bugün

mustafa sarp'tan tek farkı brezilyalı olması olan bir bidon.
garip bir enerji veren futbolcu. oyundan çıksa da yedek kulübesinde olması bile yetiyor. maçı böylesine heyecanla izlemesi, tüm oyuncuların gollerden sonra sevinçlerine ilk ortak olan kişi olması da bunu gösteriyor.
''juventus ta çok seviliyorum ama italya da sadece kazanınca alkışlanıyor destek görüyorsun g.saraylı taraftarlar ise bambaşka takım yensede yenilse de devamlı destekliyorlar , yanınızdalar bu ilgiyi başka yerde görmedim ''

şeklinde bir demeç vermiş italyan basınına. Melonun 8 yıllık Türkiye kariyerinden sonra bu şekilde bi açıklama yapması beni çok şaşırttı açıkçası . hani insan tamam görmez bilmez de az buçuk araştırır be melo . ulan bu memlekette insanlar takımı kaybedince stad yakar takım kalecisini döver , şampiyonluk yarışında en ufak bi sendede tribünlerin yarısını boşaltır geri kalan yarısı yönetime istifa çağrıları başlatır , yıldız futbolcusuna söver , stad çıkışında takım otobüsüne yumurta atar, havalimanında protesto eder hem de ilk fırsatta . çünkü bu ülkede futbol sadece futbol değildir çoğu kişi için .doğru , boşuna dememişler türkler le italyanlar birbirine benzer diye . sadece melo bunu daha farkedememiş . umarım senin için durum hep böyle kalır da öğrenmek zorunda kalmassın .
juventus'un piyasayı kızıştırmak için ortaya balon haberler atmasından ibaret değildir. zira benim tanıdığım melo, fenerbahçe'de oynamaz, hatta bank asya'da hiç oynamaz...
sabri'nin saçma hali.
ergenler kendi çapsızlıklarıyla bok atmaya devam etsin, kendisi fifa'nın resmi web sitesine röportaj vermiş ve bu röportaj manşette yer almıştır.

tipik brezilyalı oyuncu. seyirciyi kendine kolay sevdirir. aslında hepsi aldığı paraya ve eğlenmesine bakar.
Canla başla oynayan, taraftarın sevgilisi haline gelen, bazı rakip taraftarları tarafından attığı gol şekliyle hazmedilemeyen futbolcudur.
ayrımcılık yapmamamız gerektiğini ifade eden söz. sonuç olarak felipe melo de carvalho, biz de!
Karabükspor maçında kullandığı penaltı sırasında topa hiç bakmamıştır.
galatasaraydan büyük olmayan oyuncu. neymiş efendim galatasaray shaqiri için çok para ayırdığı için melonun bonservisine daha az ödeyecekmiş beyefendi de fenerbahçeye bile gidebilirmiş. umarım floryadaki çıkış kapısının yerini biliyordur. (bkz: sana gitme demeyeceğim ama siktir git diyeceğim)
http://www.youtube.com/watch?v=5a40fNr7QLE
(bkz: altın bidon) *
Futboldan zerre anlamayan sadece yıldız transferden memnun olan taraftarların baş tacı ettiği futbolcu. Biraz daha dikkatli izlenirse bu adamın bir numarası olmadığı anlaşılır umarım almaz Galatasaray bonservisini.
4 şubat 2012 gaziantepspor galatasaray maçında tel tel dökülen galatasaraylı ortasaha futbolcusu.
(bkz: melo bi dur zaten ortalık karışık)
umarım 2. yarı toparlanır da atacağı golle maçı kazanırız.
Müthiş Playmaker diye de adlandırıldı ya eh artık ne diyim.
shaqiri' ye 12 milyon euro verilmiyorsa eğer kesinlikle 13 milyon euro verilip alınmaması gerek futbolcudur. melo iyi futbolcu, güçlü, teknik, zeki... bir orta saha oyuncusunda olmasını istediğiniz tüm özelliklere sahip ama 13 milyon euro bonservis kendisine de 3 senelik kontrat için 10 milyon euro verirseniz maliyeti 3 sene için 23 milyon euroyu bulur ki o paraya orta sahanızda gözü kapalı 6-7 yıl oynatabileceğiniz oyuncular bulabilirsiniz.
http://galeri3.uludagsozl...lo-de-carvalho_226967.jpg
şu an galatasaray'ın bel kemiği olan futbolcu. 13 milyon euro bonservis bedeli karşılığı juventus'tan tapusu ile alınabilme opsiyonu vardır. bu opsiyon değerlendirilmeli mi değerlendirilmemeli mi bir bakalım;

