bugün

Çok farklı bir kişilik.Eadikal Gazetesinde her perşembe yazı yazıyor.Uyanınca ilk yaptığım internetten yazısını okumak.Anlamak zor oluyor ama neticede güzel şeyler söylüyor.7 ocaktaki yazısında Demirören'in bir daha seçilmesi halinde yazı yazmayacağını açıklamıştır ki bu iyi bir Beşiktaşlı duruşudur.Ayrıca Altınsay'ın başkanlığını istemesi ona olan sevgimi bir kat daha arttırıyor.
hayatta tanışmak ve muhabbet etmek istediğim (muhabbet derken sadece o konuşsa da olur ben dinlerim)birkaç insandan birisidir kendisi. aşkın nasıl bir karmaşa olduğunu insanı ne hallere düşürebileceğini ondan daha iyi anlatan birisi olduğunu düşünmüyorum. insan aşık olmasada bunalım girebiliyor.
"sen güzeL güldün solmuyordun,
hem çok seviyordun hem beni yormuyordun,
çiçekleeeeer,çiçekler sevildikçe büyür,
gitme diyorum sana gitme çiçeklerim benimle ölür,
buralardan gitme,buralar gitsin sen gitme"
dediğinde gidebilecek birinin varlığına inanmadığım eşine az rastlanır şahsiyet.
müzik kirliliğinde boğulduğumuz şu sıralar sahalara yeniden dönmesi şiddetle arzulanan ve de.
endemik bir bitki türü.
şarkılarını şiir gibi dokuyan adam.
mizahi zekaya sahip ender kalemlerden.
sözleri her zaman mükemmel şarkıları olan ve harika söyleyen insan. her albümü ayrı güzel. şimdi televizonlarda dönen mütemadiyen ağlıyorum parçası da yine dinlenmekte, dinlenmeye devam edilmekte!

son nefesime sakladım
daha söyleyeceklerim var
seni özlemeye dargınım
hasretin büyük nefretin kadar
kısaca özetlemek gerekirse:
(bkz: fd)
"benden ayrılan kadınların hiç biri beni bir daha aramadı, demek ki mutlular."

demiştir kendileri. bence ondan ayrılan kadınlar mutlaka pişman olmuştur zira kim bu kadar güzel sevgi sözleri yazabilen bir adamı bırakabilir ki?

--spoiler--
sevgi sıcak sarsan üşümesem
sensizliği asla düşünmesem
soluğum olsanda beni yaşasan
yeniden doğmak istermisin
sevgi
--spoiler--
ülkemizin en iyi söz yazarlarından. sağlam bir müzik adamı ve beşiktaşlı. içimden şehirler geçiyor, lavinya, beni bırakma gibi derinden yaralayan efsanevi şarkılara imza atmıştır.
hiç gitme hep kal emi.
birkaç saat önce okulumuzu şenlendirmiş olan müzisyen.
çekingen ve mütevazi tavırlarıyla gönüllerimize taht kurmuş, esprileriyle koca salonu gülmekten kırıp geçirmiş pek sevgili müzisyen yazar ve şair.
aşkı iki katil bir cinayet olarak tanımlayan kişi.
bugün orda da cumartesi mi? diye soran adam.

evet evet en güzel tanımı bu bence adam.
kitabını okumak istediğim adamdır.
(bkz: overrated)
Parçalarını kendine özgü yazıp söyleyen sanatçıdır.
"ah ne az duydum ne kadar söyledim..." diyerek seni seviyorum demeyi ve bu sözü duymayı insana inadına özleten; yazdığı her şarkının sözü esaslı bir şiir tadında olan harikulade şahıstır.
içime düşmeyen cemre, alacağın olsun diyerek tebessüm ettirdi beni yine.
büyüksün...

(bkz: alemin gözü yaşlı fd beşiktaşlı)
mütemadiyen ağlıyorumu defalarca dinlememe sebep olan kalite insan.iyi ki varsın fd...
meyil adresim sensin albümü hala malum yerlere düşmeyen sanatçıdır. hakikaten albüm çıkmadı mı? *
Ahmet KAYA'nın "beni vur" adlı şarkısını güzel yorumlayan karizmatik sanatçı.
ilk kez Mersin'de Tını grubunun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı.1988'de Adana'da üniversite de(Çukurova Üniversitesi) okuduğu dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla şarkı yazmanın kutsal yükünü keşfetti.ilk bestesi Özdemir Asaf'ın Lavinia'sı,özel radyoların ilk günlerinde Ferdi Tayfur'un "Emmoğlu"sunun ardından bir ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı oldu.[kaynak belirtilmeli]1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla 'ilk Rüzgar adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı,1992 yılında Çukurova Üniversitesi iktisat Fakültesi ingilizce işletme bölümünden mezun oldu.5 yıllık paylaşımının anısına kaydettikleri TINI demosu 1993 Kasımında "Öğrenci indirimi" adıyla Ada Müzik'ten yayınladı.1994 Ocak ayında Sevgi Güryay'la hayatını birleştirdi.Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç'ı trafik kazasında yitirdi.2 Kasım 1999'da kızı Tuya Naz Düzağaç dünyaya geldi.Sanatçı ayrıca 3 Aralık 2005'de gösterime giren "Gece 11.45" ve 2007 yılı Nisan ayında vizyona giren "2 Süper Film Birden" isimli sinema filmlerinde rol aldı.24 nisan 2008 de Aşk Tutulması isimli sinema filminde konuk oyuncu olarak bir doktoru canlandırmıştır.Yine 2008 yılında başrolünü Şevval Sam ile paylaştığı Derman ve Ekim itibari ile "Binbir Gece" adlı televizyon dizilerinde oynadı. Bir çok parçasını Bozcaada'da yazmıştır,Tarihin ve Doğanın bulunduğu bu ada Feridun Düzağaç'a ilham kaynağı olmuştur.2009 Kral Tv Video Müzik Ödüllerinde "Beni Bırakma" şarkısına çektiği klip "Yılın Klibi" ödülüne layık görülmüştür.
bu akşam disko kralı'na konuk olan sanatçı.
genel mantığıyla şarkılarında anlanandan farklı şeyleri anlatmış olan sanatçı.
şu sıralar tweeter'a sarmış sanatçı.Beğenerek dinliyorduk, okuyoruz da artık.