bugün

hayatında birkaç kez mahalle maçı yapmış 3-5 aklı başında delikanlının bunlardan daha iyi spor gazeteciliği yapacağı günlük saçmalıktır. hayır bu gazeteyi alıp okuyan varmıdır varsada akli dengesi ne durumdadır bilmek isterim. demekki bir gelirleri var bu abilerin ki saçmalayabiliyorlar. hergün daha da bokunu çıkartıyorlar. ulan bu nasıl bir yalancılıktır anlamak mümkün değil. internet sitesine 2 dakika bakan kendinin salak yerine konulmaya çalışıldığını anlar zaten. hala yazıyormu bilmiyorum lemanda behiç pek bokat izi diye bir köşe yazıyordu yalan haberlerle dolu mizahi bir dilde. behiç pek in mizahi yalanları gerçek olur bu pespayelerin ki olmaz o kadar diyorum. ve sözlük kuralları gereği içimden sövüyorum.
her yıl ronaldinho'yu fenere getiren spor gazetesi.
(bkz: fenerbahçe)'nin resmi spor gazetesi.
akla zarar spor gazetesi, bu kadar da yalan haber yapılmaz ki.
saçma sapan bir spor gazetesi. haberlerini okurken atmasyonun uç noktalarında gezintiye çıkarsınız.
'x' haber yolladı!!!
'x' beni al başkan dedi!!!
'x' bavullarını topladı!!!
'x' tamam sırada y var!!!
'x' yola çıktı geliyor!!!

gibi, durmaksızın absürüt başlıklar atan, spor gazatesi.
hiç kimse beğenmesede türkiye nin en çok satan spor gazetesi. her sabah gazete almaya gittiğimden içinde bir tane bile doğru haber olmadığını bile bile almaktan kendimi alıkoyamıyorum.
bu gazete ile ilgili fikir edinmek istiyorsaniz, hemen yarin bir fotomac alin, okumayin ama. kanepenin altina koyun. tam 1 sene sonra acin okuyun. ne demek istedigimi o zaman anlarsiniz.
masabasi haberciligin kitabini yazmis olusum. hayalgucu, fantezileri genis yazar kadrosuyla her gun su buraya yakin, ha geliyor, ha geldi, ucak rotar yapmasa valla burdaydi, imza atmayi bilmiyor parmak basacak gelince, x artik aslan/kartal/kanarya, y baskanim beni yaka paca al dedi, z bonservisimi halledin yarin ordayim haberi yolladi vs gibi isitip isitip ortaya atilan bir takim atmasyonlardan ekmek yerler.
olur ya transferi bilirlerse:

(bkz: durmus saat bile gunde iki kez dogruyu gosterir)
(bkz: ronaldinho olmazsa sheva hazır)
(bkz: oha)
beşiktaş'ı bitirme politikası güden gazete. aziz yıldırım ateşleme sistemli bu gazete sezon başı alınan ilk beraberlik ile olaylara başlamıştır ve artık sistemli bir yazı politikası izlemektedir. ilk kolpa haber geliyor;

http://www.fotomac.com.tr/bes112.html

neymiş efendim, ismini vermek istemeyen futbolcuymuş ve sezon başı beşiktaş'a iyi yükleme yapılmamışmış. rüyanda görsen inanma bu duruma. bir de denizli'ye laf sokulmaya çalışılıyor.

ikinci habere gelelim,

http://www.fotomac.com.tr/bes114.html

neymiş efendim, tümer'i transfet etmek istemiş sayın denizli. ya bi siktirin gidin! sanki bu adam beşiktaş ile tümer'in arasını bilmiyor. bir de profosyonellik adına kalıplar uyduruyorlar. bu adamlar ya yazacak bir şey bulamıyorlar beşiktaş ile alakalı ya da işi iyice pisliğe vurmaya çevirdiler.

gördüğümüz gibi bana göre(!) sistemli bir yıpratma politikası başlamıştır. hali hazırda bu basiretsiz yönetim de varken başarılı olacağa benziyorlar. şimdiden tebrik ederiz.
sabriyi bile milana transfer eden, gülünesi gazete. bu yalana ben bile inanmadım fotomaç, inanan çıkarsa haber et sövecem.
spor gazeteleri arasında tartışmasız başta gelen fotospor'un yerine göz koyan medya kurumu.
(bkz: başkanım beni al)
(bkz: 18 Haziran 2009)
(bkz: eto o)
(bkz: aziz yıldırım)
(bkz: hönk)
fenerbahçe futbol kulübünün resmi sitesinde, sercan transferi hakkındaki yalan haberlerden dolayı itibar edilmemesi istenen gazetedir.

http://www.fenerbahce.org...detay.asp?ContentID=16835
fenerbahçe'nin yalanlamasına rağmen hala sercan yıldırım haberini kaldırmamış editörlere sahip sözde gazete. photoshop'un allahını yaparlar o ayrı.
bir dönem elvir baliç e karşılık real madrid in christian karembeu yu, barcelona nın ise patrick kluivert i fenerbahçe ye vermek istediğini yazmış gazetemsi.
yalan yazdığı bilinmesine rağmen azımsanmayacak kadar çok satan bir gazetedir
(bkz: çelişki)
Transfer sezonunda yalanların havada uçuştuğu bir gazete.Bir ara iddaa eki güzeldi ama onuda bozdular.100 tane iddaa oynuyorlar içlerinden 4-5 tane tutturuyorlar, sanki 1.000.000 TL tutturmuşcasına manşet yapıyorlar.Sonrada bu haftada kazandırdık diyorlar. O kadar kupon içinden bi 5 tane tutturun artık.
toplu sıkışlara başlamış gazete.
http://www.fotomac.com.tr/ana101.html
Dünyada belkide çıkarılan en leş en yalan haberlerin sahibi gazete.

edit: eksileyen arkadaşın basın ve haber anlayışını alkışlıyorum öptüm gözlerinden.
fotospor gibi bir efsane dururken yüzüne bakılmayası paçavra.
habercilikte çığır açan gazete. * bugün yayınlanan sayısında ilk sayfadan sözde bir transfer duyurmuşlardır. gazetenin manşeti olarak verilmiştir bu. manşet ise aynen şöyle: "2.messi galatasaray'da". 2.messi dedikleri kişi ise giovani dos santos'muş. bu yalan haber yetmemiş bir de galatasaray'ın resmî sitesinde yayınlanmış! buna ek olarak kendileri de sözde bir galatasaray sitesi hazırlamışlar. fotomaç'ı tebrik ediyorum ve bu haberlerin devamını diliyorum!
kaybettiğimiz belçika maçından sonraki gün çıkardığı gazetenin manşetine "el-fatiha" yazarak kendisine ve çalışanlarına büyük saygı duyduğum gazete.

edit: zira fatih terim bu maçtan sonra görevi bırakacağını açıklamıştır.