bugün

bu filmi izledikten sonra hayatım fight club'ı izlemeden önce ve fight club'ı izledikten sonra diye ikiye ayrılmadı.
gerçek bir hikayedir. yazılma serüveni aslen yazarın tatile gitmesinden sonra başlıyor.yazar gittiği tatilde yüksek sesle müzik dinlemesinden sonra şikayet alıyor ancak şikayete aldırış etmiyor ve dayak yiyor.sonrasında iş yerine eli yüzü mor şekilde gidiyor.iş yerinden kimse de ne olduğunu neden olduğunu sormuyor.yazmaya bu şekilde başlanıyor.izlediğim en başarılı filmler arasındadır.
marjinal bir film. psikolojinin .... koyan bir film.
gelmiş geçmiş en büyük balondur. reklamı güzel yapılmış vesselam.

bundan kat be kat iyi olan eserler var.
Bir film olarak; idare eder diyebileceğim, izlenebilir bir film.

Bir kitap olarak ise insani bagimlisi yapabilen bir kitap, okudukça gizemine katip sürükleyen bir basyapit.

Özet olarak; kitabi filmi sikip atar nokta.
Bazılarının sıkıntıdan yarıda kestiği bazılarınınsa defalarca bıkmadan izlediği, chuck palahniuk'un aynı adlı kitabından uyarlama film.
günümüzün çok para ve güç kazanmayla doğru orantılı olarak gelişen yozlaşmasını yıllar öncesinden satırlarca anlatmış kitap ve aynı oranda etkileyici film.
içimizdeki canavarı dürtükleyen film .
her ne kadar beğenmesekte filmde işlenen toplumun "bozuk" düzeni bu haliyle insan nüfusunu 7 milyara taşıyacak kadar kusursuz.
daha iyisi olsaydı emin olun şuan binaları çoktan havaya uçurmuştuk.

film güzel ancak gerçek hayata uyarlanması imkansız.
yaklaşık 6 sene önceki izlediğim mükemmel bir başyapıt bugün tekrar izledim çok güzeldi. film Hakkında gerekli açıklama yapılmış diyecek birşey yok.
fıght club işte abi şöyledir böyledir demeye gerek varmı fıght club işte amk.
içimdeki bitmeyen " sisteme isyanı " ekmiş film.
gecenin bi vakti,yarı depresyonda,kafa güzel ve hasta yatarken izlenmemesi gereken filmdir.
kendimi bok gibi hissetmekle beraber gerçek olduğumdan bile emin değilim.
keşke ağzından düşmeyen sigarasıyla kapıdan içeri marla girse de dışarı çıkıp şehri ateşe verip,salacakta bir çay içsek.
madafaka.
O değil de cağnım Jared Leto ne hale gelmişti bu filmde ya.
Bir çok çocuğun 'büyüsek de bir fayt klap kursak' diye hayal kurmasına sebep olan bir film. Öte yandan arada dayak yiyesi geliyor insanın.
görsel
Kitabin yazarı puccadir.
son sahnesinde ikiz kulelerin patladığı görülüyor.

2 yıl sonra kuleler gerçekten patlıyor.
ergenliğe giren, çıkan, kapı ağzında bekleyen herkesin izleyip 5 yıldız verdiği vasat film.
Sonsuza kadar yaşamak istiyorsan ilk adım olarak ölmek zorundasın, gibi bir cümlenin geçtiği kitap. Varın gerisini siz anlayın.
--ağır derecede kezban şeysi--

oha fight club'ın kitabı çıkmış!!

--ağır derecede kezban şeysi--
görsel
(bkz: çok cahilsiniz keşke ölseniz)

http://bookriotcom.c.pres...fight-club-book-cover.jpg
Mobilya satın alırsınız. Kendinize dersiniz ki, bu hayatım boyunca ihtiyaç duyacağım son kanepe. Kanepeyi alırsınız ve sonraki birkaç yıl boyunca, hangi işiniz ters giderse gitsin, en azından kanepe sorununuzu çözmüş olduğunuzu bilirsiniz. Sonra o güzel yuvanızda kısılıp kalırsınız. Bir zamanlar sahip olduğunuz şeyler artık sizin sahibiniz olur.
tyler durden karakteriyle tanınan 1999 yapımı film. yıllardır hakkında çok şey yazılıp çizildi fakat şu yazıda filmdeki karakterlerin hepsinin sahte olduğundan bahsediliyor. oldukça değişik bir kurgu http://www.filmloverss.co...nin-hicbiri-gercek-degil/
Arkadaşım izlemiş, adam kendi kendini dövüyor ehehe dedi. Hangi mal lan o diyip izledim, sarmadı. Yavaş vuruyor amk.