bugün

trollüğü iyi yapan bir troll. özgün bir konu bulmuş. gerçekten işini iyi yapıyor.
espriyleriyle kırıp geçiren yazar. kırıp geçiren derken büyük ihtimalle kafasını kırmış ki bu tarz espriler yapıyor. tamam anladık bir iki tanesi başta güzeldi ama sıktı artık aynı tipte başlıklar/entryler.
(bkz: the shawshank redemption ın tırt bir film olması/#22498160)

komik misin la sen şimdi?

te allam ya.
sözlükte yazmasına izin verilmesi sözlüğün amacının dışına çıkardığını ve anlamsız durduğunu düşündüğüm yazar. ayrıca bu bilgi ve görüntü kirliliği yaratıyor başlıklarda.normale dönmesi dileğiyle...
biri demiş ki komik misin la sen, öteki de demiş ki bilgi ve görüntü kirliliği yaratıyor. bunu diyenlerden biri de insanların sevdiği şeylere hakaret eden zavallının biri. leyla ile mecnun ve ben de özedim dizisine ve izleyicilerine hakaret ediyor, sonra gelmiş bu yazarı eleştiriyor. diğeri de bilgi ve görüntü kirliliği yapıyor diyor. yahu o kadar dandik troller var ki, o kadar ağızları bozuk, milletin değer ve yargılarına küfür eden vasat troller var ki, bu adam mı görüntü kirliliği yaratıyor?? adam kendi özgün tarzında etliye sütlüye karışmadan entrylerini giriyor, size giren çıkan ne anlamış değilim.
dikkat çekici ve orijinal bir yazar.

nostalji iyidir efendiler, geçmişi hatırlamak iyidir, başımıza ne geldiyse unuttuklarımızdan geldi ya zaten amına koyim.

o yüzden, rahat bırakın adamı.
yedi uyurlar hikayesini anımsatır.
bir kaç hafta daha bu trollüğe devam edip sonra birden ortadan kaybolur, bir sene sonra geriden gelen adam isimli trol şeklinde bir başlık açıp "bir kaç sene önce olan olayları yeni şeyler gibi yazan aptal bir trol" şeklinde bir entry girerse trollük konusunda mertebe atlar trollception falan olur.
ara ara güldüren yazar. orijinal adam bu.
kimseye zararı olmayan troll.
tarihsel olaylara el atması gereken yazar. hem hatırlatıcı olur hem de kendisine kolay konu bulur. üstelik önemli mevzulara farklı bir bakış açısı bile getirebilir.

sözlük özgür bir ortam, en azından bu özgürlüğü başkalarına söverek kullanmıyor. formata uyduğu sürece istediği gibi yazıp çizer.
Genelde açtığı başlığın 2. Entry sinde mağara soğuk muydu kardeş bkz si görülen yazar.
bugün hiç entrysine rastlamadığım için böyle düşünmeme sebebiyet vermiştir. gerçekten gittiyse üzülürüm.
entrylerinin ortasına ortasına çatır çatır eksi bastığım boş beleştir. mallığın lüzumu yoktur.
yazı tarzı ve entryleri zekice olan, anlamayan kişilerin eksi vererek, güya akıllı olduğunu düşünmesini sağlayan yazardır. demezler mi adama; geri zekalı önce olayı anla, oku.
candır. bir an yazısı karşınıza çıkar ulan hangi yıldayız diye düşünürsün.
--spoiler--
olacaksanız böyle troll olun.
--spoiler--
başarılı bir yazar. ben seviyorum böyle şeyleri.

bbg dönemine , akademi türkiye dönemine falan da el atsın. 2000 lerin başında tlevizyon altın çağını yaşadı.
yaratıcı olduğu için recm etmeyeceğim yazar. enty-nickin diplerine vurmalı kırmalı dolaşıyor.

sözlüğün siyah-beyaz-turuncu havasına bir renk katacağı kanısındayım.
eskiye götürüp gülümseten orijinal yazar, nostalji insanı.
sözlüğün çileğidir.
Nick inin hakkını veren adam.

bizlere yetişmesi için az önce saatimi durdurdum.

hadi lan geç kalma
geleceğe döneceğiz daha.
geçekten ilginç ve özgün bi konsept bulmuş. uludağ sözlüğün nostaljik takılan yazarı.
troll. yok konseptmiş falan. troll işte amk. şakşakçı bile toplamış. valla helal. yolunu bulanlardan.
komik biri gibime geliyor. geriden değil tabiki.