bugün

Mürsel ; kapandı artık otel mügsell çık git evimden ya da bana kira ver
Cevahir; ne dedin sen ?
Mürsel; kapandı artık otel mügsell dedim
cevahir; ondan önce ne dedin
mürsel; ya da bana kira verin dedim
Cevahir; haklısın biz burayı niye kiraya vermiyoruz kan yapar lan
benim toraman eniştem beee iç ve kıyı kesimler seninle yer yer gurur duyuyor.

şukufe; cevahir yünden tüyden elektrik üretip benim trafomu patlattırma çarparım valla seni.

cevahir; kiralık ilanı asan bilalı alt ettikten sonra ilanı bilalin boynuna asar, yürrüüü kiralık billa yoksa bekar öğrencilere veririm seni.
bu hafta en komik bölüme imza atan süperötesi dizi. her dakikası muhteşem. bilhassa müfit'in karpuz satarken playback yapışı yarmıştır.

--spoiler--
cevahir şükufe'ye: milli savunmam. *
--spoiler--
9. yani bu akşam ki bölümündeki diyaloglar yine süperken hikayesi zayıf kalmıştır.
--spoiler--
ulvi: 85 abla.

sevim: yuh.
--spoiler--

diyaloğuyla koparan dizi.
06 eylül 2009 itibari ile yeni günü pazar olmuş olan mükemmel komedi dizisi.
15 bölüm bile sürse, diyalogları asla unutulmayacak dizidir, candır, kandır, avrupa yakası ndan sonra gelen en iyi sitcomdur.

unutmadan:
(bkz: neuchatel maraş)
televizyonların şimdiden efsane olmuş dizisidir.
müfit'in playback'i ile yarmış, ulvinin deniz kenarında intahar sahnesiyle de yerlere yatırmıştır.
8. bölümden

şukufe:sen yüzüne pudra mı sürdün bilal?

bilal:hayır yüzüme nur inmiştir
--spoiler--
cevahir yine o müthiş benzetmelerinden biriyle şukufe'ye seslenir:

- menkul kıymetlim.
--spoiler--

(bkz: bittiğim andır)
olaylar 2009 yılında geçmesine rağmen her ne hikmetse ramazan ayında okulların açık olduğu dizi.
rasim öztekin oğlu cevahiri evden kovmuştur, ortam acaip duygusal ağlanıldı ağlanılacak, defol bu evden bayramlarda gelir ananını görürsün der rasim baba, herkesin gözler dolu, cevahir kalkar yürür ve döner : milli bayramlarda dahil mi?
olayların 2009 yılında geçmesi çokta önemli değildir. the simpsons karakterleri yirmi yılda bir yaş bile büyümemişlerdir ama bunu sorgulamaz oturup izler gülersin.
türkiye standartları için fazla kaliteli bir dizi. reklamını ilk gördüğümde önyargılara gark olup "siktriboktan bir mahalle dizisi daha" tabirini kullanmıştım ama yanıldığımı anlamış bulunmaktayım. her bölüm bir hikaye geyiği de iyi gidiyor elleşmemek lazım. kanal d'ye sesleniyorum 40 yılda bir kaliteli bir yapım çıkardınız ağzına sıçmayın dizinin.

ayrıyetten;

(bkz: deportivo la konya)
replikleriyle beni benden eden dizi.onlar ne biçim bir laftır yareppim

cevahir; yoksa babam beni iftaramı çağrıyo
kardeşi; hayır ağbi ihtara çağrıyo
pazar gününe alınmıştır.
zekai karakterinin günümüz çağdaşlarına (!) yaptığı göndermelerle dikkati cezbetmiş, güldüren, eğlendiren dizi. senaryoda bazı anlamsızlıklar olsa da anlık güldürü kategorisinin orijinal yapımlarından olacak gibi görünüyor.
zannımca pazartesi günü türkiye-litvanya basketbol maçı olması sebebiyle pazara alınan dizi.
izleriz abicim, her türlü...
yayın günü pazartesinden pazara alınmış bununla beraber,geçen bölümlerin sıkıcı havası bu bölümde yerini şamataya bırakacaktır;cevahirin kötürum rolünde mahalleyi kırıp geçirmesi,şukufenin vijdan yaparak evlenme teklifinde bulunması,mürselin göbecikleri... kopucaz yine bayağı kopucaz hemde.
komik olduğu varsayılan dizi.
her ne kadar hikayelerini klişe bulsam da avrupa yakasıyla karşılaştıranların aklına şaşmama neden olan dizi. çünkü
geniş aile'nin bir bölümünde yapılan espiri sayısı avrupa yakası'nda bir sezonda yapılan espiri sayısını eşittir hatta fazladır. bu da yetmezmiş gibi izledikçe yeni şeyler keşfettiren derin repliklere sahip bir dizidir.
efendim biraz sonra yayınlanacak bölümünü ailecenek sabırsızlıkla beklediğimiz dizi. yalnız şunu söylemeden geçemiycem ki o sevim karakteri çok zorlama olmuş. o kadar eğreti duruyor ki biran önce o sahnenin geçmesini isteyecek kadar.
bi kere dizinin tek kötü yönü adı. geniş aile ne lan?

sevim karakteri resmen evrim geçirdi. ilk başta tam anlamıyla sert erkek gibi bir hatun iken şimdilerde konuşmasına falan bi haller oldu. erkek olsa top lan bu diyecem yani, o kadar.
bu hafta dakka bir gol bir yapmış dizidir.

--spoiler--

cevahir durak'ta bekleyen şukufe'ye:
- ah be bayan yanım.

--spoiler--

(bkz: gel de yarılma)
Kanal d'de yayınlanan dizi. Şimdiden klasikleşmiş diziler arasında yer alacağına kesin gözüyle bakıyorum.

(bkz: klasikleşmiş diziler)
cevahir e çarpan bilal in,
-ne yapıcaz lan biz şimdi? müfit arabada dünün gazeteleri vardı getir de üstünü örtelim bari" demesiyle dakka bir gol bir misali yarmıştır bizi.