bugün

2. Kez üniversiteyi kazanamayacağım, inanmıyorum kendime.
bu hayata sadece bir kere geliyoruz. ve ben elimdeki bu tek şansı kendime acıyarak harcıyorum. eskiden olsa farklı meridyenlerde doğsam daha şanslı olacaktım/farklı zamanda yaşasam daha şanslı olacaktım/cinsiyetimi seçebilsem daha farklı olacaktım diye diye kendimi avuturdum bir şekilde. ama "madem şartları kendim belirleyemiyorum o halde mutlu olmamam çok normal" diyerek kendimi kandırdığım dönem bile geride kaldı. bu hayatta tek bir şansım vardı ve onu da sıkıcı, suratsız, soğuk, kararsız, beceriksiz, amaçsız birine dönüşerek harcadım. sadece çevremdekileri değil kendimi de boğuyorum kişiliğimle. fark ettim ki kullanıldığımı bildiğim bir ilişkiye kendimden kaçmak için tutunmuşum. tekrar kendimle kalmak ağır geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qNNgFwlBWJs

ve bu ruh halinin sadece bana ait olmasını çok isterdim. dönem dönem geçiştirdiğim,dönem dönem unuttuğum ya da görmezden geldiğim bu ruh halinin, kibar bir hüzünle dans etmekte olduğunu düşündüğüm melodinin davetiyle tekrar içimde kıpırdandığını hissediyorum.
database sistemlerinde doğru ve hatasız bilginin sağlanması için transaction kullanılır... Yani siz atmden para çekmeye onay verince ve o anda elektrik kesilse o işlem tamamen iptal olur.
güneş doğduktan sonra etraf aydınlanır. eheheh.
gurur, mutluluğa engeldir.
Bugün pazar.
Bugün beni ilk defa güneşe çıkardılar.
Ve ben ömrümde ilk defa gökyüzünün bu kadar benden uzak
                                                  bu kadar mavi
                                             bu kadar geniş olduğuna şaşarak
                                                 kımıldanmadan durdum.
Sonra saygıyla toprağa oturdum,
dayadım sırtımı duvara.
Bu anda ne düşmek dalgalara,
bu anda ne kavga, ne hürriyet, ne karım.
Toprak, güneş ve ben...
Bahtiyarım...
                                                                    1938
çok sevdiğim bir insanı ruh sağlığı hastanesinde ziyaret etmek dünyanın en kötü şeylerinden birisi.
Rakı içen öldü de su içen ölmedi mi?
Yazdığım durum gerçeğin kendisidir.
Inanmayan varsa gelsin Sabiha GÖKÇEN Havalimanı LGM Lounge dayım..
5 te Hatay a ucagim var ve sıkıntıdan çılgınca patlıyorum.
Korkudan uyuyamadigimi söyledim adama, ve bana "seni hiçbir erkek allah a ettiğin dua kadar koruyamaz gerçekçi olalım" dedi. Ben Rabbine sonsuz inanan bi insan olarak bunu dusunemedigim icin kendimi eshefle kınıyorum. Adam haklı beyler Dağılın. Bu bir gerçek.
hayat amacınızı bulamazsanız, iç huzurunuza kavuşamazsınız.
aşk bu kızılötesi yaralı müzesi. bunu bilir bunu söylerim.
pek dizi izlemiyorum ama suriyelilere işaret eden izlediğim ilk dizi herhalde 46 ( yok olan) dır.
Tek başınasın. Her an. Var mı ötesi..
FENERBAHÇE.
Kedi köpek tüylerini traş etmek onlara faydalı olmaz aksine zarar vermiş oluruz. Önümüz yaz. Tüylü dostlarımıza istemeden kötülük yapmayalım.
Hayat kısa kuslar ucuyor.
evlilik programları, survivor, kısmetse olur gibi programlarla milletimizin beyni uyuşturuluyor, dini ve milli değerlerinden uzaklaştırılıp, yozlaştırılmaya çalışılıyor. evet, çanakkale gemilerle, tüfeklerle, süngülerle geçilemedi ama işte böyle geçildi.
görsel
Bizler okuyan kesimiz ama insanların % 60 'ı aslında basit hesaplar peşinde koşan , okumayan , sorgulamayan , her şeyde çakallık kurnazlık peşinde koşan basit tipler.
"iki sey sonsuzdur: insanoglunun aptalligi ve evren. ... "hmm yalniz, biliyor musun dostum, ikincisinden o kadar emin degilim.".
bazen apaçi ruhumu gizleyemiyorum. şahinle geziyorum. son ses müzik dinliyorum. yanlıyorum.

not: şahin benim değil. her zaman yapmıyorum.

senede biiir güüün.
Büyük günahlar işliyorum.
Uykusuzluktan geberiyorum.
hayatın 25 yaşından sonra aslında daha da zor olduğunu ancak yaşayınca öğreniyorsun. daha özgür, daha huzurlu olmuyor, 25'ten sonrasının trafiği çok sıkışık, gelme.