bugün

ekonomi hukukunda yüksek lisans yapmak istediğim üniversite. Okuyan veya bilgisi olan iletişime geçerse sevinirim.
bu yıl son derece ilginç bir uygulamayla girişte gösterilen kartı çıkışta ve kütüphaneye girerken de gösterilmesi istenilen güzide okul.nedeni bilinmiyor.hayır zaten apolitiksin neden boşu boşuna küfür yiyorsun kiii....ama onun dışında eğitimini beğendiğim,ufacık tefecik içi dolu turşucuk okulum.insanları da genelde pek samimi ve sosyaldir.
Birçok arkadaşımın rektörünü Adnan Polat olarak bildiği , birçok Türk gencinin gitmek isteyeceği müstesna üniversitelerimizden biri.
sessiz sedasız bir kararla, artık türbanlıların da sorunsuz girebildiği bir yer.
manzarası muhteşem olan, yüksek lisans yapılası okul.
lisans için mi? tabii ki (bkz: odtü)
tercih dönemlerinde boğaziçi, koç, sabancı gibi üniversiteler başarılı adayları kapılarda karşılar, kuş sütü ile besleyip gönderirken, bu okul böyle bir uygulama yokmuşçasına suratınıza bakar. güvenlik, "ee gezin, bakın işte, 2 dakika sürüyor zaten kampüs." falan der. ben hayatımda bu kadar cool takılan bir kurum görmedim. bir de fransız konsolosluğu var.
2010 2011 eğitim öğretim yılında, 26 kişilik işletme 3.sınıf döneminden erasmusa gitmek üzere başvuran 14 öğrenciyi de burslu olarak erasmusa gönderecek üniversitedir. diğer bölümlerinde de oran (%100) bundan farksız değildir. bu da göstermektedir ki oransal anlamda erasmus programına en çok öğrenci gönderen türk üniversitesidir.
bir arkadaşın hocaya verdiği ayar geliyor ekranlara..

[görsel ]

[görsel ]
beşiktaştadır.*
edit:yalan mı?
beşiktaş'taymış, hasiktir!!
sadece manzarası güzel olan okul. maalesef başka bir güzelliğini göremiyorum.
atılan maillere ışık hızıyla cevap veren üniversitedir. *
science politique bölümüne girebildiğim halde sikerim diyip anlı şanlı gazi hukuku kendisine yeğlediğim üniversite.
iktisat bolumunu araştırdıgım üniversite. bilgi veren olursa da hiç fena olmaz. ve odtu ıle karsılaştıtırılmasını merak edıyorum şu tercıh donemınde. zira hangısını uste yazarsam ekonomı ıcın o olacak. kararsız durumdayım.
manzarası ve merkezi konumuna bağlı olarak istanbul'un en güzel yerine konuşlandırılmış (bkz: ortaköy), lisans seviyesinde eğitim dili Fransızca olan, halihazırda master yapmakta olduğum güzide kurum/ sıklıkla özel üniversite olduğu düşünülen devlet üniversitesi.
Özel üniversitelere göre (Bilkent'ten sonra Galatasaray'ı görmüş biri olarak) oldukça hantal olduğuna inandığım, gerek teknolojik yeniliğe gerekse olanakları bakımından geride olduğunu düşünsem de, kalitesine diyecek bir şeyim olmadığını düşündüğüm üniversite.
öğrencilerini arkaya atıp sahile rektorluk bilmem ne o bu şu koyan üniversite. öğrenciler arkada kedilerle birlikte eğitim görür. bir kedi var piç hep sınıfa girip camdan dışarı atlayıp gidiyor yol yapmış okulu kendisine.
dilinin fransızca olmasından ötürü computer yerine bildiğin ordinateur diyorlar.hayır bildiğin benimsemişler.
-pc değil ordinateur.
Görgüsüz insanları barındıran üniversite .Daha bugün beşiktaş otobüsünde artistik olsun diye fransızca dergisini gözüme sokmaya çalışan ayrıca çıkarıp okumayan,benim dergiyi gördüğümden emin olduktan sonra elini eteğini çeken amele.
amerika başkanı george bush un konuşma yaptığı okul.
okulun matematik bölümü ile ilgili internette kendi internet sitesi dışında hiçbir şey bulamadığım üniversite.
Şu kritik dönemlerde hayalini kurduğum hakkında binbir çeşit efsaneler duyduğum üniversite. evet bu okul hakkında ciddi anlamda bilgilendirilmeye ihtiyaç duymaktayım. uluslararası ilişkiler bölümüne girmek en büyük ütopyam sanırım. ama eğitim dili fransızca olduğu için dezavantajı çok söylemlerini duymaya başladım. burada okuyan okumakta olan vs birilerini bulmam lazım. yine de hedefimdir kendileri
6 yıl geçirilen, çok sevilen, çok nefret edilen, acıların, hüzünlerin, en güzel duyguların, mutlulukların içinde yaşandığı okuldur.
üniversite tercih döneminde annemin tercih etmem için etmediğinin kalmadığı okul.

