bugün

Eskişehir'le başlayan kariyerimde ilk yıl 0 euro bütçe ile uefa avrupa ligine play-off'larda elenip, lig ikincisi olup türkiye kupasını alıp, sezon ortası kendime göre çakallık yaparak eneramo,özer,holmen'i bedava aldım. gelen türkiye kupası ve lig ikinciliği, satılan oyuncular vs. ile gelen para ile anderlecht'in sattığı ofansif orta saha vargas'ı aldım, bir kaç genç oyuncuyu takıma monte ettim. ikinci sezon ise 33.hafta lig lideri fenerbahçe'yi yenerek Es-Es'i tarihinde ilk defa şampiyon yaptım. ayrıca kupada yarı final oynadım ve kulüp tarihinde ilk defa önce shaktar sonra young boys'u eleyerek UEFA CL'ye gruplara kaldım. Arsenal,Napoli ve Kopenag'ın olduğu grupta 3.olup Avrupa ligine kaldım. UEFA Avrupa Liginde ise turnuvanın şampiyonu olacak takım Chelsea'ya bir maçı kazansamda gol sayısından ötürü elenerek avrupaya veda ettim. Es-Es'te üçüncü yılımda yine sözleşmesi bitmeden umut bulut, kazım kazım ve aykut demir'i bedava alarak ve dede'nin yerine galatasaray'ın genk'ten aldığı müthiş afrikalı anele'yi(herkese tavsiyemdir) alarak iyi bir giriş yapma amacındaydım neticede oyuncularım formdaydı ve yeni gelenlerle birlikte sezona iyi hazırlanıp şampiyonlar liginde destan yazma peşindeydim. fakat borussia dortmund hocası jürgen klööp'ün istifa etmesi ve dortmund yönetiminin beni istemesiyle her şey değişti. o teklife hemen atladım çünkü bayern münih hegomanyasını yıkmam gerekirdi. adamlar her sene bütün kupaları aldılar çünkü. EsEs'e yaptığım kahpelik olsada ben teklifi kabul ettim. EsEs ise hoca olarak (kaderin cilvesimi bilinmez) Bursaspor'dan ayrılan Ertuğrul Sağlam'la anlaştı. BvB'de 10 Milyon Euro'luk bütçeye epey adam alarak katkı sağladım ve AZ'den Jozy Altidore, Twente'den Sırp Tadic'i kadroma kattım. Benden önceki hoca Götze'yi City'e, Kuba'yı Stuttgart'a, Subotic'i Arsenal'e satmış yerlerine Hollandalı de Vrij(tavsiyemdir), Pjanic'i kadrosuna katmış. Ben sezona iyi başlamasamda şu an kariyerimin 3.sezonunu bitirmeye 5 hafta var ve Bayern'in 1 puan önünde liderim (33.hafta Allianz Arena'da maçım var onlarla) ve Frankfurt ile kupa finali oynayacağım. Hedefim çifte kupa ! Bu arada yine sözleşmesi sona erecek olan Karim Fana, Pepe ve Gourcuff'u kadroma kattım. 1 kaleci ve 1 iki tarafta oynayan yedek bek ile önümüzdeki yıl UEFA Şampiyonlar Ligini 97'den sonra almayı hedefliyorum.
newcastle united ın her zamanki gibi alınabilecek en iyi takım , premier liginde tad veren tek lig olduğu oyunların kralıdır.newcastle alacak dostlara tavsiyelerim santon ve debuscy haricindeki tüm bekleri satın , jonas ı ben arfa yı ameobiyi tioteyi marveoux u anitayı obertan ve colocciniyi satın elinizde mükemmel bir para cabaye krul mbiwa sissoko cisse santon gibi starlar kalacak.sol açığa ayew i sağ açığa welliton nem i alın ileriye alternatif olsun diye vaclav kadlec ve charton cole u kiralayın . forvette 5 seneniz açıklar ve kadlecle kurtulur.orta sahaya capoue yi alın ön libero alternatif olarakta darida ve jem karacan ı aldınız mı işlem tamam.stopper elbetteki ryan shawcross ve astori alın.kadro tamamdır. ilk sene alttaki diziliş ve mükemmel bir personel ekibiyle amsterdamda final oynadık juveye 1 0 kaybettik tek kale oynanan maçta carling kupasını aldık fa cup ta çeyrek final oynadık ligtede citynin ardından 2. olduk.
krul

santon shawcross(mbiwa) astori debuscy

capoue

cabaye(darida) sissokko(jem karacan)

ayew(kadlec) nem(goufrann)

cisse(kadlec,cole)

4-1-2-2-1 total dominasyon hücum futbolu dengeli strateji ile oynadık.aykut kocamanın oynamak isteyipte oynayamadığı dengeli total futbolu oynattım bu takıma.

