bugün

Gözlük kullanan biri olarak kabul ediyorum ki bazen çok zor oluyor. Kış mevsiminde buharlaşan camlar. Bazen gözünüzde olduğunu unutup yüz yıkamalar, terazisi tutmayan kollar, burunda bıraktığı iz vs. kısacası dünyayı bir çerçevenin içinden izlemek kimine göre çekici gelse de en çok kullanan bilir zorluğunu. Çok yakışmış, karizmatik vb. Gibi klişe laflarla avutuyoruz kendimizi. Kendim için söylemek gerekirse artık kurtulmak istiyorum bu eklentiden Sadece lazer ameliyatının ne düzeyde başarılı olduğundan emin değilim. Bir de 2 derece miyop için gerek varmı bilemiyorum...
cevabımın gözlük olacağı soru.
bazılarınıza çok yakışıyor lan.
Hiç mi gözlük kullanan yok bu sözlükte ? Ya da lazer ameliyatı olan. Neden kimse yardımcı olmuyor ?
Lazeri genelde dereceye göre yapmazlar. Retinanın inceliği kalınlığı önemlidir bu amelyatta. Derece eğer çok düşükse genelde gözlükle tedavi ediliyor ama gideceğiniz doktorun kararına bağlıdır iki numaranın büyüklüğü küçüklüğü. Miyopun yanında bir de astigmat varsa işler biraz daha zorlaşıyor. Lazer de yüzde yüz görmenizi sağlamayacaktır ama hasarı minimum Seviyeye düşürecektir.
Daha önce önemsemedigim göz kusurum artık rahatsız etmeye başlayınca gözlük kullanmak durumunda kaldım.
Yaklaşık bir senedir uyandiktan sonra yatana kadar çıkarmıyorum gözlüğü ne yazık ki artık gözlüksüz dünyayı göremeyecek kadar alıştı gözlerim ve takmadigimdaki baş ağrısı da cabası. Gözlüğün dezavantajlarini sıralamaya gerek yok bilen bilir fakat yaşım biraz daha ilerlediginde kesinliklrle lazer yapmayı düşünüyorum çekilecek dert değil.
Lens de öyle her önüne gelene verilmez. Eskiden yaş sınırı bile vardı. Her gün günlük bakımını yapmanız gerekiyor. Belli aralıklarla değiştirmeniz gerekiyor ve fiyatları kalitesine göre pahalı olabiliyor. Eğer göz numaranız 1 den küçükse gözlük bile kullanmanızı tavsiye etmem. Çünkü siz gözlüğü kullandıkça bu hoşunuza gidecek ve göz kaslarınız daha da zayıflayacak. Miyopta zaten numara istisnasız olarak her daim büyür ve yanına ek olarak başka hastalıklar bile çıkar.
Lens takmakta zor temizlicen felan uzun iş . Ben ışıkta normal geceleri uzağı göremiyordum gözlük verdi aq gözlük ağır 1 sene sonra burnum az bişi çöküntü oldu bende gözlüğü her sene biraz daha aşada tutuyorum burnum küçülüyor aq.
yakışıyorsa, kullanmakta zorluk çekilmiyorsa, veya fakirsen gözlük.
baktın gözlük yakışmadı, astigmat değilsin, temiz düzenli bir insansın ve gözünde kuruluk yok, o zaman lens.
la ne uğraşacam gözlükmüş lensmiş, zaten rahat adamım ben, basarım parayı dersen lazer.
not: lazerspor.
gözlük hiç kullanmadım, 2 sene düzensiz şekilde lens kullandıktan sonra, ki gözlerde kuruma var, lazere başvurdum. aslında maliyet olarak lensten farklı bir yere çıkmıyor, 3 sene içinde falan kurtarıyor kendisini. lazer iyidir.
16 yıllık gözlük kullanıcısıyım.

ilk gittiğim zamanı hatırlarım bir göz 12 bir gözü hatırlamıyorum şaşı çıkmıştım.Şuan bir göz 4 bir göz 2 ye kadar geriledi. Bu zaman zarfı içerisinde bakın kavanoz kapağını bile geçtim ulan inceltilmişi bile çok kalındı. Sonra kemik çerçeveyi keşfettim kullanıyorum.Dün randevum vardı acaba tedavi edilebilir mi falan gibi soruları soracaktım uyuya kaldım gidemedim.

Bizim ailede renkli gözler hep bozuk küçük kardeşiminde bozuktu onunki lazer ile düzeltildi.Babamında bozuktu lazer ile düzeltildi.
Lazer gibi bir şansım yok. Hipermetrop, miyop, astigmat. Gözlüğe devam.
Belki, ileride göz içi mercek.
Gözlük açık ara farkla kazanır. Lazer yaptırdım. Hem de en iyi hastanede. Aman diyeyim çok pişmanım. Hayatım boka döndü. Tıp öyle iddia edilen kadar gelişmiş değil.
Ameliyat akıl işi değil gibi.
gözlük kesinlikle lensten de lazerden de iyidir. sağlıklıdır, riski yoktur. lazer ameliyatlarında herhangi aksi bir durum olması ihtimali gerçekten çok düşüktür. ancak gelin görün ki o aksi durumun size denk gelip gelmeyeceğini bilemezsiniz. durduk yere gören gözünüzden olmaya gerek yok.
Bugün itibariyle ameliyattan vazgeçtiğim doğrudur...
Gözlüğe devam edin arkadaşlar. Babam gözlük takıyorum yaşlı gibi oluyorum diye diye içine dert etti. Aylarca ilden ile özelmiş devletmiş gezindi gözleri için. Her biri farklı bir şey söyledi ama en son izmitte bir profesörün söyledikleri aklına yattı ve lazer olmaya karar verdi. Aynı gün içinde olduğu için lazeri pek araştıramamışta ağrısını sızısını. Çıktığı gibi eve getirin beni demiş ben yoktum yanında 5 saat süren yolun sonunda eve geldi adam titriyor, sallanıyor, ağlıyor. O kadar hasta olur bi ah of dediğini duymadım. 3.günün içinde hala gözlerini açamadı. Açtığında çok canı yanıyormuş.