bugün

google'ye girip sağ üst köşede 3 noktaya tıklayın. oradan geçmişinizi silin.
Geçmiş silinmemelidir, daha doğrusu silinemez. Bir sayfa okunmadan diğer bir sayfaya geçilemez. Geçilse de anlaşılmaz. Hayat ve geçmiş bağlantısı böyle işte.
bence geçmişi silmek iyi bir fikir değil çünkü biz geçmişimizle biziz. insanların geçmişi olabiliyor ve ister istemez geçmişte yaptıklarını hatırlayabiliyor.
Bence farklı bir noktaya git ve hayata oradan devam et.
Silmeye gerek yok silersen gecmistekilerin aynisini tekrarlarsin birak yaninda kalsin ders olsun sana .
Sırasıyla;
Tüm sosyal paylaşım hesaplarını kapatmak
Telefon numarasını değiştirmek
Şehir değiştirmek.

Birinin size ulaşma ihtimali: yok.
Bi boka yaramadığı gibi önünüzde ki maçlara bakacaksınız.
Faber-Castell 7089/30 Siyah Silgi çok iyi siler geçmişi.
Gelin bana geçmişinizi sikiyim.
google chrome'a göre ctrl+shift+n şeklinde yaparsan, silmeye gerek kalmayandır.
şaka bir yana, hayatın bir tesbih olduğunu düşünürseniz, tesbihin nasıl içinden bir boncuğu çıkarmaya kalktığınızda tesbih kopuyorsa, hayatınızdaki iyiyi de kötüyü de o boncuklardan sayın, hayatınızı dağıtmayın, hatalarınızdan ders çıkarın, tekrarlamayın.

vakti zamanında, rahmetli damdaki deli tarafından, eski sevgilimi unutamayıp, keşke hiç tanımamış olsaydım, bu kadar acı çekmezdim demem üzerine tarafıma söylenmiştir. nur içinde yatsın.
Geçmişi silme isteği değildir altta yatan sebep...Muhtemelen geçmişte yaptığı yanlışların günahlarını silme isteğidir. Evet geçmişte yasadiklarinizi zamandan silemezsiniz ama günahlarınız için yaşadıkça af dileyebilirsiniz.
geçmiş ile yüzleşip herşeyi kabullenmeye çalışmak en temiz yoludur.
isviçre'de özel kliniklerde sil baştan filmdeki gibi hafıza siliyorlar.hatta garantisi bile verilmekteymiş.gidin bir şansınızı deneyin.
vazgeçin.
şehir değiştirin.
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)

Bu filmden de görüleceği üzere çok kolay bir iş değildir. En ufak ayrıntı bile sana geçmişten bir şeyler hatırlatır.
Tabii ki bir de zeki müren vardır, "ah bu şarkılar gözü kör olsun" falan vardır. O konuya hiç girmeyim.
Bak durup dururken bunaldım sözlük.

ama sen yine de filmi izle.
internet adresi yazılan yeri de silin zira "p" ye basınca bütün sırlar ortaya dökülüverir.
ugrasmayin.
ctrl+h yapın.
google chrome için: ctrl+H/tarama verilerini temizle/en baştan
Her seferinde gecmisi silmek istemek yerine gizli sekme kullanilmasi tavsiye edilir.
geçmişini sikmek isteyenlere ne tavsiye edersin delikanlı diyerek konuya farklı yaklastıgım tavsiyeler.
Tovbe etmek.istiğfar cekmek.
kolunda saat olmayanları salondaki saati mutfağa taşımaya yöneltecek önerme.
Yeniden doğmak çok işe yarıyor.