bugün

resmen açıklanmıştır.

http://www.fenerbahce.org...detay.asp?ContentID=18310

edit: biliyordum halduncuğumun böyle saçma transfer yapmayacağını.

edit: olm bi öylesiniz bi böyle kabul edin hiç kimse memnun değil bu transferden, allam yarepbim biraz dürüst olsanız varya piuvvvv.
AN iTiBARI iEL FENERBAHÇEYE TRANSFER OLMUŞ ESKi GOLCÜ FUTBOLCU.

YAZIK BiZiM GENÇ SEMiHE DEDiRTEN BiR TRANSFER DAHA.
guiza ile harika bir ikili oluşturacaklardır.genç semih e yazık oluyor kulübede yaşlandı be.
resmi siteden prensip anlaşmasına varıldığına dair bir haber yapılmıştır.

http://fenerbahce.org/fb2...detay.asp?ContentID=18310
sonunun murat hacıoğlu ve zafer biryol gibi olmamasını umduğum futbolcu.
Galatasaraya geliyor haberlerini duyunca hakikaten korkmuştum ancak;

Mehmet Topuzu mutlu etmek için aziz beyin ona armağanı diye düşünmeekteyim. Bu kadar beceriksiz bir futbolcuyu transfer etmezdi yoksa aziz başkan. Bu transfer değerinin 5 milyon avro olduğunu düşünürsek

mehmet topuz + gökhan ünal = 18 milyon avro. iyi iş fener. tebrikler..
semih kulübeyi ısıtmıştır. bi kaç maç sonra fenerbahçeye transfer olan yerli futbolcunun hazin sonunu görebiliriz.
tanım: hayırlı olsun adamı. bunu demekten kendimizi alamıyoruz mecburen, serde fener a$kı var!
öncelikle şu:gökhan ünal/#7030410 bu yazdığım entry ile ilgili bir galatasaray'lı arkadaş (o kendini bilir*)ile de epeyce bir sohbet yaptık kendisine dair. o da aşağı yukarı benimle hemfikir.
hani insanın içine sinmez ya bazı haller vaziyetler, işte durum bundan ibaret. tıpkı her ne kadar yeri geldiğinde savunsak bile emre'nin de fener forması giymesini yakıştıramıyorum, zorla değil.
gökhan ünal adamı için de aynı şey geçerli, kaç para verdiler ne yaptılar bilmem ama muhtemelen ona verilen para ile 3 tane genç forvet alınabilirdi. diyeceksin ki, ulan hangi genci oynatıyorsun da böyle diyorsun. dedim ya bazı şeyler yakıştırma işi. gönül meselesi bana 63 gol de atsa bir sezonda bu adamı sevemem, sevmedim, sevmiyorum. iletişimi sahte geliyor. yani paraya tapanlar kısmına dahil ediyorum bunu. 2. liglerden umut vaadeden 3 adam alıp yapsaydık bu işi hiç üzülmezdim. yok bu semih denilen ve genç diye diye kulübede ihtiyarlattığımız adama da gözdağı olsun ve sinsin diye yapıldıysa durum 3 kat daha vahim. bunların benzerlerini yönetim ümit özat'a, tuncay'a ve hatta aurelio'ya da (ki aurelio kendi çok gitmek istedi) yaptı. tuncay denilen adamın ruhunda bir tek semih, gökhan ve lugano var bu takımda. başka? çıkar mı bilinmez!
kimsenin beğenmediği ümit'in yerine alınan carlos'un son dakika golü halen brezilya'da konuşuluyor, hani şu tepemize tac ettiğimiz adamı. o da gitti hem de arkasına bakmadan.
eee o zaman sen senelerdir bir planlama yapamıyorsun demektir bu, hem de sıfır (rakamla 0 yani) üzeri sıfır. semih'i arada harcarken kezman, güiza ve gökhan'ı alıyorsun. kaç paraya? ben sana diyeyim; en az toplam maliyetleri 30-35 milyon euro. şimdi bu paraya 3-4 sene evvel adam gibi bir forvet alınır mıydı alınmaz mıydı biri bana anlatsın!
kezman ve güiza'nın attığı toplam kafa golü herhalde 15'i geçmez belki de çok daha az. oysa benim bildiğim forvet en azından gelen toplara kafa da vurur adam gibi, haa gol olur olmaz o ayrı. yani havadan da etkilidir.
bu kadar yazdım ve futbolu da gram biliyorsam bu iş olmaz diyorum. zaman her hadiseye yön verir. buna da verecek.
semih'in sezon sonunda gideceğini gösteren adam. inşallah yabancıya gitmez. *
lugano'nun takım içi gol krallığı yarışında geçmesi muhtemel yeni forvet.
cinconun yeni kasnakçısı. hayırlı olsun.

