bugün

görsel
vatan sana canım feda şeklindeki yazının, makam sana canım feda diye okunmasına evet mi hayır mı?
yolculuğun sonunda, senin olmayan herşey elinden alınacaktır.
Sahip olduğun az bir şeyi her zaman korumaya çalışmak.
Bu dünyada kimse bana karşı çıkamıyor, ben ne yapıp edip herkesi yeniyorum diye düşünme sakın. Bir gün senden daha ensesi kalın bir adam çıkar neye uğradığını şaşırırsın.
--spoiler--
''Aşk, birisinin sana asla kaybetmediğini sandığın ruhunun bir parçasını vermesidir.''
--spoiler--

Torquato Tasso
yanlızlığı hissetmedikce yalnız değilsin.
Yerden kalkmasını da biliriz.
Kalbin kemiği yoktu. Sen onu da kırdın.
cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir. evet.
Onu ne kadar çok sevdiğini diğer insanlara anlatabilirken, oturup ona anlatamıyorsun.
Herkes gibi günlük sevinçlerin, heyecanların akışına kapılıp gidemez miyim? Neden olaylar benim üzerimde silinmez izler bırakıyor?
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir
Yeteri kadar büyük gibi yaşadık artık, yeniden küçülelim istiyorum. Başucumuza bıraktığımız dünyayı sabah koyduğumuz yerde bulalım..
kadersiz ve şanssızım,
çölde ki güneş gibi yalnızım.
güneş doğacak ve biz tekrar deneyeceğiz. hepimiz.
"Mühim olan gücün değil zaafindır. Gücünle ne kadar iyisini yaparsan yap, zaafın olan noktayı koruyamazsan hepsini kaybedersin."
Sevgi ve arzu iki farklı şeydir;sevilen her şey arzu edilmez ve arzu edilen her şey de sevilmez..
bir başkasını düşledi elinde yarım kalmış tostuyla.
Yüreğimle seviyorum seni
En derininde,en özelinde
Nazım'ın piraye'sinde
Cemal süreyya'nın kaleminde
Attila ilhan'ın ben sana mecburum dizelerinde.
Daha ne diyeyim.
“Bir insanın yüzünde taşıdığı ifade, sırtında taşıdığı elbiseden daha önemlidir.”

(bkz: Dale Carnegie)
Kimseye zerre tahammülüm kalmadı artık. Sabretmekten de yoruldum içime atmaktan da. Topunuzun amına koyim.
Aynı dili konuşan insanlar değil, aynı duyguları paylaşan insanlar anlaşabilir.
insan kıyafetiyle karşılanır, fikirleri ile uğurlanır.
Sabah gecenin üstünden üstüne düştüm üstünden...