sezon boyu galatasaray'ın oynadığı futbol orta sahasının performansıyla doğru orantılı oldu hep. orta sahanın ortasında yani beyninde kim var? selçuk inan ve felipe melo. selçuk fizik olarak melo'nun yarısı bile değil bildiğimiz gibi ama pozisyon bilgisi ve pas becerisiyle bu eksiğini çok rahat kapatıyor. duran toplarda da büyük tehlike. felipe melo ise bir ön liberoya göre fazlasıyla teknik ve zeki. fizik gücü ve şutları da üst seviyede. italya'da yılın bidonu seçilmiş olması. bok atmak isteyen rakip takım taraftarı için bir espri malzemesi olmaktan öteye gidemez. şu an galatasaray'ın en faydalı oyuncusudur melo ve aldığı parayı fazlasıyla haketmektedir.* ayrıca kendimizi kandırmayalım hafızlar, galatasaray'ın şu anki konumuyla (uzun zamandır avrupa'da başarı yakalayamama ve lig yarışından uzak kalma durumlarında bahsediyorum) alabileceği en kaliteli ön liberodur. üst düzey her takımda da sikini sallaya sallaya oynar.

unutmadan; not: galatasaraylıyım.

felipe melo benim görüşüme dünyadaki en iyi 5 defansif orta saha oyuncusundan biridir. böyle bir adamı 13 milyon euro'ya alabiliyorsanız alacaksınız.

bir de yaş mevzusu var tabi; melo yaşlıymış da uzun seneler oynatamazmışız. e abi aydın yılmaz, sabri sarıoğlu, aykut erçetin falan çok gençti zamanında da ne oldu? sen 3 sene melo'dan aynı performansı al koymuşum yaşına, parasına.

real madrid elin 30 yaşındaki xabi alonso'suna bilmem kaç milyon euro verip oynatıyor, sen gelmiş ''yaşlı yeaa olmaz'' diye bik bik ötüyorsun. sen siktir git football manager falan oyna, wonderkid falan bulursun belki. her mevkiye genç yetenek alıp yetiştirmekle yürümüyor futbol. öyle olsaydı şu an barcelona yerine arsenal'i konuşuyor olurduk.

son olarak, mahmet topal'ın melo'nun yerine alınabileceği konuşuluyor. dedikodu tabi, varsayımlarla konuşuyorum. melo'nun yerini doldurabilirmiş, yerliymiş çok iyi olurmuş falan diyorlar.

olum siz mal mısınız? kör ölür badem gözlü olur muhabbeti var ya, heh o işte. mehmet avrupaya gitmeden önce '' çok ağır amk ya, bi tek şut çekebiliyo :/ '' diyen kimdi? gir bak bakalım mehmet topal başlığına, valencia'ya transfer olmadan önce hakkında girilen entrylere bir bak. mehmet topal avrupadaki gururumuzdur, 30 metreden gördü mü çakar ama felipe melo ayarında asla olmamıştır, yaşı da 25'e geldiğine göre asla olamayacaktır. bu benim öngörümdür tabi. saygılar.

özet: parası neyse verip almak lazım.

edit:imla
50bin galatasaray seyircisine selam çakmış beşiktaşa da golünü yazmış aslan.
taraftarın sevgilisi.juventus bu herifin performansını gördükçe bizi söğüşlemek için elinden geleni yapacaktır ama alın lan şu adamın bonservisini gerekirse bir transfere mahsus haldun üstünel'i göreve getirin taksitle maksitle bağlasın şu işi.
gazdan ibaret ön libero. ulan yanında selçuk inan oynuyor amına koyim. gel selçuk şahin ile oyna da görelim götünü.
"italya'da bana bidon diyorlardı, galatasaray'da idol oldum." sözlerinin sahibi futbolcu.

juventus'a asla geri dönmeyeceğini, galatasaray'da mutlu olup sadece şampiyonluğa odaklığını belirtmiştir kendisi.
türkiye ligi gibi fasülye bir ligde yıldızlaşan ama avrupa standartlarına göre vasat olan oyuncudur...

italya'yı niye istesinki ? orada futbol level-3 seviyesinde oynanıyor..biz ise hala level-1'deyiz..ingiltere de level-5'dir..

en iyi türk takımının bile ingiltere'de küme düşmemeye oynayacağı düşünülürse,ne demek istediğim anlaşılır..

adam burada hem çok iyi para kazanmak hemde haybeden yıldızlaşmak varken,niye avrupa'da kassınki ? neden durmadan eleştiri konusu olup,birkaç ay yedek kulübesine mahkum edilip sonra da şutlansın ??

acı ama gerçek bu..sırf melo için değil..

türkiye'ye gelen yabancı oyuncu profili böyle..

türkiye'yi katar gibi ''parası bol enayiler ülkesi'' sanıyor adamlar..
iyi ama çok hırçın.

avrupa maçlarında eğer hırçım ve çok faullü oynarsa 90dk yı zor tamamlar.