bugün

Ben onu bunu bilmem adam kendi gardaşına dıgılıyor dedik bizim esas oğlan ne yaptı gitti halasına dıgıladı.
winter is coming repliğini kim unutabilir ki. yediden yetmişe herkes biliyorsa bu diziyi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız. demek ki bu kadar kalabalık kitleye ulaşarak bir şeyleri başarmıştır.
artık başlasa dediğim dizi.
evet sevgili got severler şöyle bir şey geldi , nisanlar bizimdir*

https://www.facebook.com/...s/videos/348337905749159/
şöyle bir tease gelmişti sayın got sevenler https://www.youtube.com/watch?v=NspqGM0DbbQ
Yeni sezonu yaklaşırken uzun sezon aralarının geçmiş sezonları unutturması sebebiyle sıfırdan bi tekrar yapayım deyip, telif olayı yüzünden eski sezonlarını hiç bir yerde bulamadığım dizi.
Torrent falan uğraşamam, sırf bunun için de blutv alınmaz, ip tv mde tüm bölümler var ama Türkçe dublaj sebebiyle bir bölüme bile dayanamadım.
eski dizimag gibi sildirseler de inat edip tekrar yükleyen bir site çıkmasını beklemekten başka çare yok sanırım.
televizyon dizisini bitirdiğim ve ilk kitabını okumaya başladığım mükemmel seri. dizisi son sezonlarda biraz batırsa da heyecanla izlemeye devam ediyoruz. çünkü karakterleri gerçekten çok sevdik. bir yerde lannisterlara üzülürken diğer tarafta starklara üzülebiliyoruz.
(bkz: winter is here)
https://youtu.be/wA38GCX4Tb0
Son sezonu nisan ayında gösterime girecek dizi. Final sezonuna dair fragman yayınlanmış.
amerikan menşeili hbo kanalının yapımcılğını üstlendiği fantastik bir dizi serisidir. türkçe anlamı taht oyunları olan dizi ortalama 50 dakika sürmektedir. baş karakteri john snow'dur.
Malesef son sezonu heyecanla beklenmeyen dizi. Son iki sezonda o kadar çok klişelere boğuldu o kadar çok bozdu ki artık bir anlamı kalmadı sıradan bir ejderhalı fantastik diziye dönüştü.
Heyecanla beklemesem de, finalini beklediğim dizidir. Bu kadar uzatmasalar güzel olurdu fakat ne yapsınlar kış sezonunda, winterın ortasında çekmeleri gerekiyor galiba.
son bölümünün oynadığı gün doğan bebekler şu anda "bubağğ anaağğ" diye konuşmaya başlamışlardır.

görsel

ne zaman başlayacak ulan.
breaking bad, Vikings, Californiacation gibi kült dizileri bitirmiş biri olarak bu diziye Bir türlü başlayamadım. belki gerçekten seveceğim türde bir dizidir ancak ilk adımı atamıyorum.
"finalini görmeye ömrüm yeter mi ?"dedigim
Nedensiz yere abartılan ve izleyici kitlesinin genellikle 11-16 yaş arasından çıktığı boktan dizi.

(bkz: Overrated)

Bir person of interest değil, fringe hiç değil.
Kitabiyla alakasi kalmamis dizi. Kitaptan kopmalar olunca dizinin kaliteside dustu tabi.

En azindan dizi sayesinde kitaplar turkceye cevrildi. Bu da olumlu.
Her ne kadar izleme isteği olmasa da içimde, şimdiye kadar izlediğim bölümleri bok olmasın diye final sezonunu da izleyeceğim dizidir.
herşey bitti; akgezenler temizlendi, yok edildi derken son sahnede beliren bir mavi göz ile bitecek dizidir.
gümbür gümbür geliyor be. khaleesi'nin snow'dan bir çocuğu olacak bu böyle biline.
varsayıma göre dizinin sekizinci (8.) sezonunun bir kesimi türkiya ülkesinde çekilecektir. bilin bakalım nerede?

mardin'de.

enteresan, mardin'De türk yaşamıyor. eskiden arapların yoğun olarak yaşadığı bir ildi ancak 2015-2016 terör olaylarında beri arap (yerli arap) popülasyonu da oldukça azaldı. mardin'de kimlerin yaşadığını bilirsiniz, bilmeyenler için: (bkz: kürt)

türkiya ülkesini nasıl görmek isterlerse öyle görecekler, çölden iyice toprak, çarpık kentler, kara insanlar...

peki gerçek türkiya bu mu? hayır, ancak bazı olgular beyine bir kez kazıldı mı oradan çıkarmak için yapacağın kadarının iki katını yapman gerekiyor. (bkz: bilinçaltı)

biz ne yapacağız?

yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz, arkamızı dönmeyeceğiz.
yayınlanmaya başladığı günden beri pek çok önemli karakteri, gözünün yaşına bakmadan öldürüp diziden çıkarmasıyla dizi dünyasında büyük sürprizlere imza atmayı alışkanlık haline getirmiş, hatta izleyicisini de buna alıştırmış müthiş dizi.
eski tadı tuzu kalmayan boş dizi.
Kendimi tuttum ve ilk sezon dışında kalanını daha izlemedim. Dizi komple bitince sindire sindire izlemek hedefim.
Ahaha.
Essegin seyine su kaciran dizi.

Biktirdi.