bugün

şampiyonlar ligi'nde en yüksek puan alan takım olduğunu kabullenemeyen bazı taraftarcıkların, ne kendi takımları ne de fenerbahçe ile alakası olmayan önemsiz bir formalite maçını kullanarak bok atmayı becerebildikleri takım. gerçi alıştık onların başkasının sikiyle gerdeğe girmelerine ama 6-0 deyince de ağlıyorlar işte.
genel olarak insanlarla futbol tartışmaktan kaçınırım ama burda o kadar salakça yazılan şeyler var ki cevap vermeden duramıyo bazen insan.
özellikle şu tribün olaylarından bi bok anlamayan insanların burda çok bilmiş konuşmaları cidden sinir bozucu.

son olarak Alex için yapılan "commandante" pankartından ötürü takılan çok bilmişler var onlara ithafen giriyorum bu entryi.

seneler önce hagi için yapılan commandante pankartını biliyoruz eyvallahta sizin o kelimeyi kullanmanız başkalarının kullanmayacağı anlamına mı gelir ? evet bazı durumlarda bu olabilir mesela biz herhangi bir futbolcumuz için "taçsız kral" desek olmaz ama bu durum farklı. bi kere "commandante" ifadesi galatasaraylılardan önce onlarca ultras tarafından kullanılmıştır.(marsilya,livorno ..)
bu durum herkesin sevdiği başkanına "büyük başkan" demesi gibi bir şey. e o zaman ilk diyenler hariç kimse demesin !
ayrıca hagi deyince akla commandante mi geliyor ? bu pankart yapılana kadar kimsenin böyle bi pankarttan haberi bile yoktu ki yapanlarında yoktu büyük ihtimalle.özetle çok iyi oldu çok da güzel oldu bu pankart.

not:tabi ki fenerbahçeliyim.
diğer kulüpler ile ligin ortalarının altında olduğu için dalga geçilirken son anda 2. oluşuyla dalga geçilen kulüp. seviye farkı ortadadır.
dünyanın en kısa fıkrası.
"futboldaki 21 yıllık yaşantımda, hiçbir zaman buna benzer bir ortam görmedim. yunanlılar türklerin parmak uçlarına bile gelemezler" sevilla başkanı jose maria del nido (kadıköy'deki fenerbahçe maçı sonrası...)
"30 yaşındayım 13 yıldır profesyonel futbol oynuyorum ilk defa bir stadda maç esnasında hem de şampiyonlar ligi maçında ışıkların aniden gittiğine şahit oldum" barcelonalı futbolcu patrick kluivert (2001-2002 sezonu şampiyonlar ligi fenerbahçe-barcelona grup maçı sonrası...)
uzun bir aradan sonra ezeli rakibinin yenildiği haftada yenilmiş takımdır.
bu hafta ezeli rakiplerimize göre çok daha başarılıydık. en azından gol attık abi. tura çıkıyorum ben.
bu sezon mke ankaragücü ile oynadığı hem kupa hem lig maçında rakibine hem yenilen hem de rakibinin kasasına güzel bir hasılat bırakan kulüp.
(bkz: inek şaban)
ne zaman oynasam yatırmıştır.Elimde yeterli para olsa amatöre bile gönderebilirim istesem.Ama yazık diyorum her hafta oynamıyorum.istesem kulüp kapısına kilit vurulur ama yapmıyorum.Sene de 3 maç oynuyorum fenere 3ünde de yatırıyor helal olsun ne diyelim.
şampiyonluktan bahsedebilmesi için ikinci yarı deplasmanlarda da puan alması gereken takımdır. yoksa işimiz çok zor. bunu yapabilmesi için de kırılgan adamlardan çok orta sahada her iki yönü iyi oynayan bir adam ve defansın göbeğinde oynayacak olan çok iyi ve hızlı bir stoper almalıyız. bu kadar basit. yoksa ikincilik başarı olur. açık ve net.
not: imla düzeltmesi.
dia ve stoch ikilisinden gerekli verimi alamayan takım.

