bugün

3000. golünü alex'in attığı futbol kulübü.
her soktuğu, eziktaşlı ve cinconlu kızkardeşlere giren takım. bucaspor maçının bitimiyle sol frame, paok tan, lille den, pendik ten, türkiye kupasından geçilmiyor.
bugün bucaspor ile birlikte bukalemun'lara da koymuş takım.
galibiyetleri hazmedilemediği için sürekli ğs ve sekiztaş tarafından çamur atılan kulüp. * *
galatasarayı hatta futbolu sevme sebebim. bir galatasaray fenerbahçe derbisinin yerini ne tutabilirki.
yine aldığı bir galibiyet sonrası bazı sözlük yazarlarının delirmiş gibi oraya buraya saldırmasına neden olan, şu anda birçok branşta türkiye'de ve avrupada başarıyla mücadele eden ve lokomotif görevini üstlenen spor kulübü...
(bkz: fenerbahçe x e vurunca sesin y ve z lerden gelmesi)
ezeli rakibi galatasaray'a karşı aldığı farklı galibiyetleri bir avuntu olarak bilinçaltına işlemiş camia. beşiktaş için aynı şeyi söyleyemeyiz. beşiktaş şanssızlığı var bu takımın. ya da kafalarında sadece galatasaray problemini güdüyorlar yıl boyu. ben anlamıyorum. gerçekten.ne ligde ne dışarıda istikrarı, başarıyı yakalayamayan fenerbahçe hala kendisini başarılı görüyor. bu, kafayı kuma gömmektir. her myısın sonunda kan ağlıyor bu takım. ya şampiyonluğu kaçırıyor, ya de malum kupayı. o kupanın da adını vermiyorum, zorlarına gidebilir. 29 senedir alınamayan 2 numaralı kupa, her sene ertelenen şampiyonluklar, avrupa'da sefillik...

işte fenerbahçe, işte türkiyenin en büyük kulübü.

galatasaraylıyım.
karizmadır.
dünkü boklu.
sırbistan bosnaya katliam yaparken sırbistana dünya çapında bi ambargo uygulanır.bu ambargonun içinde futbolla ilgili olarakta sırp oyuncu alınmamaktadır.tahminler doğru çıkar ve fiyatı düşen sırp futbolculardan ''artık kaç tane bilmiyorum'2 fenerbahçe satın alır.

edit: bunu eksileyebildiğiniz kadar eksileyin ki cahillik oranını görebileyim.
bu hafta basketbol ve voleybolda, bayan ve erkek takımları, avrupanın bir numaralı kupalarında yaptıkları maçların tamamını kazanmıştır. gerçekten dünyada bu kadar branşta başarılı olan bir başka spor kulübü yok. bu yüzden fenerbahçe, spor ve dünya kulübü olma yolunda hızla ilerliyor ve arayı açıyor...

(bkz: fenerbahçe spor kulübü)
tartışmasız dünyanın en iyi spor kulüplerinden biridir.*bunu son iki günde çeşitli branşlarda aldığı zaferler kanıtlıyor sanki.

Turkish Airlines Euroleauge:
Lietuvos Rytas: 75
FENERBAHÇE ÜLKER: 81

Kadınlar Euroleauge:
UMMC Ekateringburg 67
FENERBAHÇE: 73

CEV Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi:
Tours VB: 1
FENERBAHÇE: 3

Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi:
FENERBAHÇE ACIBADEM:3
Bergamo:0

not; mücadele edilen ekipler alanlarının en güçlü ekiplerinden.
transfer sezonunda basının haberlerine göre Dünya'nın en iyi transferlerini yapmaktadır ama sezon biter elde var güiza.
beşiktaş galatsaray'a 2-1 koydu. bu sana yansımadı mı fenerbahçem?

