bugün

fenerbahçe yönetimi, başarızlık sonucu istifa eden, lakin herşeye rağmen taraftarın sevgi gösterileriyle zorla geri getirdiği kişilere sahiptir;
galatasaray yönetimi ise "x takıma elenirsek türkiye yi terk ederiz" diyip elenince kıs kıs gülecek kadar haysiyetsiz adamlardan kuruludur.
besiktasli olmama ragmen tanim olarak soyle diyeilirim :

fenerbahce gerekli sartlari (mali acidan) getirdigin surece halkin her mensubundan uyesi bulunur. galatasarayda ise mutlaka lise cikisli olman gerekir.

fenerbahceli isen tuttugun takimin kongre uyesi, azasi olabilirsin, galatasarayli isen anca ruyanda gorursun.

fenerbahceli orta tabaka, alt tabaka ust tabaka farketmez, galatasarli isen aristokratsindir, burjuvasindir
fenerbahce, sükrü saracoglu stadyumu'nu fenerbahce kulübünün kendisinin yaptırdıgını sanacak kadar kara cahil taraftarlara sahiptir.

galatasaray ise yıllardır yılan hikayesine dönen stad projesine.
fenerbahçe stadını tantuniciler konfederasyonuna yaptırmamıştır. stadında telsim tribünü adlı bir bölüm olması sadece sponsorluk anlaşmasından kalmadır. stadın sponsorluğundan değil. işte elin tantunicisi kara cahil diye laf çakmaktadır.

türk telekom stadı ise direkt sponsor stadıdır, allianz arena gibi veya philips stadium gibi.
kazananın sabri sarıoğlu olacağı karşılaşma. bütün oyuncuların pili biter, sabri'deki kale aşkı bitmez. *
öncelikle şu yukardaki entryleri bir okuyun aşağıya yazacaklarımı okumadan önce. sonra bana hak vereceksiniz.
fenerbahçe taraftarı işi hemen küfüre terbiyesizliğe sürer. nedeni ise arügümansız, dayanakaksız mesnetsiz iddialarının kanıtı olmamasıdır. galatasaray taraftarı ise en azından küfür ve terbiyesizlik konularında ilk hamleyi rakibinden bekler; sonra harekete geçer.

ha birde şu atatürk' ün takımı, fransız takımı geyiğine gelelim;
fenerbahçeliler yine dayanaksızlıktan mesnetsizlikten dolayı atatürk' ün takımı olduklarını söyleyip açık kapatmaya çalışırlar. galatasaraylılar ise tarihte hiç bir zaman bu büyük insanı bu konuda kullanmamışlardır.
fransız takımı geyiğine gelince;
500 yıllık bir geçmişi olan mektebi sultaninin devamı galatasaray' ın evlatları, 1916 yılında hiç mezun veremediler çünkü hepsi de çanakkale savaşında şehit düştüler. fenerbahçeliler ise kurtuluş savaşında işgal kuvvetlerinin ordu takımlarıyla top oynadılar!

edit: ha unutmuşum. bu halkın takımı fenebahçe' nin bir de çok fazla halkın okulu olan koleji vardır; fenerbahçe koleji. halkın içinden çıkan zengin bebeleri bu halkın kolejinde! kodaman babalarının paralarıyla okurlar.
aristokrat takımı galatasaray' ın! ise bir anadolu lisesi ve bir üniversitesi vardır ve ikisi de devlet okuludur. nasıl oluyorsa oluyor artık aristokrat kulübün devlet okullarında okumak için ise zengin babanın concon veledi olmak gerekmez. aristokrat bir halk insanı! gibi sınavlara girip puanları tutturmanız yeterlidir.

ha bu arada; galatasaray lisesi kurtuluş savaşı zamanında işgal kuvvetlerine destek veiyordu demek çok bariz bir akıl yoksunluğu örneğidir ve sonu mahkemde sonuçlanacak iftiradır.
fenerbahce stadı türkiye cumhuriyeti devleti'nin stadıdır. devlet "cık" dediği zaman fb kulübü tıpış tıpış cıkacaktır.

türk telekom arena devletin üstlendigi bi projedir. özel bi firmaya yap-işlet-devret modeliyle yaptırılmaktadır.

cumhuriyet içinde yavru cumhuriyet kuran, "adam gibi adam recep tayyip erdogan" gibi yagcılıkta tavan yapacak bi pankart acabilen, hayatı bagdat caddesi'yle sınırlı olan allah'ın tikkysi nerden bilsin?
fenerbahçe kurtuluş savaşı için anadolu'ya silah kaçırırken,galatasaray lisesi işgal kuvvetlerinin merkezi olmuştur.**
atatürk fenerli değildi diyen zihniyete
(bkz: aç araştır bakalım görürsün)
actım, arastırdım galatasaray'ı fransızlar kurmasına ragmen nasıl oluyorsa türk futbolu'na en cok hizmet eden kulübün galatasaray oldugunu gördüm.
olayı farklı boyutlarda inceliyormuşuz madem ; birinin başkanı askerliğini yapmıştır, diğeri ise asker kaçağıdır.
stadların hepsinin sahibinin devlet olduğu bir ülkede fenerbahçe stadyumu devletindir'i tantunici dahi demez. düz bilgilerle ayar vermek yanlış bir durumdur. peki stadın geliştirilmesinde devletin payını söyle desek ne cevap gelecektir.

