bugün

son dönemlerin harika dizisi. o kadar maliyete değdiğini görmek harika. tek şikayet edeceğim nokta çok öne çıkan karakter var ve bu karıştırmanıza sebep olabiliyor, öyküleri takip etmek zorlaşabiliyor.

onun dışında candır.
izlemeye yeni başladığım muhteşem dizidir. ilk 6 bölümünü soluksuz izledim ve şu an devamını izlemeye korkuyorum. stokladığım bölümler biter ve her hafta beklemek zorunda kalırım düşüncesiyle elim 7. bölüme gidemiyor. bir yandan da rüyalarıma giriyor, bir an önce vakit kaybetmeden izlemek istiyorum.

harika bir diziymiş bu harika!
orospuya sikiş öğretmek deyiminin ara ara vücut bulduğu dizi.
bazı ibneler yüzünden hakkında kol gibi spoiler (-lar) öğrendiğim dizi. ulan bari filmden böyle zevk alamıcaz artık kitaplarını alayım.

bu ibnelerin kitabı basan yayınevi ile anlaşmalı olduğunu düşünüyorum.
sibel kekillinde oynadığı güzel bir dizidir.
muhteşem bir dizidir. başrol diye birşey bulunmamaktadır. en sevdiğiniz karakter bile ölebilir.
--spoiler--
blood of my blood * jhogo 2. bölümde hayatını kaybetti olacak iş değil kitabı değiştirmişler, bronn altın pelerinlilerin başına geçmiş yine büyük bir değişiklik neden neden!!
--spoiler--

edit: bir anda 4 tane eh işte aldı bu entari anlamadım bayram değil seyran değil. hayır yanlış mı yazdıklarım ölmedi mi o adam, bronn pelerinlilerin bası olmadı mı noluyoz anlamadım..
bu hafta yeni bölümü yayınlanmayan dizi. bu da beyaz show gibi bu hafta kayıpları oynuyor ve ne oldugu merak ediliyor.
izlenecek bir kaç tane şey var onlarda hiç oluyor.
ikinci sezon, üçüncü bölümünün bugün dizimag de yayınlandığı dizidir. iyi seyirler.
2. sezonu 1. sezonundan daha iyi başlayan ve ilerleyen dizi. ayrıca bölümün sonu hiç gelmesin istiyorsunuz.
--spoiler--
renly baretheon gayliğini sınırlarını zorlamıştır. olum insan bu kadar da godoş olur mu lan?
--spoiler--
--spoiler--
ben arkamı döneyim, o varmış gibi yapın.
--spoiler--
beyinsiz aksiyon seven türk izleyicilerinin ağır ilerlediğini söyledikleri dizi.
Çok başarılı bir şekilde devam eden dizidir.

Amınakodumun lannisterleri bir cüce var aralarında adam gibi adam gerisi yalan. Jofrey'inde sonu yakındır.
içinde fantastik kurgunun her öğesini buluduran dev yapım. bir kitabı okurken aldığım hazı alabildiğim tek tv dizisi.
tyrion lannister ın tahta oturmayı alnının akıyla hakettiği dizi.
lan adam zirveye oynuyor be , bu herife kalsa ne starklarla sorun olurdu ne de başka bişi. adam savaşı da kazanacak böyle giderse.

--spoiler--
arya yı kurtaran elemana yazık oldu. eleman(yoren) baya iyimiş. 10 a tek daldı 2-3 kişi de
indirdi. ölünce bile yere düşmedi.helal. bu ne lan ayrıca? önce syrio forel şimdide bu yoren.
tüm yiğit adamlar kalleşçe katlediliyor. roma usulü kılıç soktu bir de ibiş.

arya da psikopat olmazsa iyidir. samimiyet kurduğu herkesi kesiyorlar lan.
--spoiler--
tyrion lannister'in damgasını vurduğu 2. sezon 3. bölüm malum ortamlardan izlenilebilmektedir.

--spoiler--
dothraikler'den ve khaleesimizden yine haber yok. tyrion lannister konsül üyelerini denedi, ne zeki adamsın yahu tyrion. ayrıca bu bölüm şerefsiz kral joffrey'i göremedik.
theon greyjoy, kankası robb stark'a ihanet edecek mi? zannetmiyorum, etmez yahu...
hepsi önümüzdeki hafta kısmen cevaplanacak sanırım.
4. bölümde heyecan ve aksiyon geliyor gibi...
--spoiler--

bonus sibel kekilli;
görsel

tyrion lannister'ı neden seviyoruz?;
http://www.birdizihaber.c...-en-sevilen-karakter.html
birden fazla iki boyutlu karakter kullanımını abartmış ancak sonucu merak edilen uyarlama.
önümüzdeki bölümlerde bizlere baş rolünde renly baretheon olan bir grup seks sahnesi göstereceğinin sinyalini veren dizi. lezbiyen ve gay sahnelerinden sonra sıra oraya gelmişti. işin garip yanı gruptaki karşı cinsten iki kişinin kardeş olacak olması. gerçi bu da garip değil , lannisterların yaptıklarını kral! bile duydu.
her bölümde tekararlanan diyalogların geçtiği dizi.
'boromiri niye öldürdünüz?'
'joffrey'i bana verseler günde 5 öğün döverim.'
'kuzey alır hacı.'
görsel açıdan etkileyici, ortaçağda anlatılan ama herhangi bir döneme ait olmayan fantastik bir dizidir. favorimdir bu sıralar.
s2e2 itibariyle oldukça sıkıcı ilerleyen dizi.

--spoiler--

khaleesi'nin rolü de azalmış iyice ee ne anlamadım ben bu diziden. ayrıca o kızın memeleri neydi la öyle töbe estağfurullah inek memesi gibi.

--spoiler--
2.sezonu ile hareketli başlayan şövalyeli kılıçlı harika dizi.
rüyalarıma giren dizidir. bizim ev halkı dizide starkların hanesinde yaşıyoruz. köpeklerimiz var dev gibi. sevmediğimiz biri geliyor. köpekler saldırıyor, tutamıyoruz köpekleri annem geliyor hanım ağa gibi ancak o zaman duruyorlar köpekler. sonra bir tane köpek yine coşuyor, durdaramayınca öldürüyoruz hayvanı. sonra alarm çaldı uyandım.
işte bu dizi o kadar güzel ve etkileyici.
natalie dormer'ı kadrosuna ekleyerek şovuna devam eden muhteşem dizi.