bugün

bir iş adamı tarafından harcanan, galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en önemli değeri.

oturup saatlerce ağlamak istiyorum anasını satayım. lan fatih terim' e tahammülü olmayan başkan da yönetici de siktirsin gitsin. rahat bırakın ulan gerçek galatasaraylıları. kurumsallaşmasını siktiklerim. galatasaray' ı o liseye hapsedemez kimse. galatasaray bizimdir.

o şükrü ergün denen bizanslıya "sosyal medyada bize teşekkür eden çok sayıda mesaj var" cümlesini kurdurtan ve haftalardır bu sözlükte de hocaya sallayanların gözü aydın.

sen nerede olursan ol, elini kalbine koy hocam. biz oradayız. bir gün yeniden yollarımız kesişecek elbet iş adamlarına inat.

(bkz: git özlet kendini yine gel)
'' everything is something happened'' yüce imparator.

ah sensiz olmaz!.. nilüfer duygularıma tercüman oluyor; yok sensiz olmaz!..

http://www.youtube.com/watch?v=N-ipj4lXqEs
Fatih TERiM'in gidişine onay verenler, başkanlık makamına saygısızlık yaptı diyenler terbiyesizdir ..!

Metin OKTAY Galatasaray için ne ifade ediyorsa Fatih TERiM de O'dur. Fatih TERiM Galatasaray'dır, Fatih TERiM Türkiye'dir... Fatih TERiM Türkiye'nin en iyi teknik direktörüdür ! Galatasaray'sız Fatih TERiM, Fatih TERiM'siz Galatasaray olamaz ..!

Sayın Başkan sen yokken de Fatih TERiM vardı, Galatasaray taraftarı için de hep var olmaya devam edecek !
ne olursa olsun, gönderildiğini takımın başında antrenmandayken öğrenmemeliydi.
yönetimin sözleşmesini fesh ederek büyük şerefsizlik yaptığı imparatordur. daha da siddin sene galatasaray da göremeyiz artık kendisini. herşeyi bir kenara bırakın, 17 sene içinde galatasaray ismine yaşattığı altın çağların hatrına kalması gerekirdi ve takımın öyle kötü denebilecek bir durumu da yoktu.

yazık gerçekten, vay halimize... kimin geleceğini bilmiyoruz ama gelen gideni aratacak gibi...
Yazik olan imparatordur. Terimi harcadilar matmazel.
galatasaray'la bu kadar içli dışlı olmuş bir insanın bu şekilde ayrılması hiç hoş olmamıştır. bu ayrılık böyle olmamalıydı.

imparator olarak bellediğimiz, uefa kupasını birlikte kaldırdığımız, iki sene üst üste birlikte şampiyon olduğumuz, daha nice büyük başarılara imza attığımız bir teknik direktörle böyle bir ayrılık hiç iyi olmadı.

