bugün

tartışmıyorum bile..
bir ara brezilyalı bir adam vardı adı ronaldo idi..
ötesi gelmedi, gelemez..
(bkz: rudi voller)

görsel
ben bir messiyi tanırım diğerleri messinin gölgesinde kalanalr olarak adlandırılır. gerçekten onu izleyebildiğimiz için çok şanslıyız. eski efsanelerin videolarını izliyorumda messi çok başka.
Baki Mercimek.
benim için tek gerçek brezilyalı ronaldo'dur teşekkürler.
bireysel yetenek olarak tabiki de ronaldinho ama yok ben işin şovunda değilim futbol oynayan, oynatan adam görmek istiyorum derseniz adres zidane olur.
gerd müller. o bacaklarla tonla gol atmıştır kendisi.
çoğu insanın pele ve maradonayı izlemediğimizi düşünürsek son zamanların en iyisi tartışmasız fransız yıldız zidane'dir.
izlediklerime göre;paolo maldini, ronaldo luis nazario da lima, roberto carlos, zinedine zidane, luis figo, iker casillas, cafu, marcel desailly, patrick vieira, raul gonzalez, thierry henry, alvaro recoba, robert pires, Fredrik Ljungberg, fernando ruiz hierro gibi oyuncuları sayacağım listedir.

günümüzde iyi olan futbolcuları yazmadım.
görsel şölen olarak sorarsanız;
ronaldinho

gerçek anlamda efsane diye sorarsanız;
maradona

yakın çağın efsanesi derseniz;
messi

istatiktiksel olarak sorarsanız;
pele

ama hiç biri gözümde 1.4 milyon euro'yu filistin'e yardım için harcayan cristiano ronaldo dos santos aveiro etmez.
Ronaldınho. O adamın üstüne futbolcu yoktur. O hareketleri çalımları onun kadar güzel atan göze hoş gelen o kadar teknik bi insan daha gelmez.
ronaldo, pele, maradona, möller, zidane dır
cruyff fena topçu imiş.
(bkz: paolo maldini)
(bkz: demetrio albertini)
(bkz: alessandro costacurta)

bu 3 ünün birbirleriyle de kanka olması cabası.
Brezilyalı ronaldo, zidane, pirlo, maradona, hagi.
Hami Mandırali tektir.
(bkz: zinedine zidane)
(bkz: Buffon)

(bkz: Maldini)
(bkz: Beckenbauer)
(bkz: Baresi)
(bkz: Cafu)

(bkz: Zidane)
(bkz: Charlton)
(bkz: Möller)

(bkz: Pele)
(bkz: Maradona)
(bkz: Ronaldo Luís Nazário de Lima)
henüz aktif olarak devam etse ve pek de kendisini sevmesem de bıraktığında zirvede olacak isim için

(bkz: lebron james)

bırakmış olanların içindeyse hamza yerlikaya'yı tek geçerim.
gördüklerimin içinde

1:maradona
2:messi
3:esas ronaldo
4:zidane
5:patrick vieria
tek geçilecek bir adam varsa o da rivaldo'dur.
gerhard müller namı diyar bombacı müller.Maradona.Messi.Zidane.Hagi.taffarel.Esas ronaldo.romario.Cruyf.George best.
2004 yılında düzenlenen gelmiş geçmiş en iyi 125 futbolcunun yer aldığı listede Türkiye'den Rüştü ve Emre'nin olduğunu biliyor muydunuz?
Lefter bunlara örnektir.
5 tanesini canlı, on tanesini arşivlerden ve videolardan izledim.benim sıralamam;

1)maradona
2 messi
3)cruyff
4)pele
5)beckenbauer
6)garrincha
7)platini
8)eusebio
9)zico
10)brezilyalı ronaldo
11)rumenigge
12)zidane