bugün

Reloaded çıkmadan önce 12 gb'a multi12 sini yüklediğim oyun. Crack çıkmış ve oynamaya başladım. Şunu ciddi diyorum, kesinlikle paranız varsa orjinal alın, son kuruşuna değer, bilgisayardaki tüm pes'leri sildim, pes'in amına koyum ya. Fifa artık.
orjinal alındığı takdirde paranın hakkını fifa 14 çıkana kadar verecek oyundur. çıkınca da verir. parasının hakkını verme konusunda kaşarın önde gidenidir.

hayatında hiç bi oyunu orjinal almamış torrentçi pislik bi insan olarak şuanda orjinal dvd'sine yan gözle bakarak yazıyorum bu entry'yi.
Her zaman olduğu gibi 2. planda kalan futbol oyunudur bkz. pes13
yön tuşları sorunluydu ayarlarda, bende nümerik klavyeye adapte ettim 4 8 5 6 tuşları ile. normal yön tuşlarında karşılaştığım çaprazda kilitlenme yani 3-4 tuş sorunu bu ayarda karşıma çıkmadı. inşallah normal ayarlarda da çıkmaz.

oyuna değinirsek; gerçekten daha bir akıl dolu olmuş. misal barajı oynattınız yerinden hakem gelip bağırıyor ya da topu ayaktan açıp seri hareketlerle fakeler atabiliyorsunuz. gerçi bu normal ama hareketler falan hoş yani. 1 maç yaptım ancak çünkü normal yerinde olmayınca yön ayarları biraz zor oluyor. bilen varsa .ini değiştirme falan bir çıtlatırsa sevinirim. çünkü ayarlardan şutdu pasdı değiştirebilirken yönleri değiştirmeye kalktığımda geri ve ya iptale basmışım gibi davranıyor.

edit: burada anlatılanlar işe yarar sanırım yaptım bende ama henüz kontrol etmedim.
ilk macimda Derby County olarak deplasmanda Bristol City'e 2-1 yenildigim oyun. Yanliz oyun cok sahane bir de calim atmayi ogrensem dev guzel olacak.
hayatımda bu kadar gerizekalıca bir oyun görmedim.. her şeye eyvallah bi ton iyi özelliği var..

ama 5-0 öndeyken bile yapay zekaya anasının -mı gibi pres yaptıran oyunun -mına koyım..

ne oldu ya aziz yıldırım mı indi kulübeye? bütün maç duran adamalr eşşek gibi koşmayha başladı.

hadi onları anladık bizim adamlara ne oldu? siz neden pas hatası yapar oldunuz? kademeye giremez oldunuz?

