bugün

psikopat katil ikilisi dizide de hiç fena olmamış.
Ha başladım , ha başlıyorum derken bayram tatili münasabetiyle başladık bakalım...

Ilk bölümleri çok önemsemem hani ilk bölüm kötüyse "uff puff" etmem ama bir dizinin ilk bölümü için beklentiyi çok yükselten bir bölümdü...

Bakalım bu vaziyetler hayrı alamet mi?
an itibariyle 6. bölümü izlenen dizi. güzel bir akışı var. garip garip olaylar dönüyor. ama beklentilerin biraz altında kalabilir.
finalde üzmüştür.
hem filmi hem dizisi olan yapım. filmini beğenmedim diyenler, recep ivediğe sanat eseri gözüyle bakan izleyicilerdir.
maalesef kötü bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum fargo gerçek hayattan alıntı değildir o izlensin diye uydurulmuş bir yalandır yönetmeni böyle denince daha çok izlendiği söylemiştir kendinizi gerçek hikaye deyip sazan gibi kaptırmayın aman.

ben izlemeden önce öğrendim pek de bir şey değişmedi film hakkındaki yargım ha bu arada spoiler diyecektim unutmuşum.
bazı şeyleri idrak edemediğim dizidir.

--spoiler--

stavros karakterini tam anlayamadım. bu adamı koruyan da, ondan fidye isteyen de malvoydu. amacı neydi çözemedim. 1 milyon dolar fidye istedi. stavrosta fidyeyi, yıllar önce hayatını değiştiren yere tekrar koydu. ama çocuğuyla korumasının ölümünü gördü. bu kısım da yani tanrı eli mi vardı ?

sağır ve dilsiz bir eleman vardı, hastanede yatıyordu. buna anahtarı verip malvo '' bana en çok sen yaklaştın. beni bul. '' falan dedi. burası ne oldu anlayabilmiş değilim.

malvo 22 adamı öldürüp, fargoyu çökertip, sonra niye dişçilik oyunlarındaydı. burayı da anlayamadım.

--spoiler--
Abartıldığı kadar güzel olmayan film. Ama o soğuk ve karlı ambiansı güzeldi.
(bkz: captain fargo).
Merak ettiğim dizidir. izleyenler önerirler mi?
(bkz: dizi olan fargo)
Her bölümü "Bu gerçek bir hikayedir" uyarısı ile başlayan dizi. Dizi güzel fena değil de nasıl yaşanmış böyle bir olay aklım almıyor kesin abartı ve eklemiş sahneler var diye düşünüyorum.

-------Spoiler--------

Bir insan bir binaya girip 22 kişiyi öldürerek nasıl rahatça izini kaybettirerek kaçabilir öldürdüğü adamlarda çeteden senin benim gibi adamlar değil silahları büyük ihtimal vardır. Bi de Lester ın hastane sahnesi çok saçmaydı mahkumken kafasını sarıp hasta adamın yerine geçti sedye ile dışarı çıkıp chezz miydi neydi kardeşinin adı suçu onun üzerine yıktı geri geldi ama geri geliş o biçim pat diye ışınlandı sanki fark ettiniz mi bilmiyorum ama içeri de bir tane sedye eksik olması gerekiyor ama lesterin sedyesi ve gerçekten sargılı olan adamın da sedyesi oradaydı hadi onu geçtim dışarıda Lester için görevlendirilmiş Polis duruyor camı denemişti kilitliydi çıkışı anladıkta içeri nasıl rahatça geri girdin fazladan bir sedye ile olamamış o sahne.

-------Spoiler--------
90 dakikalık bir film, bu kadar uzun soluklu bir diziye sığabiliyorsa. baba serisi kimbilir nasıl bir dizi olur sorusunu akla getirir.
ilk bölümünü izleyerek hayran olduğum dizi. tabi martin de ali g den sonra çok geliştirdi.
Izledigim en kaliteli dizi listesinde ilk bese girebilcek kalitede dizi. Atmosferi oyunculuklari tadinda komedisi mukemmel islenmis konusuyla müthiş bir tat birakti bende. 9.bolume laf atan olmus allah tas eder. Dizinin en ust noktaya ulastigi bolumdu.izlemeyen varsa diziyi hic dusunmeden izlesin derim.ozellikle breaking badden sonra bosluga dusenler icin ideal.
martin freeman'ın harika oynadığı dizi. dizi de bu yüzden harika zaten.
dizisi de filmi de ayrı ayrı çok hoş olan iki yapıttır.
ahanda budur.
görsel
Muhteşem bir dizi. Ölümüne Malvo reiiis. izlemeyen çok şey kaybeder. iki gram zevki olan her insan beğenir.
Lorne malvo gibi bir kötü adamı tanımamıza vesile olmuş dizidir. Tüm sevdiklerinize izletiniz.
dizisi gerçekten kaliteli.martin freeman'in oyunculuğu bir hayli etkileyici.fakat oynadığı karakteri hiç sevmedim.
kaliteli olan dizi, bağımlısı olunmuştur, uzun sürmesi ümidiyle.

daha sezon sonuna gelmemiştim bunu yazarken, resmen 1 sezonlukmuş ya la bağlılığım, 2. sezonda başka olaylar olaylarmış ama aşırı aşırısı bencil Lester, o haline rağmen bağlamıştın kendine, neyse umarım 2. sezonda güzel olur.
etkileyici ve oldukça güzel, izlenilesi dizidir. öyle ki bir ara bir breaking bad mi geliyor dedim sonra tabi ki de breakin bad'le karşılaştırılır mı sen ne yapıyorsun dedim kendime evet olamaz tabi ki de ama güzeldir dizi. ikinci sezonunda ama breaking bad'den oyuncular eklenecekmiş. yani bir bağlantı oldu yine. *
--spoiler--
şöyle ki en önemli kişiler öldü, bitti ama dizi bitmedi. e o zaman bu dizi nasıl devam edecek diye düşünmeden edemedim tabi .bağlantısız da olmayacak sanırsam her sezon. sanırım izleyince göreceğiz artık. bir an önce başlayıp, hatta birikip ikinci sezon da olunca izlenilmeli.
--spoiler--
Harika dizi.
tavsiye edilen dizi. mutlaka başlayın geç kalmış sayılmazsınız.