dipnot olarak; fenerbahçe'ye gelmeden çok önce 2004-2005 sezonunda gs'ye 2 tane geçirerek hem gerçek fenerbahçeli olmuştur, hem de fenerbahçe'yi şampiyon yapmıştır. o günden beri bi sempati duyardım kendisine.
daha 2 sene önceye kadar 3 büyüklerin almak için canla başla uğraştığı ama şimdi de yerden yere vurulan oyuncu.çok garip bir milletiz gerçekten.
ayrıca mehmet topuz ile aynı takımda tekrar buluşacak olan futbolcudur. kayserispor'da oynarken mehmet topuz ve kendisi için oldukça astronomik teklifler yapılmıştı üç büyükler tarafından... umarım oynadığı maçlarda mehmet ile eski uyumu yakalar. ayrıca arkasında ölüyü dirilten bir alex ile başarılı olacağını düşünüyorum...
kulübü tarafından fenerbahçe ile anlaştığı dogrulanan futbolcu.*
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
galatasaray ve trabzonsporluları sevindiren, fenerbahçelileri üzen transferdir. nerelerde o eskiden anelkayı, ortegayı alan yönetim, nerde bu yönetim?
tanım:halen daha eski takım arkadaşı mehmet topuz ile oynayacak denilen adam.
ya ben futbol bilmiyorum ya da birileri fenerbahçe'yi seyrederken daha çok tribünlere bakıyor. arkadaş mehmet topuz devşirme sağ iç oynuyor bu takımda. özer de sol iç. daum denilen adam sana devşirmedi mi tuncay'ı ümit'i? gören de sanacak mehmet topuz 4/4 lük futbol oynuyor, çok verimli ve sezon başından beri 10 asist 10 golle oynuyor.
bana göre yanlış transfer, daha önce de dedim. eğer semih'i harcamak için alındıysa da yazıklar olsun! normal şartlarda ya bir ya da iki kere ilk onbir başlar. başka da yazmam.
(bkz: bi daha da yazmam)
trabzon'dan horonlarla, kolbastıyla uğurlanıyormuş kendisi, ne vefakar şu trabzon taraftarı.*
açık konuşmak gerek... şaşırmadım değil.

büyük bir kumar bu. tutarsa çok pis göt olacağız hepimiz. mehmet topuz ile olan uyumu fenerbahçede de görülürse herkes tükürdüğünü yalayacak.

olur da tutmazsa bişey olmaz. fenerde para bol biri gider biri gelir.

ancak aziz yıldırım'ın bir bildiği vardır diye düşünüyorum. geldiği günden bu yana yaptığı transferlerde %80 oranında başarı sağlamıştır ortalama. transfer edilen oyuncuları ya aldığı fiyattan daha yukarı bir fiyata satmıştır (anelka, okocha, kezman) ya da jübilesi gelen oyunculardan da verdiği paraya denk bir verim almıştır (anderson, van hooijdonk)...