(bkz: alla alla)
tartışmasız türkiyenin en çok konuşulan ve gündemden asla düşmeyen kulübüdür.
en azından bizimle kimse "küme düşecekler" diye dalga geçmedi. ligi bir puan fark ile ikinci bitirmemizle dalga geçti.
fenerbahçenin ezeli rakipleri olan beşiktaş ve galatasaray'ın uzuuun bir süre daha toparlanamayacağını biliyorum. biz yine bu sene şampiyon (veya en kötü 1-2 puan fark ile ikinci) oluruz ama siz ligin hangi sıralarında olursunuz allah (a büyük harfle) bilir...
evet lan aynen öyle. ya arkadas son 6 sene de iki sampiyonluk yasamis bu klüp. (futbolda)
iki kere de son dakika da ikinci olmus. fenerbahce ikinci olurken diger istanbul menekseleri asaagilarda gezinmekteler. ulan dalga gecilen yine fener.
söyle birsey var;

bazi takimlar ligten erken kopar, sezonun neredeyse yarisindan itibaren bizzat "kendi" taraftari maclarini izlemeyi birakir, bunlari da bilimum sözlüklerde deklare ederler.cümleye bak sanki wikileaksten

fenerbahcemin son yillarda hep yarisin icinde olmasi büyük bir heyecanla sezon sonuna kadar izlenmesini saglar, ve taraftar bundan haz alir. futbol bu degil midir zaten?
-ha n'olur?
+bazen sonu hüsranla biter.
-neden hüsran?
+son anda sampiyonluk gider, birde yanlis anons olur rezil olursunuz, üzülürsünüz, ki üzüldüm.
-sonra n'olur?
+gs li arkadasalarin cikar; olum su anda bizim yerimizde olmak isterdiniz eminim, biz zaten ligten koptuk basimiz agrimiyo filan der.
-nasil bir vizyon lan bu, isim bulamiyorum bu duruma. bir nevi umut sarikaya tarzi mutluluk cesidi mi lan bu. (bkz: takimin ligden erken kopmasinin getirdigi mutluluk), afedersin ama siktir git.
+gs li futbolcu cikar: rakibimiz bu halde oldugu icin bizde en azindan kendimizi avutuyoruz der.
-vay amina skym. böyle hemi futbol. ligde 17 rakibin var ama bitanesi son anda sampiyonlugu kacirdigi icin mutlusun. umut abi yaz bu mutluluk tanimlarini

sonuc?

sonuc ortada gülüm. vizyonu kücük olanlarin hali ortada. düsme hatti esprileri yapiliyor onlar hakkinda. ben buna da üzülürüm, cünkp bu dalga gecilen klüp türk futbolunun lokomotiflerinden biridir aga. agzi salyali dalga gecenlerde neler kaybettigimizi sonra farkedecekler, akilli olanlar bursasporu görsünler avrupa arenasinda. neticede bir gs degil.

not: sizin deyiminizle febeliyim.
bu sezon istanbul dışında sadece bir maç kazanabilen futbol takımı.

(bkz: 18 ekim 2010 konyaspor fenerbahçe maçı)
Kuruluş tarihi: 1907
Adı: Fenerbahçe Spor Kulübü
Renkleri: Sarı-Lacivert
Stadı: Kadıköy Şükrü Saraçoğlu
Başkanı: Aziz Yıldırım
Türkiye Ligi Kupası: 17
Ezeli Rakipleri: Galatasaray, Beşi
ktaş, Trabzonspor.
şampiyonlar ligindeki ünvanını koruyan takımdır.

(bkz: sıfır çekmek)
galatasaray tarihindeki yerini de koruyan takım.

(bkz: 6 0)
çoğu galatasaraylıların düşmanı kabul edilir.
bir çok takımla oynayıp, yenilip şampiyonlar liginde sıfır çeken bir takım olduğunu vurgulayınca, bir takımla oynayıp kazandığı maçı hayatının bütün bir dönemine yaymayı beceren taraftara sahip takım.
kaderiyle baş başa kalan, takım.
saha içi başarı-başarısızlıklarından öte yaratıcı(!) taraftarıyla anılan spor klübü.

(bkz: inanın çocuklar)
(bkz: el commandante hagi)

not: bunlar sadece belgeli hırsızlıklar. bunların yanında binlerce hırsızlıklarıda mevcuttur.

edit: adettendir eksileyen arkadaşım neresini beğenmedin. belgeli entry diyorum. resmen bilgi girdim lan sözlüğe saygı duy biraz allahsız seri eksi oy veren eşcinsel.*