bugün

korkacak bir şeyi olmayan kızdır. her tehlikeye göğüs germeyi göze alan tecrübeli bir kişiliktir. arabalı abazanlardan ve sokak serserilerinden korkmadığını gösterir.
izmir'de geziyordur, korumasına gerek yoktur o güzel şehirde.
Türkiyede yaşamıyordur.
Bu ülkede bunu becerebiliyorsa helal olsun dedirtecek kızdır. Çünkü ne sokaklar güvenli ne minibüsler ne de okuduğumuz okul.
güvenli yerde oturuyordur ama gene de çevresine bakınsın derim kendisine insanlara güven olmaz.
mühendislik fakültesi öğrencisidir.
cesaretli kızdır. günümüz şartlarında az da olsa ara sokaklara girdiğinde korkuyor insan. dikkat etmesi gereken kızdır.
ülkeyle alakası yoktur. dünyanın hemen her ülkesinde suçlular yada suç eğilimli kişiler geceleri sokaklardadır. bunun gece gezme özgürlüğü ile de alakası yoktur. gezmekte özgürsün.ama sonuçlarına ben değil elbette sen katlanacaksın.

dünyada sadece iyi insanlar yaşamıyor. merak ediyorum. bu kişiler evlerinin kapılarını da kilitlemeden mi yatıyorlar. hırsızların varlığına isyan etmeyip tecavüzcülerin varlığından nefret etmek gibi.
Allah'tan korkar. Belki ondan da korkmuyordur.
türkiye de ise yoktur.
Genç ve toydur.
Kötülük nedir bilmeyen, çekincesiz, sakınımsız çocuklar olarak doğuyoruz. Sonra kimimiz kötülüklere ve çirkinliklere maruz kala kala kendimizi sakınmayı ve korunma amaçlı saklanmayı öğreniyoruz.
ilk kez sözlü sarkıntılığa uğradığımda sekiz yaşındaydım. bir arkadaşımla okuldan dönüyordum. Evimden iki bina uzaklıktaydım. Tam olarak ne söylendiğini anlamadım ama söyleniş tarZından iğrenç bir şey olduğunu algıladım. Kendimi kirlenmiş hissettim ve ne zaman kara bıyıklı bir maganda görsem çekinir oldum.
Yalnız bu durumu cinsiyete bağlamamak gerek.
Atletik yapılı, gayet maskulen Bir erkek arkadaşım, 20'li yaşlarında gece böyle bir sarkıntılığa uğramıştı. Kaçıp kurtulmuş ama dehşete kapılmıştı.
Ancak Bu tarz şeyler yaşamamış insanlar, gece gündüz korkusuzca gezebiliyorlardır. Umarım korkmalarına sebep olacak bir durumla da karşılaşmazlar.