bugün

hem millete Beceke, Gese, Tese ve Bese'ye karşı şu kadar galibiyet beraberlik falan aldınız diyip hem de ligi 8 maçlık bir periyod zannediyorsunuz diyen embesil rakipleri vardır...
bir çok seveniyle hep ayakta kalacak olan takımdır. olur da bu yazılan çizilenlerden

aklanırsa, o zaman büyüklüğünü bir çoğunun içinde hissedeceği de aşikardır. *
hakkında yazılan en güzel entrylerden biri ise biyik ihtimalle şudur;

bütün yaşamı türkiye'ye kin nefret ve şaibe tohumu ekmekle geçmiş, kibirden gözü dönmüş dünyanın en barbar taraftar gürühuna sahip son günlerini yaşayan örgüt.

yaşasa bile bundan sonra kimsenin umru olmayacaktır.
uefa'nın themis'inin sağ elindeki kılıcının kurbanı olmuş kulüptür. *
komploya kurban giden ve günah keçisi seçilen takımım.güzel günlerde gelecek elbet.
türkiye nin en büyük spor kulübüdür.
durumunu özetleyen entry ekşi sözlük'ten yazılmıştır.

taraftarı şu yazıyı okusun başka bir şey konuşmaya gerek kalmayacak zaten.

--spoiler--
nasıl büyük bir kulüpmüş arkadaş. nasıl bir kudretmiş aklım hayalim almıyor.

türk yargısı soruşturma açıyor, komplo deniyor.
tff belgeleri istiyor, komplo deniyor.
işin içine koca uefa giriyor, ona bile komplo deniyor.

kimsiniz ulan siz? 100 yıllık dünya futbol tarihinde nokta kadar değeriniz var mı ki uefa dahil herkes size komplo kuracak? kimsiniz? kim? edirneden çıkınca steau bükreşten büyük takım mı sanıyorsunuz kendinizi arkadaş, ne egoymuş ya. onlar bizden nefret ediyor, bunlar bizden tiksiniyor.

evet tiksiniyoruz, sizin bu kendinizi bi bok zanneden tavırlarınızdan tiksiniyoruz. naparsanız yapın siz haklısınız, başkanınız haklı. kulübünüzün tarihi rezaletini bile kabullenemeyecek kadar körsünüz. uzaylılar komplo kuruyor, fbi fenerbahçedeki petrol kaynaklarını istiyor. ama asla aziz yıldırım ve fenerbahçe yöneticileri suçlu değil. ihtimal yok. şebekler sizi.
--spoiler--
sözlükte ne kadar dönek, fikri olmayan insanların olduğunu bize tekrar ve tekrar göstermiş takım, takımım.

futbol federasyonu iddianameyi bekleme kararı alınca "fener yalakası", "götü yemedi","temiz lig istiyoruz" diye çemkirdiniz. hergün laf sokmaya çalıştınız, yok şikeci yok hileci bilmem ne diye.

ertesi hafta federasyon uefa' nın dayatmasıyla fenerbahçe' yi avrupa kupasına göndermeme kararı aldı. hiçbiriniz ulan "bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu hem ligden düşürmüyorsun, hem avrupa kupalarına almıyorsun" demedi. çünkü hepiniz anlık olayları makaraya almak için sıra bekliyorsunuz. düşene bir darbe daha vurmak için birbirinizle yarışıyorsunuz. aynısı kendi takımınıza yapılsa "neden biz fenerbahçe' ye dokunamıyorlar tabi" diye ağlayacaktınız. çünkü siz objektif olamayan, fener düşmanı, yaptığınız makaralarla bir şey becerdiğinizi sanan insanlarsınız. bu yüzden hiçbirinizin bir değeri yok.

aynı durum diğer bir takımın başına gelse ve fenerbahçe direk katılsa avrupaya " ya ama fener niye gidiyor kimse gitmemesi lazım" , " fener hine yaptı yapacağını" derdiniz. ulan hiç mi utanmanız yok. ulan ortada suçu kanıtlanmamış, %100 mağdur olan bir takım var siz hala daha "2011 2012 bank asya ligi şampiyonu fenerbahçe" diye başlık açıyorsunuz. ulan hiç mi utanmanız yok.

bu durumda fenerbahçe aklansa bile söyleyecek bir şeyler bulursunuz. çünkü siz futbol cahili, fanatik, objektiften uzak insanlarsınız.
her zaman tutacağım ve tutmakla gurur duyduğum takımım.