dunya futbolunda olmayan bır özellik yok böle bir şey!!
online modlari bagimlilik yapan oyun.
torrent'ten indirilip, bedavaya oynanıp daha sonra laf atılan oyundur.
guangzhoudan 50 dolara orjinal olarak aldigim icin bana 50 takla attiran oyun.
pes 13 varken yüzüne bakılmayacak oyundur oyuncuların yüzünü benzetmekle olmuyor.
zevksiz oyun. oynayanların egolarını sikeyim.
Hizli kosma tusu olmadigini dusundurten oyundur.
kotadan dolayı indiremediğim için bulunduğum ilçede aradığım ama bulamadığım hatta komşu ilçede dahi hala hiç bir cd ci de bulunmayan oyun maalesef. pes13 ten sıkıldım artık.
son çıkan update yada ati ekran kartımın 12.6 güncellemesinden sonra geçişlerde takılmalar yaşadığım oyun yahu ne güze kaymak gibi oynuyorduk ultimate'de neden öyle oldu diye çıldırtan oyun ama başarılıdır futbol simulasyonudur.
adamın beyninde tümör çıkartır!!
script olayı zaman zaman can sıksa da insana çoğu zaman müthiş keyifli dakikalar yaşatan oyun. birçok oyuncunun aksine career modunu tercih edenlerdenim. fm kadar olmasa da izdüşümünü oynamak zevk veriyor bana.
ilk sezonumda southampton ile oynadım. ligde kalmam için bir kumar oynamam lazımdı. oynadık ve son maçta düştük. şu koca sezondan aklımda tek güzel şey kaldı. darren mattocks.. bu hayvanı almanızı tavsiye ederim. geleceği çok parlak.
neyse sezon sonunda napoliden teklif geldi ve yeni sezona fena bir bütçesi olmayan takımla başladık. burada çalıştığım 3 yılda( hala çalışmaktayım) en önemli prensibim, ederi olan oyuncuları sat, 4-3-3 için en uygun kadroyu oluştur şeklindeydi. kimler geldi kimler geçti bu takımdan. cavani ve hamsik ilk gidenlerdendi. sonra muslera, falcao, hulk, acerbi, kaboul gibi önemli oyuncularla oynamıştım bir ara. baktım hulk'tan verim alamıyorum hazır da piyasası var hiç düşünmedim sattım. falcao'ya madrid'ten dudak uçuklatacak bir teklif gelmişti(60 milyon övro avro ne boksa artık) ben de hiç düşünmedim yolladım. kadronun şu an ki durumu, üç senedir ulaşmaya çalıştığım konuma yakın.
courtois- debucy- acerbi- fieldef mi fidelfef mi ne karın ağrısıysa o işte(3 senede ezberleyemedim amk) vitale defans 4'lüsü
orta sahada m.veloso- zuniga- nocerino
hücumda ise(buraya dikkat) alexis sanchez- agüero- neymar
bu kadroyla legendaryde(aşağısıyla hiç oymamam) evimizde united'a 4-2 yenildiğimiz şampiyonlar ligi 2.tur ilk maçından sonra, old trafford'ta 3 tane sallamışlığımız ve cümle alemi göt edip sir alex ferguson'un sinirden cikletini yutmasını sağlamışlığımız var. bu gurur bize yeter. fly like the wind napoli'den bildirdi.
beni hayal kırıklığına uğratan oyun. türk ligi yok. türkçe dil desteği -ulan macarca bile var- zaten yok. e amına koyim böyle oyunun. peste beşiktaşı alıp la ligada oynamaya devam.
oyuna laf atanlara baktım önce, sonra ülkemin durumunu dusundum. Onlara baktım, grafikleri pes 2006 nın aynısı olan grafiklerle nasıl mutlu olduklarını gordum. Messi ronaldo diye bagıranları gordum. Orta saha ve pas anlayışlarına dayanamayanları gordum. Sonra herneyse dedim olum boşver, zaten ülkenin futbolu ne ki dedim. Son bir kez gülümsedim ve kafamı cevirdim. Onlara bakmadan gittim.
yetenek moduyla gönüllere taht kuran oyun.
pes2013ün anasını ağlatan oyun. oldukça gerçekçi ve profesyonel şekilde oyun oynamak isteyenlerin tercihi.
sadece 4 takımın döndüğü oyundur. barcelona, real madrid, bayern munich ve manchester city.
bugün aldım 3 division atladım ve olay sadece bu 4 takımdan ibaret.
çok gerçekçi oyun. türkiye a milli takımı ile gol yemeden, finalde hollanda'yı 3-0'la geçerek dünya kupasını aldım.
Geçenlerde oynuyorum bu oyunu. Rakip Barcelona. Hiç atagım yok. Kontraya çıktım. Gol atsam nasıl sevinicem anlatamam, tam kaleciyle karşı karşıya kaldım adam kendini yere bıraktı. Belli ki kasıgı attı. Ulan devam et golü at işte. Bu yüzen daha çok sevdim. Pes 13'e bu yıl da gol attı bu oyun
Fifa 12 ile aralarında bariz farklar olan pes 2013 tekrardan geçmiş olan oyundur.
Avrupa'da satış rakamlarıyla pesi simiştir bu 111!!!!bir1!!!!

Türkiyede de an itibari ile en çok satılanlar listesinde pes 2013 4. sırada, fifa 2013 2. sıradadır adım adım liderliğe koşuyoruz.

en sonunda pes diyeceksiniz !