bugün

2. Türk oyyncuyu harcayan dizidir. Khalesi toplantı esnasında onuda yakmıştır.
--spoiler--

önümüzde bölümlerde ramsay bolton vs jon snow olmasi kesinlestigi icin cok heyecanliyim. ramsay zeki kurnaz birisi. bunu stannis savaşı, theonu oltaya düşürüp babasinin gözüne girme olayı, ve o yabaninin boğazına bıçağı soktuğu zaman fark ettik zaten. ama şöyle bir durum var ki serçe parmak eğer jon snowa yardim ederse ramsayin göte gelmemesine ihtimal bile vermiyorum. ramsay kurnaz ve zeki olabilir ama serçe parmakla bu konuda yarisamaz.

--spoiler--
margaery tyrell adlı karakterin farklı bir çekiciliği var.çok güzel değil ama insanı ekrana kitlemesini biliyor.
Cersei'nin dinci tayfayı ibreti alem için şehir meydanında yakacağı günü beklediğimiz dizi...
Büyük savaş yaklaşıyor. Seninleyiz jon reyiz sik anasini ramsay piçinin. Çok yaşadı yavşak.
Theon'a üzüldüğüm dizi. Ölüyü dirilttiler,köre göz verdiler adam iki büklüm geziyor valla içim parçalanıyor.
Cage-leesi
görsel

Nic Snow
görsel

Nicersei Cage
görsel

Nicolas of Tarth
görsel

Nic Stark
görsel

Arya Cage
görsel

Stannicolas Cage
görsel

Hodor
görsel
haritası şu şekildedir...

görsel
spoilerlar sağolsun, izlemeden de izlemiş kadar oluyoruz.
--spoiler--
görsel

--spoiler--
--spoiler--

Sezon 6 bolum 5

"Bran wake up!" şeklinde geçen dialogun oldugu bolum. Bu sahne bu sezonun en iyi sahnesi olmaya aday. "Bran vs White Walkers"

--spoiler--
spoilerverene valeria kılıcı girsin g*tüne demetir GoT izlemek.
spoiler yememek için daha fazla gücüm kalmadı. dayanamıyorum sözlük, instagrama giremiyecek, face'te anasayfaya bakamıyacak hale geldim.

o her yerde!

başlarda bölümlerim birikiyor diye zevkten dört köşe olurken, şimdi izleme fırsatı bulamıyor her türlü muhabbetten uzak kalıyorum.

4. sezonun ilk bölümünü daha dün izledim lan Allah'tan korkmazlar yapmayın!
jon snow'un sahneleri hariçsıkılıyorum artık yya bu khalesii meselesi falan çok saçmaladı artık ...

bran
arya
jon snow

bu sahneler olmalı ...
son bölümünde yapımcıların kendileriyle çeliştiği dizi

--spoiler--

yav arkadaş diyosunuz ki herşeyi gösteremiyoruz, herşeyi sığdıramıyoruz diziye. O zaman saçma sapan sahneler de göstermeyin bize birader. O son bölümdeki margeary sparrow lideri, margery loras, cersei tommen sahneleri falan ne kattı bize şimdi? izleyince ne anlamış olduk bu sahnelerden? Burdaki sahneler yerine dizideki rolü gerçekten çok büyük olacak olan bran sahneleri, arya sahneleri, jon snow sahneleri falan çok daha tatmin edici olur. Artık izleyici olarak lüzumsuz tommen, cersei, margeary (tommen elini masaya vurup sparrowları bitirene kadar lüzumsuz evet),samwell tarly, gilly falan görmek istemiyorum. Tyrion sahneleri bile baydı son bölümde o derece yani.

--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=VfCKwHuC7aY
--spoiler--

O değil de jon o savaşı kaybedecek olsaydı tekrar diriltmezlerdi bence. Kandırdık deyip tekrar öldürürlerse zaten izleyici de iyi bi düşüş yaşarlar zannımca.
Ayrica velev ki targaryenler yanmaz yapışmaz, e kardeşim ölümsüz de değiller ya at bir okla ölsün gitsin. Tapinmalar diz çökmeler falan biraz şov bence. Zaten jon reyiz dirilmiş şu an ölsen umrumuzda değil ejderyalarin annesi kardeş.

--spoiler--
4. bölümde 3. bölüm gibi beklentilerin altında vasattı.

muhtemelen ilerideki aksiyon patlamasının zeminini hazırlıyorlar fakat bir şeyler fazla ağır gidiyor gibi sanki,

yani 4. bölümde üçüncü bölüme göre değişen ne vardı deseniz, bir tek khalesi'nin heriflerin cümlesini yakıp kendi yanmadan vahşi milleti tekrar kendine hayran bırakması oldu, fakat ne yalan söyleyim o sahneyi de oldukça geçiştirmişler,

yani arkadaş, o ev mi, mabet mi her neyse artık, tüm yerleri duvarları benzinle mi yıkadınız ki, kız her meşaleyi devirdiğinde, yer duvar tavan birden alev aldı, tamam kendisinin memelerini tekrar görmekten memnunuz lakin yine de biraz basit oldu o sahne.

neyse bakalım bölüm 5 bizi bir got standartında tatmin edecek mi?
sansa jon u savaşa hazırlıyor kızıl kadın jon dan büyük beklentileri var yoksa dirilmezdi diye düşünüyor , arya ustalığa geçiyor küçük kardeş büyük kuzgun olma yolunda. khaalesi daha yücelmiş şekilde topraklarına dönecek belki sahiplere büyük savaş açacak
yani büyük aksiyon bence 5. bölümden sonar geliyor.
https://youtu.be/1f0K01VQUaY

Ay sanirim bu bölüm beklentiyi karsilayacak.
Öldürdüğü başrol oyuncusunu reyting kaygısı yüzünden dirilten über dizi.

izlemeyen aptalmış ya izleyenin zeka seviyesini tahmin edin işte.
Hiç merak etmedim, izlemedim de.
''Sen daha onu izlemedin mi?'', ''izle pişman olmayacaksın bak.'' gibi cümlelerin uyandırdığı merakla izlemeye başlayıp 3 günde 10 bölüm izlediğim dizidir.
Karagül değil ki özcan denizi üç
Kere diriltsinler.

Raiting kaygısı değil kitapta da yazan o. Ha diyeceksin ki kitabı olan şeyi,
Kitabında okuyup bildiğiniz şeyi neden izliyorsunuz;

O da bizim zaman öldürme şeklimiz.

Asıl ladystone heart'ı bekliyoruz ama bak onu diriltmediler mesela. Kitapta diriliyordu. Bakalım. Bu sezon finalinde çıksa bari kesik gırtlağını sevdiğimini.
Yeni başladığım dizidir. Heryerde durmadan spoiler veren insanlar görünce başlarım lan böyle işe deyip bırakmışımdır. Ama yazın başlarım herhalde. Milli gururumuz Sibel Kekilli he birde son zamanlarda kıbrıslı türk aktör Tamer Hassan'ın oynayacagı söyleniyordu