bugün

bir bölümünü dahi izlemediğim dizidir. belki bir ara izlerim diğerlerinden fırsat bulursam.
5.sezon niye başladı niye bitiyor, anlamadığım dizi.

10 bölümü 3 bölüme bile sığdırabilirlerdi.
yine bir 9. bölüm yine bir efsane.
--spoiler--
Yine bır 9. bölüm efsanesi. Helal be mothers of dragon. Su yozlasmıs kıngs landıng ı bı sen toparlarsın yürü be. yalnız stannıs ın kızını öldurttugu sahnede agladım lan yazıktır gunahtırrrr beee:(
--spoiler--

Ulan stannis ulan göt. Geberesice seni.

Ya aşkım khaleesi nin de topu topu 3 ejderhası var onlardan biri de ölmeye bari.

Allah vere de arya ölmeye.

--spoiler--
Olan stannisin kıza oldu. Kızıl karıyı yolda görsem kafasına kürekle vurarım.
maskeli ibnelerin de ayrı amk.
sınırları zorlayan dizi.
tamam bende pazartesileri iple çekiyorum , yeni bölüm için ama bazı sahneler çok yanlıştı.
özellikle o kerhanedeki kralın muhafızının ufak çocuk istemesi senaryo icabı haftaya arya o kızın yerine geçecek falan ama yanlıştı be sözlük çocukların böyle sahnelerde kullanılmaması lazım.
kitaptaki stannis'in emuğa goydular, karaktersiz pezevengin biri yaptılar. kitapta kız hala yaşıyor lan.
--spoiler--
stannis müslüman olsaydı orda koç inerdi gökten.
--spoiler--
tekbir allahuekber.
bi karadayı bide bu diziden vaz geçemiyorum. o kadar zekiceki.
Dizide ramsay piçinden sonra en fazla nefret ettiğim karakter khaleesi malı. Salak yemin ederim geri zekalı o kadın. Ne zeki, ne de yönetebiliyo. Ejderhası olmasa bi sike derman olacağı yok. Son bölümde dövüş çukurundaki dövüşlere tiksinerek bakarken sevgilisi olan yavşağın ben şunu şöyle doğradım bunu böyle kestim laflarını ağzında salyasıyla dinlediğini görünce iyice tiksindim kaltaktan. inşallah kaybolursun.
dizide 5 sezondur o kadar katliam görüldü ki artık hepimiz birer katil olacak potansiyele sahibiz.
Genelde elimi attığım diziyi kurutan biri olarak umarım bu diziyi de kurutmam.
Seks sahneleri git gide azalıyordu sözde.
Hani nerda nerda nerdaaaa?
Sözde birkaç bölüm izleyip bırakacaktım sadece fikir edinmek için başlayıp 2 günde 1 sezon bitirince kendimden utandım.
Evet, zamanında bok attığım dizinin fanı oldum.
Sibel Kekilli.
(bkz: çekerek izliyoruz)
Kitaptan bihaber olanlar stannisi şerefsiz bellemiştir.
--kitaptan spöylör--

--sezonlar ötesinden spoiler kitapla alakalı--

galiba Lady Stoneheart teşrif edecek diziye. gelmeyecek falan diyorlardı ama çok iyi olur.

--sezonlar ötesinden spoiler kitapla alakalı--

--kitaptan spöylör--
--spoiler--

lan o orspu melisandre. ağlatıyordu o kızın ölüm sahnesinde. pis melisandre kaka melisandre

daenerys de az pislik değil lan aldı ejderi kaçtı gitti be. önce missandei nin elini tut sonra bas git yakışmadı..

lan o değil de jaime tam ibrahim tatlısese döndü. sağ elini öyle bi tutuyo ki adam sanki megri megri diye şarkı söylicek gibi duruyo.

--spoiler--

kısacası fena bölümdü. sezon finali daha da fena olacak...
9.bölüm 5. sezonun en iyi bölümüydü.Dizide ejderhalar varken saçma sapan aşk hikayeleri izlemek sıkmıştı bir yandan .diğer yandan Seçim haftasına denk gelmesi, herkesin siyaset konuşuyor olması daenerys targaryen ı tansu çiller e benzetmeme sebep oldu fakat güzel bölümdü.stannis in kral olmaması normal ama biraz hızlanmalı dizi ilk sezonların heyecanı kesinlikle yok.resmen yıllardır izlediğim için devam ediyorum.
khaleesi ejdere bindi. çok iyi binemedi çok güzel binemedi ama bindi. bakalım nereye gidecek.
arkadaş stannis'e shireeni yaktıran senaristin anasını eşek siksin başka bir şey demiyorum kitabın amına kodunuz tebrikler.
senaristler kitabın ırzına geçti.
(bkz: bir kitabı filmine göre yargılama)
sansa stark aslında bolton ile evlenmedi, stannis çocuğunu yakmadı, catelyn de ölmedi. kitabı okumayanlar için:
http://www.navipedi.com/n...-dizi-arasindaki-farklar/

özellikle son bölümlerin hepsini izleyenler, son maddelere bakabilirler. dizinin tamamını izlemeyenler için ağır spoiler içeriyor, sonra küfretmeyin.
beşinci sezonun ilk beş bölümü ne kadar sıkıcıysa sonraki dört bölümü bir o kadar harikulade olmuş. özellikle 8. ve 9. bölümler ciddi manada çok iyiydi. ekşi sözlükte yorumları okurken denk geldim elemanın biri 9.bölüm önceki sezonların 9.bölümlerine göre durgundu demiş;

--spoiler--
--spoiler--

şimdi dövüş yapılırken birden truva yapan harpiya oğulları ortaya çıkmış tam khaleesi'yi kıstırmışlarken arenanın orta yerine ağzından alevler saçan ejderha* inmiş, hatun bunun üstüne atlayıp bisiklet sürer gibi sürmüş. bizim ekşici hala ''durgundu abi yaa'', ne diyeyim bilemedim kardeşim senin durgun olmama kıstasın nedir acaba ekrandan çıkıp odaya gelse anca öyle hareketliydi bu bölüm diyeceksin galiba..

--spoiler--
--spoiler--
son iki yılın efsane dizisidir. çok para harcanmıştır. tyrion reis bizimdir. con snow da candır.