bugün

Nefis bir dizidir. Yalnızca kendisi değil, ilham verdiği diziler bile sırf onun sayesinde güzeldir.
on sezon boyunca tek bir kötü bölüm yayınlamadan kendisine aşık eden komedi dizisi. en güzel yanlarından biri, bölüm başında gösterilen küçük bir detayı bölüm sonunda başka bir konu ile bağlayarak zeka ürünü olduğunu göstermesidir.

bütün sezonlarını izledikten sonra sıkıldığınız zaman herhangi bir bölümünü açıp anınızı şenlendirebilirsiniz.
dün üçüncü kez bitirip, üçüncü kez final sahnesinde ağladığım dizi. en güzel bölümü;
(bkz: The One with the Proposal)

not: henüz başlamayanlar veya başlamaya niyeti olanlar için uyarı: sonunda dizi bitiyor.
2. sezonuna henüz geçtiğim 10 sezonluk dizi.
sırf içinde phoebe buffay gibi bir karakteri barındırdığı için bile sevilebilecek bir dizi idi. hala ara sıra bazı bazı açar izlerim.
ingilizcede arkadaşlar, gençler anlamını taşıyan kelime.
en komik sahnesi budur heralde.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=fWOZpvCknGw
--spoiler--
neden daha önce izlemedimki diye düşündürten dizidir. dizinin ilk sezonunun başlangıcı 1994 yılıdır. bununla beraber yakın zamanda diziye başlamama rağmen, konular espriler hala çok güncel, sıkmıyor, baymıyor, aksine büyük bir keyifle izleniyor. üstelik çok çabuk ilerleniyor, bölümler maksimum 25 dk.
şu sahneye de bayılmıştım:
(ross, ben'le konuşuyor *)
http://www.youtube.com/watch?v=uO7gdCP7844&feature=share
gelmiş geçmiş en iyi dizidir. daha iyisi asla gelmeyecektir. 10 sezonu 6 defa bitirmeme rağmen hala açıp rastgele bölümler izlerim. bir ara reunion lafları dolaşıyordu ortalarda ama hadi bakalım inşallah. chandler reyizz çok özledim..
ola ki hala izlemeyenler ve bu entry'i okuyanlar mevcuttur sözlük aleminde, kendinize bir güzellik yapın ve başlayın şu diziye. kimi zaman gülecek, kimi zaman duygulanacak ve 235 bölümlük bir maceraya atılacak en önemlisi de müthiş keyif alacaksınız.

235. yani final bölümü yayınlandığı anda 53 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırmıştır.
henüz başlamamış olanların kendisini şanslı hissetmesi gereken dizidir. düşünsene hiçbir bölümü izlenmemiş 10 sezonluk friends var önünde. çok şanslısınız
mükemmel chandler bing esprileri barındıran mükemmel dizi.

--spoiler--
chandler- i got her machine.
joey- her answering machine?
chandler- no interestingly enough her leaf-blower picked up.
--spoiler--

--spoiler--
Joey: Some girl ate Monica!
Monica: Shut up, the camera adds ten pounds.
Chandler: Uh, so how many cameras were actually on you?
--spoiler--
5. sezonunda ara verdiğim dizi.

pilot bölümünde how i met your mother, two and half man ve şu sıralar popüler olan tüm dizilerin aslında birer çakması olduğunu düşündüren de dizidir.
sanırım çok şanslıyım. daha 2.sezonun da olduğum efsane dizi. önümde çok bölüm var. şunu diyebilirim ki joey favori karakterim. en nefret ettiğim isi pheebe uyuzu. ağzını burnunu kırmak istiyorum. çok şanslıyım çooook! joey in bebek takliti yaptığı bölümde gülmekten öldüm. hıı bir de how i met your mother sanırım biraz etkilenmiş bu diziden. ama üstüne bir şeyler katmamış da değil. en önemli yanı how i met your mother da bir anlatıcı var. friends'de o tarz olabilirdi bence. geçmişten bir arkadaşlık hikayesi gibi. ama neyse biz friends'i böyle sevdik. şanslıyım laaan daha yüzlerce bölüm var hahahaha..
Çok geç keşfettiğim efsane dizi. Henüz 4. Sezonda olmama rağmen "bitince ne yapacağım lan ben?" diye düşünüyorum, yavaş yavaş izliyorum.
bitince yapılan şey çok basit olan dizidir, tekrar izliyorsunuz. bu şekilde 3 tur attım.
Zoraki birinci sezonunu izlediğim, izlerken bir kaç bölüm dışında tebessüm dahi edemediğim, himym'e örnek olmuş amerikan dizisi.
internetin bile doğru düzgün olmadığı bir dönemde başlamasına rağmen bir şekilde güncelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen dizidir.
cok gec tanistigim ve onumde haftalarca izleyebilecegim kadar cok bolumu bulunan arkadaslik dizisi. alti yakin arkadasin kendi iclerindeki dogal ve bir o kadarda eglendirici diyaloglari diziyi izlenir yapiyor. benim gibi on yargiyla yaklasmayin, izletin izlettirin.
görsel
öncelikle 1994 yılında yapılmış bir dizi olmasına rağmen içinde günümüzden daha yaratıcı esprilerli barındıran dizi. şu anda Amerika' da yayınlanan ve bir cafede baz alınarak arkadaşlıkların ve ilişkilerin hikayesinin anlatıldığı komedi dizilerin atası. How i Met Your Mother, Two And Half Man gibi.

izlediğim en güzel ve en komik dizi.
gelmis gecmis en keyifli dizi. suan yayinlanmakta olan bircok dizinin bel kemigi friends'e dayanmistir.
yapılmış en iyi komedi dizisidir abartısız, şu anda sevilerek izlenen komedi dizilerinin çoğunun kökeni denilebilir.
maalesef popüler kültürün etkisi altındaki türkiyede bilinmemektedir.

he amk how i met your mother daha iyi tabi amk tabi.
bunu izleyenler himym'i beğenmez.
bende izledim bende beğenmiyorum.