her zaman laf edenleri bol olan takımım, kendisi taraftarına şirin başkalarına iticidir, diğerlerine antipatiktir ayrıca sevmemeyi anlarım da hazmedememek işte onu anlamam bu kadar kin beslenmez ki *

"fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür.
onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte,adı konamaz!"
türk futbol tarihinin kara lekesi.
yönetim kurulunca bank asya'da oynama kararı almışlardır. inşallah tff bu kararı kabul eder ve feneri bank asya'ya gönderir. çünkü fenerbahçe için artık futbol olayı bitmiştir. bu psikolojiyle devam etmeleri mümkün değildi zaten.
şu hayatın ne kadar adaletsiz olabileceğini göstermiştir.

son 5 yılda son dakikada 2 şampiyonluk kaybettik. biri ezeli rakibimize. tam her şey halloldu derken, bu sene tüm yönetimimiz hapse atıldı, son anda şampiyonlar liginin dışında bırakıldık.

ve yarın federasyona, bizi bank asya'ya düşürün demek için gidiyoruz.

tüm ülke başka hiç bir şey konuşmuyor. büyüklüğümüz azalmıyor, artıyor inadına ve ne olursa olsun;

(bkz: asla yalnız yürümeyeceksin)
bank asya'da oynamak istediklerini açıklamışlardır ama kupayı iade etmeme konusunda inatları devam etmektedir. bir teneke parçası için bu hallere düşmeye değer miydi?
lugano ve niang ın ayrılmaya kafasını koyduğu takım. ali koç un "bazı oyuncularımıza gelen teklifleri maalesef değerlendireceğiz" dediği futbolcular bunlar olsa gerek.
yazık. çok yazık.

sırf bu olaylar yüzünden futboldan soğuduk.

şahsi olarak ben bu takıma hiçbir şekilde sempati beslemedim. alex ve gökhan haricinde hiçbir futbolcusunu da sevmedim.
şike varsa işin içinde düşmelerine de hiçbir şekilde laf etmem.

ama tff'nin yaptığı ibnelik değil de nedir? sen kendine güvenemiyor musun? gelip senin büyük abin kulağını çekiyor, sen de küçük kardeşini kapı dışarı ediyorsun. bu kadar karaktersizlik ancak tff'ye ve MAA ya yakışırdı.

ha üzüldüm mü küme düşmelerine? hayır üzülmedim. ama şu duruma geliş şekillerine üzüldüm.

herkesin bildiği dedikodular vardır, tff ile fenerbahçe'nin yakınlığı da bilinen bir gerçekti hep. ama madem ortaya çıktı, paçayı sıyırırız ulan biz demek yerine gerçekten yapıp yapmadıklarını söyleselerdi çok daha onurlu bir davranış olurdu.

ayrıca; şike davaları olmadan önce 17ye karşı 1 iken, çıktıktan sonra "tek yürek olalım" mesajları vermesi asıl ironik olandır.

velhasıl sizler yanlış olanı yaptınız. fanatizm ne kadar gözünüzü kapamış farkında değilsiniz..

