bugün

görsel
mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur. evet.
görsel
‘Kadıköy vapuru'yla istanbul'a geçerken sulara iyi bakın.
Onlarda yüreğim var’’

Nazım Hikmet
Yalnızlığa iyi bak, sahip çık. Kaç kişinin emeği var onda kimbilir.
- Oğuz Atay
"Küçük başlayın, büyük düşünün. "
Steve jobs
Hızlısınız ama bayır aşşağı.
Keşke Özleme çare olsa bi de benim bu gelgitlerime... Bir şeyin olacağı varsa olur yani kasmaya gerek yok
görsel
görsel
" ... son durağa gelmeden yolculuğun bitmek üzere olduğunu haber verdiler mi sana? birdenbire 'buraya kadar!' dediler. oysa, bilseydin nasıl dikkatle bakardın istasyonlara; pencereden görünen hiç bir ağacı, hiç bir gökyüzü parçasını kaçırmazdın. bütün sularda gölgeni seyrederdin. üstelik, daha önce haber vermiştik, derler onlar. her şeyin bir sonu olduğunu genel olarak belirtmiştik. yaşarken eskidiğini ve eskittiğini söylemiştik. sevginin ölümünü her pazar çanlar çalarak ilan etmiştik. işte onların kanunları böyle. bizimkilere benzeyebilir mi hiç? şehrin duvarlarına sırayla üç kere ilan asıyolar; sevginize dikkat! dördüncüde ilanı ve sevgini kaldırıyorlar.

onlarla başa çıkılmaz turgut. ben çıkabildim mi?..."

oğuz atay.

Dipnot; alıntıdır.
"eyvallah"tır.

geceye noktayı koymustur. belki de geleceğe. belki de her şeye. olamaz mı ? olabilir.
Yalnız olmak ,yanlış kalpte olmaktan iyidir.
görsel
allah büyük vesselam. iyi geceler. tatlı rüyalar.
bi öğrenemedin inanmamayı valla sana da bravo !
genin ceye vermiş olduğu sözdür.
Genç ölmek istiyorum. Ve mümkünse çabuk unutulmak...
Hangi ölümsüz el ya da göz,
Kurabildi o korkunç simetrini?
Siz ona yaralarınızı gösteriyorsunuz, sarar sanıyorsunuz ama öyle olmuyor ışte. o kanatacağı yeri öğrenmiş oluyor.
asil marifet buluttaydi ama herkes yagmura siir yazdi.
kişilik olarak, benim gördüğümü görebilen, bana benzer kimseyi bulamadım. işin garibi sosyal medyada (facebook, twitter, instagram vb.) arıyorum. arkadaş hiç mi yok benimle aynı isme sahip be!

her neyse gecenin sözü: "varsa iç organlarınız robot gibi ciddi ve duygusuz davranmayı bırakınız. fırsatınız varsa hissetmeye, sevmeye sevilmeye çalışınız. kendini robot sanan çok, biraz farklı olunuz."
Sanki yürüyünce geçecekti..
https://www.youtube.com/watch?v=cg7CEcqSgAo

sevdiğim bir diziden küçük bir parça.
inanmakta güçlük çeksemde çok çok eski ve muhtemelen kimseye olamayacağım kadar yakın olmayı başardığım nadir bir dostumla çocukken yaptığım bir konuşmayı aklıma getirdi.

edit: sıradan bir günde anlarım paylaşılan videoyu video.uludag vs vs yapmayı ama bıraktığım linki çalışmayan bir tane ile değişmesi sinir bozucu. muhtemelen bu da değişecek ama https://www.youtube.com/watch?v=cg7CEcqSgAo hatta daha iyisi www youtube com watch?v=cg7CEcqSgAo en azından iki nokta bir çizgi eksilince kalır belki link.
keremin gözleri doldu gidemedi sınıftan sadece kendine iyi bak diyebildim...öğretmenliğin en zor yanı bu bence ayrıldığın her yerden gözün yaşlı ve gözü yaşlı kimseler bırakiyorsun elinden hiçbir sey gelmiyor ve ben buna nasıl alışacağım bilmiyorum...