ama giden gidiyor, üzülmek taraftara kalıyor. son sözümüz; hoşçakal büyük imparator!
galatasarayın tff ile kanlı bıçaklı olduğu bir dönemde tff'nin bilerek yaparcasına gidip fatih terim'e teklif yapması ve terim'in bunu kabul etmesi galatasaray'dan ayrılışına yol açan en büyük etmenlerden biri olmuştur. terim böyle yaparak çıkmaz bir yola girmiştir ancak kesinlikle ama kesinlikle bu şekilde yol ayrımı olmamalıydı. imparator lakabı taktığımız adamdan bahsediyoruz burada yanlışlar yapmış olabilir ancak bu şekilde yolların ayrılması ünal aysal adına da daha büyük bir yanlış olarak geçmiştir.
gitmeseydin iyiydi be imparator.
neredeyse bütün beşiktaşlılar kendisine imparator der.
o sadece galatasaray ın değil beşiktaş ın da imparatorudur.
komik hareketleri vardır ama galatasaray taraftarı değil beşiktaşlılardır asıl bu hareketlerini efsaneleştiren evet bu doğru bu bir gerçek, galatasaray ın taraftarı malum başarı ister , ruh falan istemez ne yazık ki hikaye gibi bir şeydir.ama sadade gelelim , ayıp be vallahi ayıp be . işine son verildi haberini duyunca buz kesti nenden se elim ayağım. sonuçta futbol bu hem de g.saraylı da değilim ama sorun orada işte ben beşiktaşlıyım düşüncelerimiz bu yönde. önceden haberimiz oslaydı sağa sola "direnparator" yazardık . hey gidi ne günlere kaldık. galaatsaray taraftarı bu duurma mutlaka tepki göstermelidir. kendielrinin en çok , en kalabalık kitle olduklarını iddia eden bu kişiler bakalım ne yapıcak. he bir umudumuz yok ama adam olan anlar...
bu adam kendisini baskandan ve yonetimden buyuk goruyorsa egosundan degil, gercekten oyle oldugundandir.
3 yıl sonra yine galatasaraya teknik direktör olacak adam. Türkiye'de alışmayan teknik direktör kaldı mı günah keçisi olmaya? Türkiye'ye 90lı yılları yaşamış herkese o muhteşem gurur duygusunu yaşatan yegane şahısa bu saygısızlık yapılır mı? Biriyle sözleşmeyi feshedeceksen bunun bir usulü vardır, antremanın ortasında kapı dışarı etmezsin herifi. Ayıp ayıp.
2-3 seneye galatasaray tekrar sıkıştığında muhtemelen eteklerine yapışılacak teknik direktör. burada terim ile ilgili kötü şeyler yazan sahte galatasaraylıları da görüyorum gülüp geçiyorum. ulan eşşek herif senin türk takımları tarihinde avrupada ciddi bir başarıyı alan herhangi başka bir takım var mı ? yok. abartıyorsunuz filan diyenin de götünü sikeyim. uefa kupası lan bu uefa kupası. hani çeyrek finale bile çıkınca fenerlilerin ellerinin ayaklarının titrediği o kupayı getirmiş bu adam takıma. yetmemiş 4 sene de üst üste şampiyon yapmış takımı. bir şekilde gitmiş,gönderilmiş. sonra gs'nin götü sıkışınca yine gelmiş. takımı 8. likten almış şampiyon yapmış. sonra yetmemiş bir daha şampiyon yapıp şampiyonlar liginde başarılar yakalatmış.

sonra ıyıyyı mymym ama ama egosuu çok büyük ühühü gibi salak salak yorumlar, boş boş konuşmalar. sizin taraftarlığınızı sikiyim. siktirin gidin başka takımı tutun ya da elleriniz dolu konuşun. kanıt öne sürün diyin ki başarısız bir adamdı galatasaraya zarar verdi. bugün övdüğünüz aysal takımı bırakıp gittiğinde de göreceğim ben sizi. durun siz durun elemanlar sizi.

onu tanımlayabilecek tek bir kelime var. imparator.
* *
sensiz bir kez daha yetim kaldim baba.
tek kelime ile ayıp edildi. yahu oturup konuşsaydınız bari adamla.
metin oktay ile eş gösterilen eski galatasaray t.direktörü..

la afedersiniz ama bi siktirin gidin! metin oktay hiçbir zaman galatasaray'ın önüne egosunu koymamıştır.. başka takımlar 5milyonluk teklifler verirken o galatasaray ile 3.5 milyona anlaştığında en mutlu günüdür..

böyle bir adamla fatih terim'i kıyaslamayın.. kendisine uzatılan sözleşmeyi basın toplantısında "birileri istiyor diye kalacak değilim" diyerek zaten egosunun galatasaray'dan önde geldiğini göstermiştir..

he lafımız yok! hala sever sayarız.. canımızdır.. ama onunda dediği gibi aslolan galatasaraydır..

o yüzdendir ki saçma sapan kıyaslamalar yapılmasın.. kendisine milli takımda başarılar diler, hala sevdiğimizi belirtmek isteriz..
fatih terim iyi adamdır büyük adamdır ama kendi yerinde duran adamdır, bu değişim galatasaray camiasının yararına olacaktır.