haa siyasi ayar vereceğim dersen bunu ilk yapan kulüp olan galatasaray'a ver. mesut yılmaz-galatasaray ilişkisini irdele. tantuni ye.

edit: ek olarak kimse bir arkadaşımızın belirttiği gibi "çık" diyemez. çünkü stad sözleşme karşılığı kiralanmıştır.
avrupadan 2.sınıf kupa getirmeyle türk futbolu'na hizmet edilmiyor,sizin elediğiniz leeds şuan ingiltere'nin bilmem kaçıncı liginde

siz niye alamadınız o 2.sınıf kupayı diyenlere:
evet 2.sınıf şampiyonlar ligi ile uefa'yı karşılaştırın bakalım.

tesadüfen bir kupa almayla avrupa fatihi olunmuyor be kardeşim.*
galatasaray : bu ülkeye futbolu,zaferi öğretettik daha ne yapalım...

fenerbahçe : taraftara 27 yıllık kupa hasretini öğrettik , daha ne yapalım..
galatasaray ilkleri yapar diğer takım da tüm diğer türk takımlar gibi galatasaray ın tek olmasına yardımcı olur. böylece galatasaray her zaman ilklerin ve teklerin takımı olarak anılır.
yazarların entrylerini bilumum yerleriyle anlayan yazarların ortalıgı boka cevirmelerine neden olan karşılaştırma.

afedersin ama kuzum sen lafı harbiden nerenden anlıyosun? "saracoglu devletin" dedim. bana gelmiş "peki stadın geliştirilmesindeki pay kimin?" diyosun. fenerbahce bu ülkenin en büyük kulüplerinden biri. tabi ki kendi stadına yatırım yapacak. ama bu stadı kiraladıgınız, kirası bitince tekrar kontrat imzalamadıgınız sürece stadın sizin - kiralık - olamayacagı gerceğini değiştirmez.
http://www.facebook.com/home.php?ref=home

video her şeyi açıklıyor. ayrıca, sandıkta görüşürüz mesut bey pankartını unutanlar ya da unutmuş gibi yapanlar oldugunu görmüş bulunuyoruz.
fenerbahçe ufkunu genişletmeyi beceremeyen, sınırların ötesine geçemeyen hiçbir zamanda geçemicek olan sıradan bir takım iken galatasaray ise avrupayı fethetmiş, dizleri titreten avrupanın her zaman korkulu rüyası olmuş olmaya da devam eden büyük bir takımdır.
fenerbahçenin elano blumer kalitesinde bir futbolcu alıncaya kadar askıya alınmış rekabettir.
galatasaray her maç fenerbahçe'den 4-5-6 yemeyi bırakana dek, askıya alınmış rekabettir.
iki takımın yaptığı harika transferler göz önüne alındığında bu sene harika bir rekabete sahne olacak çekişme. ayrıca, özellikle kadıköy'deki maçı sabırsızlıkla bekelten çekişme.
(bkz: anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı)
(bkz: almanyami daha güzel türkıyemi)
(bkz: sacma sapan sorular)
aziz yıldırım'ın bu derece başarısız başkanlığı olmasaydı karşılaştırılamayak iki futbol kulübümüzdür. galatasaray'ın bu denli finansman sıkıntısı varken fener'in alıp yürüyememesinin nedeni aziz yıldırım'ın kötü başkanlığı.

ps. gs işgalcilere falan yardım etmedi. fransızca eğitim tanzimat'la başladı mekteb-i sultani'de. yıl 1839'dur işgal denilen hadise 1918'de gerçekleşmiştir.

o dönem mekteb-i sultani'nin son iki sınıfı çanakkale'de şehit olduğu için futbol takımı çıkaracak adamı yoktu gs'ın.

ama fener adamın .mına kor. o ayrı dava...
biri keltlerden, galatlardan gelmedir. araya karışan fransız tohumuyla ne olduğu bilinmemektedir; diğeri özbeöz türk kulübüdür.
eskisi kadar büyük olmayan bir rekabetin street fighter tadındaki tanımı.

misal son 10 senedir fenerbahçe'nin yaptığı transferlerin ilk açıklamalarını getirelim akıllara. bir tanesini hatırlar mısınız 'galatasaray gününü görecek' falan? josico-maldonado bile der mi böyle bir şey? mümkün mü? diğer taraftan elano tesislere girdiği anda yoğun bakıma alınıp kapıdan çıktığındaki ilk lafı 'bekle beni fener!!''. 'siz sadece galatasaray'ı yenmeyi hedefleyen bir takımsınız' sözlerini hatırlıyorum da... bu ne yaman çelişki mama?

sözün özü galatasaray'ın büyük bir heyecanla yaşadığı rekabettir. bu acı gerçeği ne zaman fark edeceksin ama malesef fenerbahçe cephesi için tadı tuzu kalmayan, sıradan bir senelik mücadeleden ibaret durumdur.