-oğlum bak galatasaray üniversitesi, şöyle güzel böyle şahane blablablabla
+ anne yok, hayır!
- beşiktaşlı olduğun için yapıyorsun değil mi?* beşiktaş üniversitesi olsa giderdin ama.
+ oha anne yuh,ne alakası var ya. fransızca öğrenmek istemiyorum ben, uğraşamam.
- öğrenirsin oğlum, jemapelle hondureno diyeceksin işte.
+ ya hayır, en az iki yılda fransızca öğrenip üstüne bir de fransız edebiyatı okuyamam,boğaziçi'nde ingiliz edebiyatı varken hem ne işim var?

bu yıl ispanyolca kursu için hafta sonları 6 ayımı geçirdiğim üniversite. manzara olayına, aslan boyutundaki kedilerine, üstüne binip fotoğraf çektirdiğim aslan heykeline, upuzun tüneline falan takılmayalım;
güvenlik çok sıkı. hafta sonu kurslar için geliyorsanız size özel kart veriyorlar* onu gösterip girebiliyorsunuz. lan bizim okulda hiç yok öyle şeyler, alışık değiliz.

ha bir de idare biraz sıkıntılı sanırım. kurs için gelip para verecek adamlara bile lise öğrencisi gibi fırça kaydıklarını gördüm, bana karşı hep yardımseverdiler o ayrı ama öğrencilerine nasıl davranacaklarını tahmin edemiyorum. zaten 'lisede bıktık üniversitede de aynı şeye katlanamayız deyip boğaziçi'ne/odtü'ye vs gittik' diyen gs liseliler olayı biraz açıklıyor.

ama hoş, güzel butik bir okul. hukuk bölümü ülkenin en iyisi herhalde, mekan güzel , rugby takımı var falan. tercih edilir yani.
alt geçitiyle, unisex tuvaletiyle nedenini bilmediğim şekilde fenomen olmuş canım okulum. sabah 9.30 u geçmişsse içinizi bir hüzün kaplar, çünkü bilirsiniz ki derse gitmek için yakın olan, yol üzerindeki kapı kapanmıştır. dolayısıyla aslanlı kapıdan girip ufak çaplı okul turu atmak zorundasındır. gerçi okulun yarıçapının 5dakika olduğu düşünülürse , bu ihmal edilecek bir hüzündür ama yine de insanın içi ezilir.

sistemin kafası karışıktır, otomasyon zaman zaman çalışmaz ,sekreterliğe -en fazla- 1 ay uğramazsanız almadığınız dersler almışsınız gibi, aldığınız dersler ise almamışsınız gibi gösterilebilir. 3 partlık derslerin genelde her partında yoklama yinelenir. topu topu 25 kişilik sınıfın 25 inin de orada olduğundan emin olunmak istenir.

sanıldığının aksine hazırlığı artık 2 yıl değildir.2009 yılında 2. yıl olan TS kaldırılmıştır, hazırlık artık 1 yılda bitmekte, bu da biz frankofon olmayan öğrencilerine gereğinden fazla sorumluluk yüklemektedir. tüm bunların üstüne hocalarınız ve sekreterlik asla ve asla sizi adam yerine koymazlar, derste bir anda bilmediğiniz bir sebepten dolayı azar yiyebilirsiniz, buna gerekçe olarak da 25 kişinin 25 inin de ne yaptığının görüldüğü söylenir anlamsızca.

sonuç olarak tercih ettikten sonra ben neyin kafasındaydım acaba? diyeceğiniz okuldur.
mezuniyet töreninde öğrencilerin pankart açmış olduğu üniversitedir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20916017.asp