bugün

efsane oyun. çocuklarıma oynatıcam o derece.
PC üzerinden online oynaması oldukça zaevkli oyun. Bunca yıldır Pes'ten başka futbol ounu görmeyen beni kendisine bağlamıştır. Transfer dönemi biter bitmez kadroları yenilerse çok iyi olucak. PC üzerinden online takılmak isteyenlerin msjlarını beklemekteyim.
herşeyi iyi güzel de gol sevinçleri çok kofti olan oyun. sevinmiyolar tepiniyolar adeta.
pes 2011 in yine gerisinde kalan oyundur. herkes lisansa değilde oynanışa baksın.
çok uzun zamandır fifa oynamayan er kişiyi müptelası yapan oyundur. gerek ps'de gerek pc'de oynanabilirlik ve gerçeklik açısından bu sene pes'in bir hayli ilerisindedir. futbol oyunlarını hersene takip eden benim gibi birisi için adeta tanrının lütfudur. animasyoncusunu, grafikçisinin, senaryo yazarını, kodlayıcısını kısacası bu oyunun oluşumunu sağlayan herkese teşekürü bir borç bilirim. teşekürler
aşık olduğum oyun. benim mallığımdan kaynaklanan nedenlerden ötürü ilk defa bugün oynadım ve daha önceleri neden pes'in götünü tutup, fifa'ya sırt çevirdim diye kendime küfrettim.

ek: ilk defa dediysek, konsolda ilk defa.
ps3 konsolda bu oyunu iyi seviyede oynamak için sabahtan akşama kadar vakit ayırmak, oyunun kitapçığını ezberlemek, bol bol uygulamak yapmak gereken bir oyundur, oyunda basit bir çalımı atabilmek için bile müthiş el becerisi ve pratiklik gerekiyor, bu da oyunu çok yorucu yapıyor, ben gibi 30 yaşına merdiven dayamış adamın haftada 1 saat oturup da süper oynayabileceği bir oyun değil, kısacası bu oyun için eğitim şart.
23 Şubat'taki kadro update'i dört gözle beklenen oyun.
Chelsea'yi Torres varken dağıtmak artık daha keyifli olacak *
senelerdir pes hayranıydım. psx'ten beridir yani winning eleven 3'ten beri oynarım bu konami serilerini, fakat oyun grafik olarak değişse de oynanabilirlik ve ara videoları yıllardır santim ilerlemedi. ama o berbat dediğimiz fifa akla gelmeyecek değişiklikleri ekledi oyunlarına ve bana göre artık pes'i geride bıraktı. sırf gol sevinçleri, oyuncuların reaksiyonları ve sesler için bile oynanır fifa.
Rakip bir yandan topu saklayıp, bir yandan da eliyle beni engelliyor ya, o anın bende yarattığı sinirle çok kart görmüşlüğüm vardır, bu olayı nasıl beceriyor hala anlamıyorum. Bir de online maçlarda ne kadar pres tuşuna abansam da pres yapamadığım oyundur. Bu konudaki yardımlara her türlü açığım, onlineda bebelere tokatlanmaktan bıktık efendim.
fifa 2011 > pes 2011 , yıllardır pes oynarım ama bu yıl öle olmuş.
her boş vaktimizde 3 arkadaş oynayarak tüm oyun hatalarını bulduğumuz diğerlerinden daha gerçekçi bir futbol oyunu.
Pes 2011'den biraz alıntı yapılarak düşünülmüş Fifa'nın gelmiş gelmiş en iyi oyunudur. Ufak tefek hataları bulunmaktadır.
zorlu bir maçta geriden gelip öne geçiren golü attığımda, spikerin içinden gelerek "arsenal with the lead!" demesi kadar bana bu oyunda keyif veren başka bir şey yoktur.
win7 de hangi crack'i atarsam atayım hata verdiği için pes 2011'e mecbur eden sağlam futbol oyunu.
4 gb ram( 3 gb kullanılabiliyor) 1 gb geforce ekran kartı intel core i5 işletim sistemi özellikleri bulunan bilgisayarım da kasarak oynadığım oyun. black ops ta bile rahat rahat oynuyordum lan..
konsolda oynanması gereken oyun.

hatta direk, xbox 360ta.
fanatik bir pesci olarak önyargıyla yanaştığım oyundur. sırf türkiye ligi olması beni bende almış, lisanslı olması fındık katmıştır.

bu sene pes'i geçmiştir.
pes gibi rezil rüsva oyunlarla karşılaştırılmasının kendisine ağır bir hakaret olduğu oyun. burada ciddi bir oyun var; bu oyun için verilen emeğin %1'i pes'inizde yok arkadaşlar. açın google'ı araştırın. işin gameplay kısmına değinmedim bile.

benim gibi fakir birinin evinde ps3 yok maalesef. ancak bunun ezikliğini pek de hissettirmeyen bir pc versiyonu var. tabii ki sadece bu versiyon yeterli kalmıyor: sahip olmanız gerekenler bir konuşma programı(skype kullanıyoruz biz, tercihe kalmış bi şey bu), en az bir yakın arkadaş(2-3 kankanızla birlikte keyif katlanıyor), bir gameranger(bağlantıyı oluşturmak için fevkalade client) ve son olarak da sağlam bir gamepad(logitech öneririm).

bu teknik hazırlıkları hallettikten sonra yapmanız gereken birkaç şey daha var: özel hareketleri öğrenmek, frikik atmak, custom tactic yapmak, oyuncuların özelliklerini falan iyi bilmek. yalnız bu tip şeyleri öğrenecem diye hırpalamayın kendinizi, oyununuza bakın. tanımadığınız adamla da oynamayın. adam olun.*
pes 11 e tekrar takmış olan fifa nin serisidir... şutlar ve falsolar çok gerçekçi... fifa 99dan sonra en sayko oyun fifa 2011 olmuş... frikikler zor, öyle çerez niyetine gol atamıyorsun. cidden kasman lazım. ayrıca adamlar çok kıvrak, pes 2011 adamları kütük, kalas, odun gibi.
pes ile hangi mantıkla kıyaslandığını anlayamadığım oyun. lisanslarda, oynanışta, ambiansta her yerde pesin eline veren bi oyundan bahsediyoruz. ayrıca bu oyun fanatikliğini de anlamıyorum, adam sırf pes.e ihanet etmiyim de diye o çamur oyunu savunuyor, babanın oğlu mu konami. ben yıllardır fifa oynuyorum, son bir kaç yıla kadar fifanın rezilliğini oynasam da söylemekten çekinmedim. gerçekten de pc.de fifa çok rezil oyunlar çıkardı.
bu oyunda kalecinizin elleri var. ve ellerinde de kaleci eldiveni. yani tahta yok. çizgiye yavaşca yuvarlanan topu atlayıp sanki elleri gerçekmiş gibi çelebiliyorlar. anlatabiliyor muyum ?
real madrid le 2-0 gerideyken barcelona karşısında 90 ıncı dakikada kornerden kaka nın kafa vuruşunun direğin hemen önünde busquets e çarpasıyla birlikte ağlara gitmesiyle maçı 3-2 kazanmama sebep olan harika oyun.
futboldan gerçekten anlayanlar bir kere oynadımı bir daha bırakamazlar. gelmiş geçmiş 'şimdilik' en iyi futbol oyunudur tartışmasız. bunun zevk meselesiyle falan alakası yok. heleki grafik konusuna girmiyorum bile. önce fifa yı bir 'dynamic' kamera da hd bir ekranda oynayın sonra oturup konusuruz.
fifa 2002 den sonra yapılmış en iyi futbol oyunu.