bugün

hiç biri efendim. Uzak dursunlar kitaplardan. okurken kafanda mis gibi kurguluyorsun sonra filmi izliyorsun sik gibi geliyor.
jean christophe grange'nin bütün kitapları.
Tüm burak turna ve orkun uçar ın politik kurgu roman kitapları. Ama siyasi kriz çıkar diye yapmıyomuş bizim gevşekler.
Olasılıksız
Budala
katre-i matem tarihimiz açısından önemli bir kitap. kitap okuma alışkanlığı olmayan bir ülkede bunun yapılması elzem.
Tutunamayanlar. Zorlansa trilogy bile yapılabilir.
karşıyım arkadaş ! Yapmayın kitapları film falan! Zaten şuncacık kitap okuyan bir neslimiz var onları da siz köreltmeyin. sonra şu tarz replikler çıkıyor ortaya:
- Kanka Silahlara Veda için güzel kitap diyorlar, hem klasik de zaten alıp okuyalım mı ?
+olum filmini izleyelim olsun bitsin işte daha kısa.

Yok illa film yapalım diyorsanız. Allah aşkına şu Kürk Mantolu Madonna isimli Sabahattin Ali şaheserini bir yapın da kitap okumayanlar bile gidip görsün.
okuyup begendigim hicbir kitabin filminin cekilmesini istemiyorum .Çünkü filmler , kitaplar kadar zevk vermiyor .Ayrica kitaptaki pek cok ayrintiyi ,sure sinirli oldugu icin filme koymuyorlar .karakterler sizin hayal ettiginiz gibi olmuyor vs.vs. olmuyor yani kisacasi.simdiye kadar kitabini okudugun hic bir filmi begenmedim.Çözümü filmi izlediysem kitabi okumamakta ve kitabi okuduysam filmi izlememekte buldum(bu da cok boktan bir cumle oldu ayrica) .
kitap olarak değil de yavuz sultan selim in filminin yapılması gerekir. film ismi için:
(bkz: yavuz)
kitap olarak:
(bkz: şah ve sultan)
"cesur yeni dünya"
(bkz: masumiyet müzesi)
kitabı çekilecek gibi değildi, bir de filmi denenmeli.
Feras anes 2. kitap.
dostoyevsk- suç e ceza... şöyle adam akıllı bir filmini yapsalarda izlesek.. bakalım aynı tadı alabilecek miyiz...
genelevler tüzüğü olabilir. galasında da kerhane tatlısı dağıtılır çok da nefis olur.
(bkz: Dragonlance)
peyami safa'nin bir tereddüdün romanı'nı zeki dumurkubuz çekse ortaya güzel bi iş çıkardı eminim.
seyyid kutup : yoldaki işaretler.
emine şenlikoğlu: gençliğin imanını sorularla çaldılar.
Vedat Türkali: bir gün tek başına.
Yusuf Atılgan: aylak adam.
frank herbert - dune serisi.

yapın lan artık.
metro 2033. oyunu çıkmıştı, ancak filmi yapılsa izlenir. ama efektler gerçekçi olacak, komedi olmayacak yani.
(bkz: dragon lance) Ejderha Mızrağı Serisi
biride bizim tarihimizden bişey yazsın ya !
Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor-Hüseyin Nihal Atsız. Gayet güzel film olur. Kaya Kuzucu, Ruhların Göçü (merak eden youtube dan dinleyebilir) adlı müziği, günün birinde bu kitaba film çekilirse kullanılsın diye yaptığını defalarca söylemiştir.

Tarih sevenler için Abdullah Ziya Kozanoğlu'nun bütün romanları harika birer film olur. ve Mustafa Necati Sepetçioğlu'nun da.
On küçük zenci.
Kesinlikle "aklından bir sayı tut" ile başlayan üçleme olmalı bu listede. Kafamda karakterlerin bile kimler olabileceğini canladırmam da ayrı bir konu. Dave Gurney beyaz perdeye de yakışacaktır zannımca.