bir teknik direktöre sahip futbol takımı.
izmir göztepe.
dünkü maçta biraz daha etkili olan bir göztepeyi izlemek isterken hakem sağolsun futbolda penaltı nasıl verilmez sorusuna cevapladı adeta...penaltı alabilmek için ceza sahası içinde kolunu kıracaksın olmadı yedi sekiz takla atıp tribünlere yapışacaksın olmadı öleceksin amk...emeklerimize stadı inletmemize ragmen puan çıkaramadık ''eğer sen ben futbola tribunne bakmam skora endeksliyim diosan git istanbul takımlarını destekle'' her zaman dediğimiz gibi ama bu defa biraz daha yüksek sesle ''ÖLÜMÜNE GÖZTEPE''
6 haftada 4 puan almış aşktır. hüseyin kalpar'ın yönettiği takımdan da fazlasını beklemek biraz garip olabilir. hep kurt hoca diye insanlar getiriyorlar. bir tane genç getirdiler o da karşıyakalıydı. hoş sonradan hatasını anlayıp göztepeli oldu ama konumuz o değil.

arkadaş bi metin diyadin'i getir mesela. ne bileyim tolunay olur bülent korkmaz olur. böyle adamları getir. elinde şiringayla gezsin. bizden iyi kendilerini kanıtlayacakları takım mı var lan?
aslında aliağa belediyespordur. gerçek göztepe ortadan kalkmıştır.yoktur öyle birşey.
bir zamanların efsanesi avrupada türkiyeyi başarıyla temsil eden takım.
hüseyin kalpar denen beden eğitimi hocasını sevmesem de şu ara teknik direktör değiştirmese iyi olacak takım.

2 senedir göztepe takımı yanlış transferler yapıyor. geçen sezon ali gültiken'in egosuna kurban gittiler bu sezon da yönetimin fm oynayacağı tuttu. dahası göztepe nedense yabancı kontenjanını bir türlü doğru düzgün kullanamıyor. rodriguez muhteşem transfer ama diğer iki kontenjan resmen harcandı. kulübün kapısından dönen sydney gohou ve Akeem Agbetu alınmış olaydı göztepe fazladan 7-8 puan daha toplamış olabilirdi. bolu maçı dışındaki maçları hep detaylarla kaybetti çünkü.

ayrıca furkan şeker başta olmak üzere bazı menajer yerleştirmesi adamlara ısrarla şans vermek de göztepeye çok şey kaybettirdi.

kalpar'ın işine karışıldığını düşünüyorum. rahat bırakılırsa bu kadrodan ilk 6 için oynayacak, gösterişsiz ama puan getiren futbol oynayan bir takım oluşturabilir.

bana kalsa yemişim kalpar'ı karşıyaka ya da göztepe'den birinde mustafa denizli'yi izmir'e geri getirecek vizyonda yöneticiler olmasını isterdim.
istifa eden kalpar'ın yerine önce oğuz çetin'e talip olan (yönetim ne kullanıyor acaba?), anlaşamayınca raşit çetiner ile ilgilenmeye başlayan izmir kulübü.

çetiner inşallah olur.

http://alsancakstadi.net/...-cetiner-ile-ilgileniyor/
taraftarlarının delicesine bağlı olduğu güzide kulüp. türkiye'ye avrupa'da başarının kapısını açmıştır efsane kadrosuyla. türk futbolunun kilometre taşlarından biridir.
izmir'in en büyük takımıdır. zaten hiçbir izmirli buna itiraz etmez. izmir takımı sayın dediğinizde ilk göztepe gelir akla. taraftarı zaten dillere destandır.

mesela bu hafta rakibi olacak adanaspor'un taraftar sitesindeki yazı
http://adanaspor.org/inde...&id=2641&Itemid=1

göztepe gerçek bir yaşam biçimidir. hayatının odak noktasına onu koyarsın ve sırasıyla diğer işlerine bakarsın. bir kıza görüşmek için uygun olduğu zamanı değil; fikstüre baktıktan sonra senin ne zaman dışında onunla görüşebileceğini söylersin. böyle bir şeydir göztepe.

uğrunda taş yersin biber gazı yersin ama çok sorun teşkil etmez. göztepeliysen izmir'de eskiden karşıyaka'yı ve taraftarını ciddiye alırdın. ama günümüzde görüyoruz ki herkes derbilerde rakip tribün maça gelsin derken, izmir'in karşısının tutumu " rakibimiz maça gelmesin " şekline dönüşmüştür.

böyle derbi anlayışında olan insanlar zaten var olan göztepe markasına, daha da büyük anlamlar katmaktadırlar.

ha neden göztepe tribünleri istenmez?

http://www.youtube.com/watch?v=H5gymoB2LW8

35. dakikada deplasman tribününde çiğdem yemedikleri içindir belki de.

Göztepe bu, her şeyi yaşatır.
28 ekim de şüphe olmasın ki çakacağımız bir maç oynayacağız bunlarla.
bazı insanlarda 29 ocak sendromu başlatmış ekiptir. maç kazanılır kaybedilir ama tribünde 6'da birin olan deplasman tribününü izliyorsan tüm maçları kazansan da o anı unutamazsın.

skor taraftarı olsaydık bu güne kadar çoktan başka takımı tutardık zaten...
herkesten dost olur turgayden* dost olmaz ilkesini hatırlatmak istediğim güzide klüptür efenim.
1700ncü entry'im senin olsun istedim göztepem.

--spoiler--
Gittiğin o yollarda hep peşinden gelirken,
Bu dünyada yüzümüz bir tek senle gülerken,
Kimi zaman stadda senin için ağlarken,
Ne diyorduk hatırla kahpe olsun terk eden.
Sen Yüreğime huzur veren.
Sen benim Şanlı Göztepem.
Vazgeçmek kolaymı böyle delice severken.
Nelerden vazgeçtik uğruna bir bilebilsen.
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=3uHM2t7fER8