günler sonra edit: 2. sezonda ligi 2. bitirdik şampiyonlar liginde yarı finalde 1-0 ve 0-0 lık maçlarla juveye elendik kupa kazanamadık.ama en kötüsü 3. sezon oldu commünity shield i alarak başladık ligin son haftasına kadar lider gittik bir beraberlik yetiyordu liverpool deplasmanında ama dakika doksanda shawcross hala anlayamadığım bir biçimde röveşata ile kendi kalesine gol atınca yıkıldık amq . carling kupasını yine aldık fa cup ta sen git man city united ve liverpool u üst üste yarı finalde amına kodumun stoke u top oynamadığı maçta tek şutta seni yensin. şampiyonlar liginde 2. turda fener çeyrek finalde barça geldi yarı finalde yine 0-0 ve dakika 90 da yine mandzukic in golüyle 1-0 yenilerek veda ettik. tam bir travma sezonu oldu. bu işten tek kazanan ibne başkan oldu hersene 5 e 10 a genç futbolcu alıp 30 a 40 a sattığımızdan kulüp şuan çok zengin ve 100 milyon euro bütçe veriyor.4. sezonu oynarmıyım bilmiyorum.çok üzgünüm sözlük okadar iyi olduğumuz halde 3 yılda sadece 2 carling cup ve 1 commünity shield var ha bide bi boka yarar mı bilmem 2 şamp. ligi yarı finali ve uefa finali. 3 te premier lig 2.liği.
transfer konusunda, sözleşmlerde özellikle bir bokluk var. mesela adam 5.25 milyon alıyor ama vergi sonrası 2.5 kalıyor eline. siz transfer ederken sike sike 5.25'ten fazla vermek durumunda kalıyorsunuz. iyi de senin eline geçen o değildi ki birader, sen ne sikime havalara girdin?
Yaz gelince en büyük eğlencem benim için yazın tek anlamı FM 2008den beri oynuyorum gerçekten harika bir oyun..
bilgisayarımdan dolayı oynayamadığım harika menajerlik oyunudur.
hakında, "menajerlik hikayem" adında şöyle güzel bir blog var;

http://fmhikayem.blogspot.com/
kartalspor ile süper lig'e çıktığım fakat süper lig'de sürekli yenilen bir grafik çizdiğim oyundur. ligin bitimine son 5 hafta kala 17.sıradayım nasıl kurtaracağım kendimi bilmiyorum. allahtan akhisar belediye sonuncu yoksa ben sonuncu olurdum herhalde.
galatasarayla oynadığım bir sezon boyunca kanatlarda oynayan arkadaşların en iyisinin 3 asistle sezonu kapattığı oyun.
online oyunda menüde çok yavaş maç içinde ise yağ gibi olan oyun.

bu sorunu bilen çözen varsa yardım etsin lütfen..
maçın son dakikalarında artık daralıp terlediğim tek fm oyunudur. günlerce araştırıp malum ortamlardan sorunsuz bi şekilde indirdim ama sonuç hayal kırıklığı. serinin en kötü oyunudur.
Hurşut'a 13 milyon euro istenen oyundur. bi siktirin gidin.
akhisar belediye sporla başladığım kariyerime gelen teklif üzerine liverpool'da devam ettiğim oyundur.
ramazan süresince sahura kadar yol arkadaşı olacak oyun. evet.
crackli olanını kurduğum için crash dump yüzünden oynayamadığım oyundur. çok zoruma gidiyor beyler bi yardım edin 2014 çıkcak nerdeyse.
insanı bağımlı yapabilecek kapasitede bir bilgisayar oyunudur , kendinizi bir coach olarak görebilirsiniz.
crack çıkınca herkes oynamaya başladı, fm nin hastası olan insan gider lisanslı alır.
elazığspor'la europa league'ye katıldığım oyundur. henüz ikinci senemde yaptım bunu, gruplardan çıkamadım fakat herve tum gol kralı oldu 13 golle, falcao 12 golde kaldı, ehehe... türkiye kupasında finalist olduğum için kaldım. son maçımda salzburg karşısında 3-0 öne geçtiğim maçta 4-4 berabere kalmasam, belki de elazığ tarihinde bir ilki başaracaktım.

gakkoşlar bunlar, yaparlar mı, yaparlar!
torrent sitelerinde "proper cpy" adıyla zuhur eden oyun. link verdirttirmeyin bana şimdi. iblis icadı bir şey zaten. bırakmak namümkün.
crash dump hatası vermeyen versiyonu aylardır torrentlerde. Neyse sizin için 14e az kaldı.
kokain gibi aşırı derecede bağımlılık yapan oyun.
Emenike icin 30 milyon euro istenen, enteresan oyundur.
uzuuun kpss maratonundan sonra birazdan başlayacağım ve 1 yılın acısını çıkartacağım süper oyundur.
herkesin ilk 11 oynamak istediği oyun. fenerbahçesin kalecin kim volkan ee ne ulan mert isyan eder serkan isyan eder sizinle mi uğraşıcam. sataram lan köyü. evet.
bunu kaçıncı kez söylüyorum bilmiyorum ama; gelmiş geçmiş en kötü menajerlik oyunu. 80 liranın karşılığı toplamda 5 sezon, 2 şampiyonluk ve ağaran saçlar olmamalıydı. 14'ü beklemeye devam. :(
hiç oynamadığım ama hakkında yazılan sezon öyküleri, buglar falan herşeyi okumaktan hoşlandığım menejerlik oyunu.