bugün

genelde insanlarla iyi anlaşan, oyunu seven, sıcakkanlı bir köpektir. altın sarısı, beyaz ve gri renklerindedir.
yemek ver
o yediginden bana da ver
o elindeki ekmek mi
yemek mi yiyorsunuz
bana da yemek
yemek….
bu sonsuza kadar devam eder bir goldenin dunyasinda. o gozler ve kaşlar surekli hareket halinde. saskin kolay olunmuyor zira.
ortalama bir akp seçmeninden daha zeki hayvanlardır.
anlamı nerden gelir merak edilmektedir.
https://www.youtube.com/watch?v=e0NB7Tb6iqE
can dostudur.
zenginlerin besleyebileceği en tatlı köpek türüdür.
yahu al sokaktan bi hayvan besle. niye petshopları finanse ediyosun.
Yaşlandığında çok aksi ve çok saldıganlasabılen, yavru ve gençken sevimli mi sevimli, bir okadar sempatik ve korkak evcil köpek cınsıdır. Ruhunda az da olsa avcılık vardır, yüzmeyi suya atlamayı çok sever. Evde nasılsa köpek var diyerek sıcak yaz günleri cam açık yatmayın, zira eve giren hırsız bir köpek tarafından yalanmaktan korkmuyorsa hırsıza hiç bir etkisi olmaz.
beslemeyi düşündüğüm köpek cinsi.

fakat apartmanda bir sorun çıkartır mı bu bıdıklar ondan emin olamıyorum. uzun süre araştırıp bilgi sahibi olacağım eğer kendimi hazır hissedersem sahiplenirim bir tane.
Çok sevdiğim köpek ırkı.
Golden eve en çok tercih edilen ve her çocuğun karne hediye olarak verilen heves uğruna sokağa atılan sokaklarda yaşayamayan bir köpektir. Bu köpeği alan insan çok düşünsün heves uğruna alınıpta sokağa atılacak bir ırk değil.
Artık sokaklara düşmüş bir sokit.
bebek halleri şöyle olur.

görsel
görsel
Büyük halleri böyle olur.
zeki, sabırlı ve insan dostu hayvanlardır. ayrıca her türlü şebekliğe de imza atmalarıyla tanınırlar.

görsel
görsel
Sevilesi köpek cinsi.Hele küçüklük dönemleri offf diyim..
şu sıralar bir tane sahiplenmek için eşe dosta haber saldığım köpek ırkı. gözümü çok kararttım 160 m² ev var, varsın koştursun evin için ben evde yokken.

bir adet yavru sahiplendirmek isteyen varsa yeşillendirsin. çok mutlu eder beni.
hayvanlar arasındaki en dırtlı hayvanların başında gelir. bir bakmışsınız kalça çıkığı olmuş bir bakmışsınız topallıyor.
yakın arkadaşım sahiplenmişti. tam olarak ev köpeğidir, sevilmekten hoşlandıkları kadar kovalamaktan da hoşlanırlar, unutmadım bilardo salonunda çılgınlarca kovalandığımı.
Eğer kızarsanız ve buna alınırsa, sizinle geri barışana kadar yemek yemeyen köpektir.

Çok içli hayvanlar. Ses yükseltmesine bile küsüyorlar.
ismi mutlaka paşadır.
Paşa askerı bi rütbe değil mi lan itlere çomarlara veriyosunuz bu ismi.
10 13 yıl yaşayabilen, avcıların getir götür işini yapmak ve uzun mesafe yüzmek için eğitilmiş büyük ırk köpek türüdür. kolayca eğitilebilir ve komutların bir çoğunu eksiksiz yerine getirebilir. sadık oyuncu evde beslenebilen bir köpek türüdür. köpek türleri arasında da en popüler olanıdır. dişileri erkeklerine göre bir miktar daha küçüktür. diğer canlılarla iyi geçinebilir. koruyucu\bekçi bir köpek değildir.
Gece evde siz yokken evinize hırsız girse hırsızı içeri buyur Edip terlik getirip çam demleyecek olan bekçilik ve saldırganlık huyu neredeyse yok denecek kadar az olan hatta hiç olmayan bir ırk.tek dezavantajı çok salya salgılar boyundan aşağısını sevmeye çekinirsiniz.
https://m.facebook.com/st...02&id=223849571454724

Lan seni ham diye dişlerim bak *