bugün

açmış olduğum bu başlığı başka bir yerde görmüş olmakla beraber görünce 'ulan bunu duyan başkaları da varmış demek' dedim ve sizlerin görüşlerini almak için paylaşma ihtiyacı hissettim. gecenin bir yarısı beklenmedik bir anda üst kattan sesler duyarsınız adeta küçük çocuklar kendi aralarında misket oynuyormuş gibi bir ses işitirsiniz ve anlam veremezsiniz bu duruma .ulan zaten üstte oturanların çocuğu yok bir şey yok hem olsa bile gecenin o saatinde ne işleri olur misketle dersiniz anlam veremeyip unutur gidersiniz. bunun sebebinin normalde çimento konulması gereken yerlere miskete benzer maddelerin konulması olduğunu işittim ama ne kadar doğru bilmiyorum. bu paylaşımı duyunca da hafiften korkmadım değil.
Her gece benim de duyduğum ve ulan şu saate oyun oynuyorlar aq dememe sebep olan olay(dı). Gerçeğin farkına varmam ile beraber çocuklardan özür diliyorum...
https://seyler.eksisozluk...en-misket-yuvarlanma-sesi

başlık çalmak tamam da entry bile araklanmış kendine özgün bir şeyler yazmak çok mu zor...
kendimce bir açıklama bulduğumu düşündüğüm sestir.

yarım saat önce kahve yapmak için pc başından kalktım. kulaklığı çıkartıp pc masasının üstüne koydum. kulaklık masanın üzerinden kayıp yere çarptı ve tıpkı gece üst kattan duyduğumuz o misket yuvarlama sesi çıktı.

5 dakika önce yine aynı şekilde kalktım pc nin başından. kulaklığı yine masaya bıraktım ve yere düştü. yine aynı misket yuvarlama sesi geldi.

tabii bu misket sesinin olası bir açıklaması gibi şimdilik. belki bu sese sebep olan başka olaylar da vardır.
sadece bizim üst kattan geliyor sanıyordum.
Binadaki ısıtma sisteminin borularından gelen sestir. Isı değişimi sebebi ile genleşip büzüşmesi sonucu duyulur. Paranormal heyecanlarınızı böldüğüm için özür dilerim.
şimdi iphone kulaklığıyla test ettim çalışıyor. kulaklığın iki kafası var. zaten ayrı ayrı düştükleri için kafadan iki ses çıkıyor. misketler birbirine çarpmış gibi. sonra kulaklığı hafif zıplaması ve tekrar düşmesi sonucu oluşan ikinci ve üçüncü dalga seslerle birlikte aynı misket olayı.
Komşunun oğlunun bir ayağını geriye yan uzatıp baflikle atış yaptığını gösterir.
Müstakil evde oturulduğu düşünülünce fena halde korkutur.
merkezi kaloriferli evlerde olur, kombili evlerde olmaz. borularda ilerleyen hava boslugu yuzunden o ses cikar. yanlis hatirlamiyorsam.
Üst katımız çatı ve boş iken bu sesi duymam inşallah normaldir.
Kalorifere 3-4 kez sıkıca vurun düzelecektir.