bugün

çılgın atan tam gaz devam eden, türkiye standartlarının üstündeki dizi.
bu dayının ne derdi var biri açıklasın yahu.
--spoiler--
o degil de, eysan'lı ok sahnesi , ezel'in annesi - ramiz karesi kötüydü.ilk üç bölümde aldıgım izlenimden eser yok.
--spoiler--
tefonun köstebek olduğunu öğrenmesine rağmen can dostuyuz ayağına yatan ali, tefoyu sürekli ota boka mesaj atarken yakalamasına rağmen kayıtsız kalması son 2 bölümdür saçımı başımı yoldurtuyordu. ama bu bölüm itibariyle alinin tefoya tepkisini ortaya koyması misal kaseti almaya giderken tefoyu arabaya almaması beni memnun etti. çünkü ali yi son iki bölümdür tam enayi yerine koymuşlardı.
--spoiler--
senaryo yazarlarının sözlük okuduklarını iyice düşündürmeye başladı bu bölüm.
şebnem sahneleri artsın dedik arttı lan..
neyse gelelım esas mevzuya.
ali'nin dayının oğlu oldugunu düsünmüyorum. oha amına koyim.
--spoiler--
atv'ye geçti diye beni çok kızdırmıştı kendisini boykot etmeyi düşünüyordum lakin bu bölümde anladımki stv'de olsa izlerim ben bunu. **
ramiz dayi son bolumde ezel, ali, serdar falan hepsini ust uste koyup bildigin sikertti sevgili ezel severler. devam eden bolumlerde ali, omer, ezel, serdar falan hepsinin once bahcivani sonra ramiz dayiyi sikertmesini bekliyoruz heycanla.
o nasıl bir fragmandı mnskym..

noluyo lan???!!!
ne yapmiş atv bu diziye dedirtiyor insanlara.hiç mi hiç zevk almadım.yanlız bir sahnesi heyecan yarattı diyorduk ki adrenalin seviyemiz yükselmeden reklamı verdiler * yok efendim olmamış. yoksa senaristi mi değişmiş dizinin ne?

(bkz: daha da izlemem benim için ezel bitmiştir) *
bıraktım atv'ye geçmesini, deseler ki dizinin her yeni bölümü pazartesi günleri sinemada vizyona girecek, bak yeminlen pazar akşamları sinemanın önünde kamp kurarım. o derece..
gelecek bölümün fragmanını izleyince "ee abi ölen güvenlikçinin oğlu bile kaseti izliyo velhasıl herkes herşeyi öğreniyo bütün kirli çamaşırlar ortaya seriliyo* herkes hesabını görüyo daha ne kadar uzatılabilir ki bu dizi" diye düşünmeye sevk etmiştir beni.
atv ye geçti diye sarmadı veya izlemem diyen kişilerin bulunduğu dizi. dizi atv den show tv ye geçseydi yine aynı tepkiyi gösterirlerdi. sonuçta alışmadığımız için olabilir. sonuçta kurtlar vadisi kanal d ye geçtiği zaman hiç yakışmamıştı. hatta berbattı. fakat star tv de o kadar kötü durmadı. çünkü dizi sarpa sardı. senaryo iyi olduğu sürece kanal değişikliği çok fazla etkilemez. zaten ezel i kanal için izleyen adam izlemesin.
ne ara bitti dediğim dizi. saat 11de biterdi önceden. uzun uzun özet verdiklerinden mi yoksa tam izleyemediğim için kısa mı geldi acaba anlamış değilim. bir de bir noktaya değinmek istiyorum. yanlış anlamış da olabilirim lakin.
--spoiler--
bugünkü bölümde bir sahnede ramiz dayı iki oğlum var benim vs derken ekranda bir ezel, bir de ali göründü. birini tanımıyorum, birini ben yarattım gibi bişey de dedi. acaba sorularını bir anda ortaya çıkardı valla. ali ramiz dayı nın oğlu olmasın sakın. bu diziden herşey beklenir.
--spoiler--
o değilde atv'nin bugün izleyenlere tek kıyağı dizi içinde üç reklam bulundurmasıydı. biliyoruz paraya ihtiyaçları yok ama...
ali'nin ramiz'in oğlu olduğunu kanıtlayan bölüm olmuştur.
doludizgin ilerleyen konusuyla her bölümü final bölümü tadında olan sürekli bir akıl oyunu içeren on numara dizi.
yeni bölümün fragmanı şuradan izlenebilecek dizi: http://www.youtube.com/watch?v=1HMOZ2lR0b0.
bu gece yayınlanmış olan bölümü tam tetematıyla idirak edebilmek için arkasından gelecek 3 bölümü de izlemek gerekiyor kanımca. önceki bölümleri hatmetmiş biri olarak bi sk anlamadım afedersiniz. anladığım şeyleri ise anlamamış olmayı tercih ediyorum. keza zaten sandığımız şeylerin hiç biri doğru çıkmıyor.
ezel atv ye geçerse izlemem diyenlere kapak olan bölüm olmuştur.ne yani şimdi ezel boka mı sardı.aynı dizi aynı kalite.kanalların reklamını yapmak istemem ama atv daha az reklamla sundu ezeli bize.daha heyecanlı kıldı bu diziyi.hemde show da pazartesi sabahtan itibaren ekranın altından pörtlerdi ezel bu akşam 20 de diye.insanı sövme dercesine getirirdi afedersiniz.işte böyle benimde derdim bu hacı.
dayı karakterini çözmek için çok yol almamız gereken dizi.