özet: futboldan soğuduk anuna koyim.
sembolik olarak kupayı iade edip kupanın getirdiği haklarından vazgeçmeyenlerin mantığının içine eden takımdır. alt lige düşürün diyoruz hala kupa iadesinden bahsedilebiliyor. olayı dandik teneke olayı sanmanızdan seviyeniz belli zaten.
ailecek, ilgiyle takip ediyoruz kendisini!
hani bunlar ne şampiyonluk ne kupa büyüklüğü bik bik bik ötüyorlardı. bıraksanıza lan soruşturmalı şikeli kupanızı aklanana kadar (aklanamıyacakya) büyüklük göstersenize önce. demek ki fenerbahçe de biliyor böyle bir iş yaptığını ki açığa çıkarmıyor.
bu hala saldıran bu durumdan mutlu olan insanlar siz ne zannediyorsunuz kendinizi ki her ortamda haksızlıga ugramış fenerbahçeye sallıyorsunuz !! yeter artık ne hukuk bilirsiniz, ne yargı tanırsınız utanmadan başlık açıyorsunuz buna dur diyecek biri yok mu burda !! ne zannediyor kendini bu kişiler, saldırıyor hala fenerbahçeye.şikeye karıştıgı yargı sonucu ortaya çıkan milan, porto, olimpiyakos takımları liglerine eksi puanla başladıgı yıl ş.ligine katıldı bu takımlar, ki fenerbahçenin süren bi davası var aynı ts, bjk gibi ama öyle tek taraflı olarak aktarılıyor ve siyasi güç devreye girip sadece fenerbahçeyi suçlu göstertiyor ki uefanın 0 tolerans lafı komik kalıyor karamizah oluyor aynen ali koç un dedigi gibi bu olanlar. madem 0 tolerans ts yi de alamazsın sen ş.ligine ortam böyleyken onunda süren davası var. herkes once adam gibi olanı konuşacak burda yapılan hukuksuzluga, rezillige dikkat çekecek kimse fenerbahçe kompleksiyle ya da bilmedigi cahil oldugu konular hakkında kafasına göre konuşmayacak ki kirlilik yaşanmasın sözlükte.son olarak bu ülkede kimse hukuktan, insan haklarından bahsetmesin hele yargı zaten yerlerdedir, hiçbir hükmü yoktur.tff denen rezil kurum kendi aldıgı kararı tanımazken, aldıgı baskılarla bu kararı degiştirebilirken konuşacak ne kaldı ki geriye zaten yargısız infaz ve çifte standart ülkesinde yaşıyoruz ne yazık ki, bu oyunu oynayan herkes bu yaptıkları pisligin altında kalacaktır !!
küme düştüğü, düşürüldüğü düşmeye zorlandığı 2010-2011 sezonu içersinde galatasaray'ı da, beşiktaş'ı da trabzon'u da sahada çatır çatır sikmiş olarak geçecek tarihe. hep böyle yazacak.
fenerbahçe başkanı aziz yıldırım sebebiyle genellikle sevilmeyen, antipatik bulunan bir kulüp oldu hep. hatta bu yüzden kendilerine fenerbahçe cumhuriyeti demediler mi ?
fenerbahçe gibi büyük bir kulübüde aziz yıldırımdan başka yönetecek kimse yok ne yazık ki. gerçekten yok. bunu eleştirmek için demiyorum.
aziz yıldırım bu kulüple ne krizler atlattı. öyle veya böyle atlattılar. bakın kulübün başında aziz yıldırım yok ve kriz yönetimi "0" (yazıyla sıfır)
şahsen kendilerinin yerinde olsaydım bu şike soruşturmasını kendime bir kazanç haline dönüştürebilirdim.
"şike ile suçlandığımız bir ligde şike soruşturması açıklığa kavuşuncaya kadar çekiliyoruz" diyebilselerdi tarihlerinde başarıların, kupaların, şampiyonlukların yanına en şereflisini en yüreklisini eklemiş olacaklardı.
suçlular veya suçsuzlar. benim türk futbolu adına fenerbahçe gibi köklü bir kulüpten beklentim bu yöndeydi.
bunuda "fener düşsün şerefsizler bank asyaya ezehehe ehehe" şeklinde saçlamayanlar gibi değil gerçekten kendileri(fenerbahçe) için en iyisini böyle olacağını düşündüğüm için diyorum.
haklarında hayırlısı olsun.
üzerine oynanan oyunlardan sonra artık bank asya liginde oynamaya karar vermiş kluptür.

sen kalk şike soruşturmasında adı geçiyor diye şampiyonlar liginden men et, sonra adı geçen bir diğer klübü gönder.

ertesi günde bakkaldan ekmek alır gibi yurtdışına çıkma yasağını kaldır.

hepimizle dalga geçiliyor arkadaşlar. ayıp.
kendi dışındaki hiç bir lig kulüpleri tarafından sevilmeyen kulüp. bu da onu özel kılıyor.
adaletine, yargısına, siyasetine, polisine, savcısına kimsenin güvenmediği basiretsiz bir ülkede federasyona ve yayıncı kuruluşa boyun eğmemesi gereken, kendini pisliklerden uzak tutmak için ligden çıkması gereken güzide kulüp.

en kötü gününde de, en iyi gününde de tüm türkiye'nin konuştuğu kulüptür. diğerleri ise * sadece teferruattır.
olacakların önüne geçemeyince cezadan önce bank asya ligine düşmek isteyen takım.

hani ligden çekilecektiniz.