bugün

görsel
aslında stratejik açıdan mantıklı bir karar, zira basketbolda yıllardır neler döndüğünü biliyoruz ancak burada tek mağdur galatasaray değil.

fenerbahçe nin yıllardır nasıl da kollandığı herkesin malumudur. senelerdir el de en fazla top 16 da tokadı yiyip burada artistlenmesi artık kendi taraftarlarına bile normal gelmeye başlamış olacak ki avrupa da zoric in rakibin belinden tutarak aldığı fauller türkiye de çalınmadığından bu hareketin kusurlu olmadığını düşünen fenerbahçeli taraftarlar türedi.

ayrıca evet galatasaraylıyım ama bu sporu profesyonel olarak da yapmış iyi bir basketbol izleyicisiyim ve göte göt demekten çekinmem. sezon içinde hakemlerin bize iltimas gösterdiği iki maç ben de hatırlıyorum ki biri ted maçıydı, hatta play off ilk turda son bjk maçında da hakemler takdir haklarını genelde bizden yana kullanmıştı. bununla beraber bir maçta onlarca hata yaptıklarına şahit olmadık nedense.

umarım temiz bir lig için başlangıç teşkil eder bu karar.
cezalı oyuncusunu başka oyuncu diye yutturmaya çalışıp maça çıkaran takımın aldığı karardır. ligde neler döndüğü çok açık.
Korkaklıktır. Kupa fenerin olunca da vay biz oynasqk zaten kazanırdık, bizim için önemli olan kupa değil belli çizgilerimiz var falan derler. He gülüm he diyin onlara. Yazık onlara. Çünkü onlar galatasaraylı.
otto bariçin sırtına gelen çakıl taşı sebebiyle devam eden müsabakadan futbol takımını çekenlerin garip karşıladığı konu.

ayrıca bu, bence, galatasarayın değil ergin atamanın kararıdır. adam olin edirne(yanlış hatırlamıyorumdur umarım) maçında rakip takıma küfreden galatasaray taraftarına da ateş püskürmüş ve ardından 'bu iş böyle devam edecekse galatasarayı bırakırım' demiştir. biz buna kısaca 'ilke' diyoruz. sahip olmayanların anlamasını da beklemiyoruz.

dipnot: bu entry sadece ergin ataman leyhindedir. spor kulüpleri ile bağlantılı değildir.
(bkz: kirli oyunun parçası olmayacağız)
An itibarı ile mükemmel bir açıklamaya sebep olan durumdur.
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=40479
basketbol şubesini zaten kapatacak olan camianın geri zekalı taraftarının gözünü boyamak için verdiği aşağılıkça ve sahtekarca karardır . gs yok olursa basketbol ligimiz büyük bir pislikten kurtulr . aziz yıldırım yıllardır vardı ama bu ünal aysal geldikten sonra gs - fb arasındaki gerginlik zirveye çıktı . botoks kraliçesi gelmiş geçmiş en çirkef insanlardan birisi .
haydi siktirin gidin.
yarın ya da perşembe öğle vakitlerinde, bir "devlet büyüğümüzün" araya girmesi suretiyle gerçekleşecek bir tükürdüğünü yalamaya dönüşecek bir göz korkutmadan başka bir şey olmayan saçmalık. kolay mı öyle basketbola pat diye darbe vurmak, kolay mı kendi sporcunun emeğine saygı duymadan "bana ne yeeaa biz oynamıyoz işte" demek.

o maça çıkılacak fransızlar çıkılacak, hem de sike sike geleceksiniz ülker arena'ya. ha yok, "zaten biz basketbol şubesini kapatacaktık, bunlar da bahanemiz oldu" diyorsanız o ayrı.
(bkz: galatasaray ın kadın gibi olması)

ha unutmadan. kalıbımı galatasaray 19 hazirandaki maça çıkacaktır. çıkmazsa gelin yüzüme tükürün.
fb'nin evindeki ilk 2 maçta olay yokken abdi ipekçi'de oynanan tüm maçlarda olay çıkaran, maç sonrası fb'nin otobüsünü taşlayan, skorborda "koyduk mu" yazan, kadınlar maçında mahmut uslu'ya yumruk atan,voleybol maçlarını bile küfürler ve sahaya atılan yabancı maddeler yüzünden yarıda kesen , kendileri buna karsılık locada misafir edilen mağaralıların aldığı karar.
gs'nin keko taraftarların gözünü boyamasıdır. ulan zaten yenilecektin. zaten basketçilerine para vermiyon, adamlar aç. en iyisini yapmış. ben de rezil olmak istemezdim.
arkasında korku, çaresizlik ve parasızlık barındıran bir karardır.öğrenilmiş çaresizliğin gözle görülen tarafıdır.
KORKAKLIKTIR, PARA BiTTi DiYE YAVAŞ YAVAŞ UNAL BASGAN KUCULMEYE GIDECEKTIR.
bir fenerbahçeli olarak, kesinlikle göt korkusu değildir. ergenleşmeyin.

ancak fenerbahçenin alması muhtemel bir şampiyonluğu manipüle etmek diyebiliriz buna. fenerbahçe spor kulübü de cevaben nerede isteseniz orada oynayalım, ister fransa da ister belçika da cevabını vererek olası manipülenin önüne geçmeye çalışmıştır.

o maça çıkma cesaretini gösterseydi galatasaray en azından kendi tarafrının gözünde itibarını korurdu, ancak görülüyorki taraftarı duruma pek hakim değil.

benim takımım böyle bir karar alsa bundan utanırdım şahsen.
bu devirde verdiği sözde durmak 'erkek adam' işidir. galatasaray camiası söylediği sözün, aldığı kararın gereğini yapmış ve maça çıkmamıştır.

şike yaptıkları mahkemelerce tespit edilip cezalar verilen bir kulübün ve onları kayıran federasyonun oyuncağı olmamıştır. "işte saha, işte kupa, gidin oynayın" diyerek onların sistemlerinin bir parçası olmayarak onurlu duruşunu göstermiştir.

keşke ülkemizde spor gerçekten spor olsa ama ne yazıkki spor sadece spor değil; o salonda oynanan maçta görülmüştür ki rahatça spor yapılabilen, iyi oynayanın kazandığı bir ortam yok.
korkaklıktır.

daha uzunca şeyler yazmaya gerek yok.