--spoiler--
ezel:kasedi aldığını söyle dayı!
dayı:...sana hiç yalan söylemedim yeğen. kaset bizde değil.
ezel:...
birkaç dakika sonra malum kaset dayının avuçları arasında görünecektir.
bir sonraki bölüm fragmanında ezel de kasedi izlediğine göre elbet dayının yalanının bir amacı var. bekleyip göreceğiz bakalım.
--spoiler--
izlerken bi anda ulan bu aşk-ı memnuyu izleyenler de böyle mi alıştılar ki diye düşündüm.. ezel gerçi yaprak dökümü gibi serdarın kızlarına musallat oldu ama cinsellik aile ortamında izlenmesine engel oluyor.
dizinin bittiğinin habercisi olan bi fragman izletmiştir bize bugunün sonunda*.
şimdi biraz geriye dönerek ufak bi analiz yapmakta fayda var. dayı bu işin farklı bir yerinde olduğunu alelen hissettirdi bu bölüm. gerek ezel'in kasedi almamasını istemesi, gerekse son 10 gün muhabbeti bu konumu güçlendirdi. Dayıyı bana 3-4 bölüm önce sorduklarında muhtemelen soyulan kumarhanenin sahibiydi derdim, fakat bu bölümde gördük ki pek de öyle değil. biraz ali'ye ufaktan ayar vermesi -birisi benim oğlum kısmında aliyi göstermesi- herkesin aklında acaba mı sorusunu canlandırmadı değil. ama burada da daha da eskiye dönecek olursak dayının ömer'in dayının yanına düşmesi ve aliyle dayı'nın ilişkisini düşündüğümüzde pek tabii bu kadar rastlantı olmaz, olamaz diyoruz.

gel gelelim bu bölümdeki artı ve eksilere, eksi olarak kafadan listenin başına ok atma sahnesi gelmekte, çok daha mantıklı bir mekanda, çok daha mantıklı bir şekilde ezel eyşana yüklenebilirdi, öyle bi yüklendi ki "sana ne lan yapraaam" diyesi geldi eyşan'ın. bir de öyle evde asılmalar filan, olmamış.

diğer yandan artılar kısmında ise tabii ki ramiz dayının sıkıntılı anlarında bile ali'yi dumur ettiği, bu da yetmemiş gibi yanına ezel ve serdar'ı da eklediği bölümü yaşatmıştır bize. ayrıca mezarlık sahnesinin de karaeski ailesinin kabri yanında gerçekleşmesi "noluyo lan, ne alaka?" denilir cinstendi. dayı ile ali&cengiz&serdar üçlüsü bir ortak paydada buluşacaklar ama bakalım neyin nesidir.

gelecek bölümün atv ekranlarında olacak olması ve fragmanının diğer diziler gibi hemen yayınlanması fena olmadı, biraz merakı kırdı gibi oldu ama gelecek bölümle ilgili fragmandan karakter tahlili yapmak gerekirse olayı herkesin öğrendiği bir gerçektir. ezel geniş geniş ben ömerim'i oynuyor.. kağıda yazmalar, bıldırcına söylemeler falan.. diğer yandan ali'nin cinayeti işlediğini eren dahi öğrendiyse herkes öğrenmiştir, bu durumda ezel'in ifşası söz konusu olabilir görünüyor fakat dizinin sürekliliğine sekte vurur cinsten olacağından uzak kaçarlar. burada en önemli noktalardan birisi ezel'in "eve dönüyorum" salvosuydu. kim bilir ne planlanmış orada, sonuç olarak ezel'in ömer olarak eve dönmesi için suçsuz olduğunu ıspatlaması kadar suçu kimin işlediğini de gözler önüne sermesi gerekmektedir. nitekim ali'yi seven ezel böyle bir yola ali'yi sokmak istemeyecektir eyşan neden bunu bana yaptı sorusunun cevabını öğrenmek için. tam bu sırada dayı faktörü işin içine bir şekilde girip, seneryoyu taa fizan'a kadar uzatabilirde, kısaltabilirde.

fragmandan da gördüğümüz gibi (#7109176) oluyor ayrıca dizinin başında amerikan dizilerinde olduğu gibi bölümü özetleyici bir kesit girmedi, direk yazılar yazdı, dizi başladı.

o değilde dayının derdi büyük be sözlük, o bile taşın suyunu çıkartamıyorsa bu işte bi ibnelik kesin var, kesin.

edit: şimdi düşündümde, dayı'nın çocukları yaşıyor ve tehlikede olan %90 o. geçen bölümde dayı'nın diğer tarafa geçen avukatı resimleri verirken bir şeyler ima ederken bunlardan bahsetti ve bugünkü bölümde "3 çocuğunu da sen mi öldürdün mü?" soruna duraksayarak imalı şekilde; "şimdi burada kime sorsan çocuklarımı benim öldürdüğümü söylerler" diyen dayı geleceğe sinyal çakıp, oğullarını sürgüne gönderdiğinin imajını vermiştir. ya tutarsa diyor ve entry'i tamamlıyoruz.
ramiz'in dediği ve yaptığı hiç bir şeyi anlamadığım bölüm olmuştur.şebnem çok tatlıydı kedi yavrusu gibi ordan oraya gidiyor, yazık ona. bunun dışında ali'nin ramiz'in oğlu olduğunu sanmıyorum,yine bir şaşırtma olabilir.Bir de
ramiz çocuklarımı ben öldürdüm derken de 'benim yüzümden öldüler' demek istemiş olabilir.
ilk sahne süperdi,son sahne süperdi, diğer saçma yerleri görmezden geldim, bu gece çok iyi niyetliyim.
bi bok anlamadan, sırf izlemiş olmak için izlediğim dizi.