not: galatasaraylıyım
kendisine yapılan büyük şerefsizliktir. her başarıda çok büyük katkısı olan adam önce eleman oldu sonra hakkında "fenerbahçe'yi de çalıştırsın" denildi real maçından sonra lüzumsuz biri tarafından. beraber çalışmak istediği adamlar görevlerinden alındı. bir galatasaray taraftarı olarak kendisinden galatasaray yönetimi adına özür diliyorum. galatasaray camiası ünal emmi'nin sandığı gibi salt ekonomik odaklı normal bir şirket gibi yönetilemez. bunu er geç kendisi de anlayacaktır.

bu da benden ünal emmi'ye gelsin: http://inciswf.com/33hmpk77.swf
polemikten bıkmış olan adamdır. alın futbolunuzu götünüze sokun demiştir. sürekli galatasarayın üstüne oynayan medya tüm deliklerine kına yaksındır. kavga mı çıktı? kulüpten mi ayrıldı? al amk adam gitti işte. ne orospu analı medya mensupları var ya. hele ki medya da galataraylı yorumcu olarak bulunan ve bu adamı sürekli eleştirenler var ya hemde futbolun f sini bilmeyip.. hay amk sizin ben! kınalar benden lan! doya doya yakın.
gitti.

internet alemindeki bilimum ileri geri konuşanlara, kendisini tanımayanlara söz etmeyeceğim.

kendi kulübümün başkanlık makamına zoraki (!) saygı gösterdiğim için o konuda da söz etmeyeceğim.

günlerdir yapılan haberlere, özellikle bugün (tff tarafından yalanlanan) milli takım 1+3 yıl konusu için basına da söz etmeyeceğim.

futbolun, sporun köküne kadar giren siyasilere de söz etmeyeceğim.

uefa'ya yalan beyandan bjk'nin avrupa'dan men edilmesine neden olan tff başkanlık makamına da söz etmeyeceğim.

günlerdir şahit olduklarım, duyduklarım, gördüklerim yetti zira... bu piyasanın, güvendiğimiz bazı isimlerin ne derece enteresan kişilikler olduğunu ve neler yapabileceklerini gördüm, eyvallah.

canım yanıyor sözlük...

ne yazsam az kalacak, eksik kalacağım, eksik ifade edeceğim, üzgünüm, kırgınım...

anlatılamaz, izah edilemez bir moral bozukluğu, büyük bir hüzün...

hocam;

n'olur iyi bak kendine be...

görsel

edit: az biraz beni tanıyan g.saraylı kardeşlerim var, onlara iki çift lafım var "gerçekten bildiğiniz gibi değil hiçbir şey... gün gelir çıkacak her şey ortaya..."

edit2 : her g.saray taraftarının girdiği entry için özel mesaj atıp "kardeşim, o işin aslı öyle değil" diyesim var hemde tek tek... hepsine... canım yanıyor amına koyim.

edit3 : uğur kardeşim bir nebze olsun yaşananları yazmış okumanızda fayda var fakat bu kadar değil tabiki.. daha ağır şeyler var... daha ağır oyunlar var ama ben g.saraylılığıma yakıştıramayacağım bazı şeyleri... http://www.futbolburada.com/p/ego
Siyasi baskı altında kalmıştır.
görsel
artık gs'nin başında olmayan adam.

gidişiyle yıkmıştır, ilk gittiğinde takım adına üzülmüş, kendi kariyeri için sevinmiştim. 2. kez gittiğinde hüzünlenmiştim, şimdi ise tarifi yok. aysal kurumsallaşma çabası, profosyonellik falan namına adamı araya vermiştir. burası türkiye, burada insanlar gazla çalışır, ne kadar kurumsallaşma çabana saygı duysam da, fatih terim gibi bir galatasaray evladının bunu hakettiğini düşünmüyorum.

telefonu açmaması, yok milli takıma söz vermesi falan hikaye bunlar. gönülden bağlı galatasaraylıları bir bir takımdan tasviye ediyorlar.
Uzun uzadiya ne konussak geyiktir artik.

Gercek olan tek sey "hocalarin hocasi" oldugudur turk futbolunda.

2 sampiyonlukla basi dik iniyor sahneden.
bu gidişin bir dönüşü elbet olacak hocam. yöneticiler gelip geçicidir, sen kalıcısın.