haa hiç mi fiyasko yok. olmaz mı... en bilineni ortega olayı. yem edilmesine göz yummuştur bir anlamda. 33 yaşında kurtarıcı olarak gelen simao, 2 yıl yürüyen maldonado vs... ancak en ezeli rakibinin yaptığı transferleri sayarsak başkan yıldırım'ın yaşadığı fiyaskolar devede kulak kalır... burda tamas, mapeza, batista, felipe, fleurquin, frank de boer, prates, dominic iorfa, kingston, petre, bratu, pavel horvath, baljic... diye açtırmayın şimdi perdeyi. yani laf atmadan, eğlenmeden önce kendi oyuncularımıza baksak iyi olur. hala kapalı bir kutu elano, 3 yıldan beri bir numarasını göremediğimiz linderoth hala ortalıkta dolanıyorken susmak gerek...

sonuç olarak bekleyip göreceğiz. şahsi fikrimi sorarsanız nötr kalmayı yeğliyorum bu transferde.

elimde çekirdek bekliyorum...
gökhan ünal'ın fenere transferi;

fenerbahçe'nin gökhan ünal ve mehmet topuz'u bir araya getirerek, kayserispor'un bundan 2-3 sene önceki sinerjisini oluşturmaya çalıştığını izlenimini veren transferdir.

oluşur mu?
hiç sanmıyorum.
mehmet topuz ile aynı takımda oynayacak olması sadece bir artıdır. onun dışında mehmet topuzun performansı ve kendisinin performansı ne olur bilinmez. ayrıca mehmet yanlış yerde oynatılmasına rağmen iyi bir performans göstermektedir şu ana kadar. ayrıca kendisinin transferinin semihle bir alakası olduğunu düşünmüyorum. bugün her büyük takımda 3-4 forvet olması lazım. beşiktaşta bobo, nobre, nihat, holosko hatta batuhan bulunurken galatasaray ise baros, nonda varken üçüncü forveti aramaya başlamıştır. ki gökhan ünal'a teklif götürdükleride trabzonspor yönetimi tarafından açıklanmıştır.

semih şentürk iyi futbolcudur. lakin mustafa denizli, christoph daum, arthur zico ve luis aragones'ten herhangi biri bu adamı hiçbir zaman direk ilk 11 oyuncusu olarak başlatmadıysa bi bildikleri vardır diye düşünmekteyim.

edit: ayrıca trabzonspor'da fatih tekke dışında (ki kendiside son zamanlarında başarılı oldu) hangi türk golcü başarılı oldu ki? inanılmaz bir baskı ortamı ve sürekli fatih tekke diye bağıran bir taraftara sahip takımda başarılı olması zaten imkansızdı...
bu kadar kötülenmeyi, itin bir tarafına sokulmayı hak etmediğine inandığım, en kötü haliyle fener formasıyla bir sezonda 15 gol atabilecek kapasitede olan, guizadan daha fazla verim alınabilecek türk futbolcu. bırakalım bu hıncal uluç tarzı alayını eleştiririm felsefesini, bahsettiğimiz adam trabzonspora gelmeden tüm takımların peşinde olduğu bir adam. olaya farklı bir boyut kazandırmak gerekirse sorunun gökhan ünaldamı trabzon camiasındamı olduğu tartışılır, bence sorun trabzonsporun karışık camiasında.
bu transferle fenerbahçe şampiyonluğu riske atmıştır. adamın trabzondaki ilk yarı performansı ortada, galatasarayın transfer listesine girdi diye; sayın başkan hemen koşturup aldı.
fenerbahçe' nin yeni transferi. unutmadan, fenerbahçe' nin çok kötü oynayıp kaybettiği 2005 - 2006 sezonundaki kayserispor deplasmanında kayserispor' un galibiyet golünü atmıştır.
günün en iyi haberi fenerbahçe ye transferi olsa gerek gs ve bjk camiası için , 40 aldığım sınavın üzüntüsünü bile hafifleti öyle müttiş bi transfer.
hayırlısı olsun dediğim futbolcu. bu kadar kötülenmesine rağmen guiza'dan daha fazla yararlı olacağına inanıyorum kendisinin. ayrıca gökhan için semih'i harcamazlar umarım.