eğer ikinci yarı taktiksel değişikliğe gitmezlerse veya dia-stoch ikilisi performansını yükseltmezse şampiyonluk hayal gözüküyor. yerlerine kim monte edilirse edilsin uğur boral, mehmet topuz, kazım... verim alınamıyor kanatlardan.
iyice mehteran takımı olmuştur. 2 hafta iyiyse ki o da göreceli, ertesi hafta yokları oynar durumdadır. arma için oyanayan adam sayısı zaten az takımda. aykut hocayla değişim olacak dedik ama hala aynı bu takım. tek değişen alex'in her maç 75.dakikada falan oyundan alınması oldu. hoca alex'in performansı düştüğünde hemen çıkartıyor. iyi güzel de caner hangi maçta iyi oynuyor? adaletine inandığımız aykut hocanın semih'e de adil davranmasını bekliyoruz. bir de sanki süpersonik kadromuz varmış ki padişahımız aziz yıldırım transfere gerek olmadığını söylüyor(gerçi doğru mu bilmiyoruz gazetelerin yalancısıyım). caner, baroni, topuz yetermiş. zaten bir ara yürüyerek şampiyon olacaktık biz ya neyse. tribünleri bitirdin bari takımı rahat bırak be adam. madem aykut hocaya güvenerek teslim ettin takımı, al adam kimi istiyorsa. teknik anlamda tam olmasa da transferde doğru işler yaptığı kesin bu adamın. ayrıca tribünlerden de elini çeksen. bizi biz yapan grupların geri dönmesini sağlasan iyi olur. mıy mıy bir tribünle nereye kadar gideriz bilinmez.

son olarak takımdan şampiyonluk beklediğimiz falan yok açıkçası, adam gibi oynasınlar yeter. daum'dan kalma uyuyan takımı görmek istemiyoruz, bu bile yeter.
trabzonspor'un muazzam ilk yarı performasından sonra, nereye saldıracağını bilemeyen bir taraftar topluluğuna sahip takım. nasıl bir kuyruk acısıdır arkadaş. başkalarının başarısını niye çekemez bu takım taraftarı. başkalarına çamur atacağına kendi aldığın puana bak. deplasmanda 13 gol yemişsin. ilk dörtteki diğer takımlar 3-4 yemiş. sen bunu sorgula. benim takımım niye bu kadar gol yiyor diye bunu sorgula. kendi başarısızlığını başkalarının başarılarına çamur atarak örtbas edemezsin.
rte'nin tuttuğu takım.
fenerbahçe yaşam kaynağıdır. ve takımının taraftarları daima yanında olmuştur. Fenerbahçeli olmayan hiç kimse bu duyunun nasıl olduğunu bilemez...
kıçı kırık trabzonsporlulara bile bu sayfaya yazı yazma hakkını verdiği için kızılan takımdır fenerbahçe.

ayrıca sanılanın aksine trabzonspor u iplemeyen taraftar topluluğuna sahiptir.
bugün yenilirse, keyfimi yerine getirecek olan takımdır. hadi kanaryacıklarım.
kanımız kırmızı idrarımız sarı olup doğma galatasaraylı olmamıs olunsaydı taraftarı olunabilcek tek takım.
kazandığı şampiyonluklarla da, kaybettiği şampiyonluklarla da milyonları sevince boğan yüzyıllık çınar, türkiye'nin en büyük spor kulübü.
Türkiye'nin en büyük spor klubü.
kullandıkları ilk isim "siyah çoraplılar" idi.

ekleme: neden kötülendiği anlaşılamayan entryler...
Bundan 5 sene önce bütün amatör branşların kupa sayısında galatasarayın gerisinde olan kulüp..o zamanlar en büyük spor kulübü Galatasaraydır diyemeyenler bugün coşuyorlar..
galatasaray'la dalga geçmekten kendi hallerinin farkına varamayan taraftarlara sahip bu takım. galatasaray düşmanlığı başarısızlıklarını farketmelerini engelliyor, aman diyeyim.

galatasaray ligde tam olarak kadro kalitesinin hakettiği yerde yer almakta. peki fenerbahçe bu kadroyla olması gerektiği yerde mi?
ligin ilk yarısını galatasaray ve beşiktaş'ın önünde kapatmayı başarmış kulüptür.